ACC nie dostępne, samo się naprawiło?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Greg_nx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 20, 2021 18:44

ACC nie dostępne, samo się naprawiło?

Post autor: Greg_nx » ndz cze 20, 2021 18:59

Witam,
Mam dziwny problem i szukam czy ktoś ma podobne doświadczenie.
Golf 2007 z ACC (bez kamery, tylko radar)
Kilka dni temu wyskoczyło mi Front Assist nie dostępne. Oczywiście ACC nie działa. Innych problemów brak. Przez kilka dni tak było, umówiłem się już w serwisie. W piątek przełączyłem tempomat na ten z limitem prędkości (nigdy go nie używam) i nagle błędy zniknęły (nie wiem czy od razu, czy dlatego że wcisnąłem gaz do deski żeby przekroczył na chwilę prędkość). Od tego momentu ACC działa bez problemów.
Próbowałem też podłączyć OBD i Torque ale żadnych błędów nie widzi. Nie wiem czy to przez Torque czy tylko serwis umie ACC błędy czytać

Nie wiem teraz czy odwołać wizytę czy jechać. Zapłacę za diagnozę i nie wiem czy jest sens płacić. Miał ktoś taki problem że ACC się samo naprawia?

Problem jest dla mnie jeden. Mieszkam w Londynie i tutaj wszystko dogie. W sierpniu będę w Polsce i wtedy bym podjechał do serwisu VW i pewnie mnie skasują połowę tego co tutaj. Tylko boję się żeby mi nie wysiadło jeszcze raz np. przed wyjazdem z UK. A czeka mnie co najmniej 5 tysięcy kilometrów jazdy zanim dotrę do Polski, jechanie takiej podróży bez ACC będzie ciężkie.
Mam jeszcze plan zadzwonić do VW w Polsce i zapytać się ich o radę może mieli takie przypadki i wiedzą że to np. błąd software.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: ACC nie dostępne, samo się naprawiło?

Post autor: grg474 » ndz cze 20, 2021 20:59

skoro nie ma błędów to na co liczysz w serwisie? Chyba, że twój kabel nie potrafi odczytać...


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Greg_nx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 20, 2021 18:44

Re: ACC nie dostępne, samo się naprawiło?

Post autor: Greg_nx » pn cze 21, 2021 19:38

grg474 pisze:
ndz cze 20, 2021 20:59
skoro nie ma błędów to na co liczysz w serwisie? Chyba, że twój kabel nie potrafi odczytać...
Używam wtyczki na bluetooth, słyszałem że nie czyta specyficznych błędów dla konkretnych marek, ale nie mam więcej wiedzy więc może jednak czyta wszystkie błędy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości