Usterka układu zarządzania energią

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Najciamajdowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 15:16

Usterka układu zarządzania energią

Post autor: Najciamajdowski » ndz gru 15, 2019 15:43

Mam golfa 7 i od kilku miesięcy pojawia się co pewien czas informacja: usterka układu zarządzania energią. Udaj się do serwisu. Najczęściej po długiej trasie. Po tej usterce wyłącza się "żeglowanie" i układ start-stop (silnik nie wyłącza się po zatrzymaniu samochodu). Czy ktoś z Was miał już do czynienia z tym problemem. Cztery wizyty w serwisie nie pomogły (wymiana wiązki kabli od akumulatora do "centrali" oraz przeładowanie oprogramowania). Z góry dziękuję za odpowiedź. :pub:



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

Re: Usterka układu zarządzania energią

Post autor: flo89 » pn gru 16, 2019 08:30

Czy te wizyty to były w aso czy gdzieś indziej? W bezpośrednim sąsiedztwie akumulatora znajduje się ten nieszczęsny moduł. Jego oznaczenie to J367. Sprawdź czy połączenia są poprawne, czy wszystko dobrze siedzi.
Czy w międzyczasie był wymieniany akumulator? Pytam bo po jego wymianie trzeba dać znać do sterownika, że jest nowy. Jeśli się tego nie zrobi, mogą wystąpić takie objawy jak opisujesz. Po dłuższej jeździe, akumulator jest doładowany a sterownikowi się nie zgadza przepływ energii (od tego właśnie jest żeby to mierzyć).
Daj znać


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

Najciamajdowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 15:16

Re: Usterka układu zarządzania energią

Post autor: Najciamajdowski » pn gru 16, 2019 10:38

Dzięki za zainteresowanie się tematem i Twoją odpowiedź. Poniżej moje odpowiedzi na Twoje pytania:
Czy te wizyty to były w aso czy gdzieś indziej? Samochód jest na gwarancji, więc wizyty były w ASO, VW Sobiesław Zasada (Warszawa). W bezpośrednim sąsiedztwie akumulatora znajduje się ten nieszczęsny moduł. Jego oznaczenie to J367. Sprawdź czy połączenia są poprawne, czy wszystko dobrze siedzi.Było to sprawdzone w serwisie, bo podejrzewali brak kontaktu na kablach (wiązka wymieniona - jak już pisałem), "popsiukane" sprayem przewodzącym, co widać.
Czy w międzyczasie był wymieniany akumulator?Nie, nie był. Samochód kupiony w kwietniu, więc zakładam, że akumulator (oba, bo pod siedzeniem kierowcy jest drugi do układu start/stop) jest OK. Pytam bo po jego wymianie trzeba dać znać do sterownika, że jest nowy. Jeśli się tego nie zrobi, mogą wystąpić takie objawy jak opisujesz. Po dłuższej jeździe... Tak jak mówisz, akumulator jest naładowany, ale wtedy wyskakuje błąd.Wydaje mi się, że serwis nie ma pojęcia co robić dalej. Nie wymieniali Battery Sensor'a, co sugeruje Internet. Nie wymieniali akumulatorów. VW Germany polecił wymienić oprogramowanie na nową wersję i to zrobili, ale, jak widać, nie pomogło. Jestem umówiony na czwartek i po wizycie dam Ci znać. Takie doświadczenie się przyda. Może dojdzie do wymiany samochody, jeżeli nie dadzą sobie rady. A może inny serwis sobie poradzi?
Pozdrawiam,

Najciamajdowski



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

Re: Usterka układu zarządzania energią

Post autor: flo89 » pn gru 16, 2019 12:39

To bardzo dziwne, że aso nie potrafi ogarnąć tematu. Ale w sumie nie powinieneś się tym martwić zbytnio skoro masz gwarancję. Przynajmniej dopóki nie będą chcieli przeciągnąć sprawy poza okres gwarancyjny. Najważniejsze w sumie, że aso przyznaje, że problem jest, bo najczęściej można od nich usłyszeć, że ten typ tak ma. Dziwi mnie też to, że nie chcą zrobić rzeczy najprostszej, czyli wymiana modułu. Ale widocznie mają wytyczne...najwyżej dostaniesz nowe auto :) Jaki przebieg masz obecnie?


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

Najciamajdowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 15:16

Re: Usterka układu zarządzania energią

Post autor: Najciamajdowski » pn gru 16, 2019 14:23

Gdy będę w ASO w czwartek zaproponuję wymianę modułu. Obecny przebieg to ok. 9200 km. Ale jeśli chodzi o wymianę samochodu, to nie taka prosta sprawa. Interesowałem się w UOKiK'u i proces jest długi, aczkolwiek nie jest to niemożliwe. Nie chciałbym, bo autko jest fajne (wersja combi) i lepiej, żeby znaleźli błąd, co i innym się w razie czego przyda. Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie i dam Ci znać jak się sprawa potoczyła. Miłego dzionka.



Najciamajdowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 15:16

Re: Usterka układu zarządzania energią

Post autor: Najciamajdowski » czw gru 19, 2019 16:28

Witaj Kolego! Jestem już po wizycie w ASO Zasada i jak się okazało, kabel, o którym pisałem, został wymieniony razem z modułem (to jedna część). Dziś natomiast podpięli się do komputera i okazało się, że moja najnowsza wersja oprogramowania z października, już nie jest najnowsza, bo 12 grudnia VW wypuścił nowszą, poprawioną. Wgrali mi ją i teraz będę testował samochód. Zobaczymy. Ale również się dowiedziałem, że takich przypadków jest więcej, aczkolwiek na czacie i w Internecie nic takiego nie znalazłem.
Miłego wieczoru i Zdrowych i Wesołych Świąt dla Ciebie i Twojej Rodziny.
Najciamajdowski
P.S. Dam znać, jeżeli błąd wróci (oby nie!).



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

Re: Usterka układu zarządzania energią

Post autor: flo89 » pt gru 20, 2019 08:03

Koniecznie daj znać, będzie info dla potomnych (pogwarancyjnych) :)


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

Najciamajdowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 15:16

Re: Usterka układu zarządzania energią

Post autor: Najciamajdowski » ndz kwie 05, 2020 18:25

Przepraszam za długie milczenie, ale testowałem nowego firmware'a. Podczas mojej ostatniej wizyty w VW Zasada odkryto, że wersja firmware'a, którą mi wgrano miesiąc wcześniej (lub coś koło tego) nie jest już najnowszą. Wgrano mi więc tę, która widniała jako najnowsza (wyszła chyba 12 listopada). Od tamtego czasu testuję samochód (aczkolwiek tylko po mieście) i błąd się nie pojawił. Nie miałem okazji wyskoczyć w dłuższą trasę, ale jak się wirus uspokoi, to coś wymyślę. Na razie jest OK i pan od Zasady powiedział, że nikt się więcej nie zgłosił, kto miał update do tej właśnie wersji.

Pozdrawiam i chowajcie się zdrowo bez korony! :pub:

Najciamajdowski



Najciamajdowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 15:16

Re: Usterka układu zarządzania energią

Post autor: Najciamajdowski » ndz kwie 05, 2020 18:27

Mała pomyłka, to była wersja firmware'u z 12 grudnia... cokolwiek to zmienia :bajer:



Najciamajdowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 15:16

Re: Usterka układu zarządzania energią

Post autor: Najciamajdowski » wt cze 09, 2020 13:58

Małe sprostowanie: właśnie wczoraj info o usterce układu zarządzania energią wróciło i pojawiło się dwa razy (po zresetowaniu). Jadę do Zasady i zobaczymy, co mi zaproponują. Miłego dnia.



Najciamajdowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 15:16

Re: Usterka układu zarządzania energią

Post autor: Najciamajdowski » śr cze 17, 2020 10:48

Witam po wizycie w ASO VW Zasada w W-wie.

Po przesłaniu errorlogów do VW Germany od razu otrzymali odpowiedź, żeby wymienić jakąś diodę koło akumulatora. Zamówili i czekam na wezwanie. Dam znać. Miłego dnia. Najciamajdowski



Najciamajdowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 15:16

Re: Usterka układu zarządzania energią

Post autor: Najciamajdowski » pn sty 17, 2022 12:53

Długo milczałem, bo "Zasada" długo walczył z tym problemem. Przy kolejnej wizycie stwierdzono, że należy ponownie wymienić tzw. "diodę" na akumulatorze (czujnik). Tak zlecił VW. Czujnik ten był już wymieniany razem z wiązką kabli w 2020. Ostatnia wymiana czujnika miała miejsce wiosną 2021 i od tamtej wizyty wszystko jest w porządku. Wygląda na to, że mieli wadliwą partię czujników.
Miłego dzionka.



Najciamajdowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 15:16

Re: Usterka układu zarządzania energią

Post autor: Najciamajdowski » śr lip 19, 2023 12:29

Witam Koleżanki i Kolegów,

długo milczałem, ale też nic się nie działo. Po wymianie tzw. "diody" w 2021 wszystko działa poprawnie.

Miłego dzionka,

Najciamajdowski



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości