MK7 - acc i front assist

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Faraon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr lut 23, 2005 14:40
Lokalizacja: Śląsk

MK7 - acc i front assist

Post autor: Faraon » ndz lis 15, 2020 21:51

Cześć forumowicze
W marcu tego roku zmieniłem MK4 na MK7 w automacie DSG 7 biegowa z nawet niezłym wyposażeniem ale... No właśnie po kilku tygodniach korzystania z samochodu w czasie jazdy na prostej drodze z włączonym tempomacie aktywnym auto jadące przede mną zjechało z drogi i w tym momencie u mnie pokazał się komunikat ACC i front assist brak widoczności. I tak robi się bez przerwy, za każdym razem czy ja zjeżdżam z drogi, zmieniam pas ruchu, wyprzedzam lub ktoś przede mną wjeżdża przede mnie albo on zmieni pas lub coś podobnego. Żeby z powrotem włączyć tempomat to należy stanąć zgasić silnik i wyjąć kluczyk a następnie odpalić samochód i możesz przejechać 200 metrów i znowu się wyłączy. A jak jedziesz już z tym wyłączonym to na pewno się nie włączy tylko co jakiś czas wyświetli komunikat o braku widoczności i włączy sygnał informujący o błędzie. Jest to wkurzające szczególnie podczas dłuższej jazdy. Byłem już dwa razy na kalibracji u dwóch różnych mechaników i drugi potwierdził prawidłową kalibrację przez pierwszego. Nikt nie chce się podjąć naprawy tego czegoś. Może ktoś wie co jest grane z tym ACC i front i wie kto to może naprawić.



tatian
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: sob sie 19, 2017 22:23
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: MK7 - acc i front assist

Post autor: tatian » pn lis 16, 2020 00:16

A gdzie masz radar w znaczku cxy w zderzaku? Czysty jest?
Podpinałeś komputer sprawdzałeś bledy6?
Gwarancja już się skończyła?

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka




Faraon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr lut 23, 2005 14:40
Lokalizacja: Śląsk

Re: MK7 - acc i front assist

Post autor: Faraon » śr lis 18, 2020 22:50

W 7 jest w zderzaku pod tablicą rejestracyjną. Zdjąłem tablicę i nic to nie zmieniło. Próby wykonywałem na drogach suchych i czystych latem więc nie może być mowy o zabrudzeniu czy zasypaniu śniegiem. Komputer był podpinany i za każdym razem wyskakują te same błędy (ale nie znam szczegółów). Samochód jest z 2015 więc jest już po gwrancji.



tatian
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: sob sie 19, 2017 22:23
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: MK7 - acc i front assist

Post autor: tatian » śr lis 18, 2020 23:03

Podpiąć pod kompa i sprawdzić jakie błędy to podstawa.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka




Faraon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr lut 23, 2005 14:40
Lokalizacja: Śląsk

Re: MK7 - acc i front assist

Post autor: Faraon » śr lis 18, 2020 23:06

Mechanik który kalibrował radar sprawdzał to kilka razy usuwał błędy ale zawsze po kilku metrach jazdy błędy wracały. Te same.



tatian
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: sob sie 19, 2017 22:23
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: MK7 - acc i front assist

Post autor: tatian » czw lis 19, 2020 23:03

Bo błędów się nie kasuje tylko naprawia. Samo kasowanie to za mało. Sugerowałbym jechać do innego magika.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka




ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości