Jaki akumulator - porady, opinie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jaki akumulator - porady, opinie

Post autor: wesol » ndz cze 05, 2022 12:57

Śmiało możesz recond zrobić nawet kilka razy. Foxur są bezpieczne bardzo a nawet za bardzo. System. Nie wykrywa pojemności tylko Ty musisz mu wklepać pojemność aku.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Re: Jaki akumulator - porady, opinie

Post autor: harvard » ndz cze 05, 2022 13:37

No to wklepałem ręcznie z 68Ah starej varty na 70Ah nowego exida i jakby nic to nie zmiania. Po zamontowaniu mialem ledwie ponad 45 ah po ładowaniu skoczyło do 54 i stoi. (mówię o wartościach pokazywanych przez vcds).

mały edit.
po 13godzinie dziś, nastawiłem tryb recon na foxsur 7a i po 18 odczyt vcdsem z 54 pokazuje 60 ah \użytecznej baterii', ze tak prosto to przetłumaczę z ENG. Baterii a jak się okazało po rozszyfrowaniu kodu, jest z wrzesnia 2021 wiec przeleżała na stoku. Jutro powiem ile 'doładował' foxsur. Po niecalych 5h bateria zimna więc może będę spał spokojnie z myślą, że nie wybuchnie w nocy.
Jutro dam znać ile dobiło, bo widzę, że jak sam o baterię nie zadbasz i nie masz vcdsa lub innego testera to w sklepie wcisną ci goowno i powiedzą to przecież czekolada.
Kolejny edit:
Około 23 podpiąłem vcdsa i ku mojemy zdziwiewniu pojemność spadła do 59Ah i (ciągle w trybie repair) napięcie na aku wahało się pomiędzy 12.689 a 12.712 no w każdym razie nie wzrastało wyżej- jakby ładowarka nie mogła już nic więcej zrobić. Dziwne.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Re: Jaki akumulator - porady, opinie

Post autor: harvard » pn cze 06, 2022 20:30

Dziwne, dzisiaj po przejechaniu trasy ponad 100km stanąłem i podpiąłem vcdsa. Program pokazał 45Ah. Nie czaję jak on to oblicza. Czy to mozliwe, że w trakcie ładowania foxsurem pojemność nowego aku zamiast wzrastać spada?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jaki akumulator - porady, opinie

Post autor: wesol » pn cze 06, 2022 21:34

Nie ma możliwości zmierzenia pojemności aku. Tylko pomiar jako wyliczenie w procesie rozładowania aku. Te takie wyliczania to tylko szacowanie. Czyli chyba może albo tak mi się wydaje. Testerki bzdury pokazują a co dopiero vcds co odczyta z jakiegos modułu.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Re: Jaki akumulator - porady, opinie

Post autor: harvard » pn cze 06, 2022 21:48

Uspokoiłeś mnie trochę, bo 8 letnią wartę oddałem i miałem trochę wyrzuty sumienia, że wydałem ponad pićset na nowego agma. Może na weekend jeszcze odważę się wrzucić tryb repair chociaż obawy przed uszkodzeniem mowizny są niemałe. Napięcie zmierzone po 30 minutach od zamknięcia wszystkiego (maskę zostawiłem otwartą aby systemy sie wyłączyły) wyniosło 12,97 czy jak nastawię repair i dojdzie powiedzmy do 16V to aku się nie uszkodzi?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jaki akumulator - porady, opinie

Post autor: wesol » wt cze 07, 2022 11:00

Nie uszkodzi. Ja jyz swoim foxurem 12A lądowałem pod rząd trybem repair chyba nawet że 4 - 5 razy swojego agm i nic mu nie jest. Mam nawet żal że ten tryb działa troszkę słabo. Miałem dwa agm używane i tak je lądowałem oraz nowego agm a także efb i kilka używanych zwykłych. Umnie w piwnicy zawsze ze trzy aku leżą. Takie zasilanie awaryjne. Na zimę jaka babkę, matkę z tego robię i nieraz sąsiadom odpalam auta.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Re: Jaki akumulator - porady, opinie

Post autor: harvard » wt cze 07, 2022 16:23

Po 10 h przerwałem repair bo akumulator bulgotał. VCDS pokazał 61Ah. Napięcie pulsacyjne przy którym przerwałem było jakoś 15,35. Pomiar aku po 10 minutach od przerwania ładowania 14,7V. Temp. aku 36 stopni *(skąd foxsur to wie?)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jaki akumulator - porady, opinie

Post autor: wesol » ndz cze 19, 2022 18:26

Spokojnie foxsur nie uszkodzi aku. W trybie repair laduje delikatnie. Bulgotac nawet powinien aku. Temperatura jest temp otoczenia. Innym prądem i napięciem ładuje jak jest zima a innym w lato.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Re: Jaki akumulator - porady, opinie

Post autor: harvard » wt cze 21, 2022 14:42

Jesteś pewien, że agm powinien bulgotać? Przecież tam elektrolit w macie szklanej to nie wysuszy tych mat>?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jaki akumulator - porady, opinie

Post autor: wesol » wt cze 21, 2022 19:17

Spokojnie. W końcu nie ładujesz go 8 ampetami przez dwa dni. Prąd 1 ampeta to prąd konserwacyjny dla aku 70-80Ah a prąd 3 ampery to delikatny do ładowania. Bez paniki.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

zimi2k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr lip 01, 2009 19:31
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jaki akumulator - porady, opinie

Post autor: zimi2k » pn sie 08, 2022 22:00

Hej,
Mam prośbę o poradę dot. aku do Golfa VII 1.4 TSI.
Poprosiłem w sklepie a akumulator do ww. modelu, dostałem, zamontowałem i zajarzyłem że kupiłem AGM, a miałem EFB.
Gdy poczytałem o różnicach, zaniepokoił mnie fakt montażu AGM w komorze silnika. Co z tym zrobić, wracać do sklepu i "negocjować" wymianę, czy może nie przejmować się (mam tu na myśli, że to na tyle mały silnik, że temp. nie zabiją aku) ?

Dzięki



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jaki akumulator - porady, opinie

Post autor: wesol » wt sie 09, 2022 19:43

Przecież ja w obu touranach z 1.6 tdi mialem oryginalnie agm pod maską. Skąd to przekonanie że agm musi być koniecznie gdzieś indziej? Wymieniłeś i w jednym mam efb a w drugim agm. Wytrzymały po 11 lat. Tylko trzeba zmienić vcdsem że raz że zmieniłeś aku na nowy to zmienić w ustawieniach z efb na agm.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

zimi2k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr lip 01, 2009 19:31
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jaki akumulator - porady, opinie

Post autor: zimi2k » wt sie 09, 2022 20:19

wesol pisze:
wt sie 09, 2022 19:43
Przecież ja w obu touranach z 1.6 tdi mialem oryginalnie agm pod maską. Skąd to przekonanie że agm musi być koniecznie gdzieś indziej? Wymieniłeś i w jednym mam efb a w drugim agm. Wytrzymały po 11 lat. Tylko trzeba zmienić vcdsem że raz że zmieniłeś aku na nowy to zmienić w ustawieniach z efb na agm.
Po powrocie do domu zwróciłem uwagę, że opis aku jest inny i z ciekawości wpisałem w internety AGM, a tam pierwsze info, które się pojawia to że nie montaż w komorze silnika nie jest wskazany z względu na wysokie temp., stąd moje wątpliwości.

Co do kodowania, wczoraj była choinka, i nie wszystko działało w tym strat-stop. Dziś rano jak jechałem do pracy wszystko było już OK. Rozumiem, że to że wszystko działa, nie jest wyznacznikiem i tak należy podjechać do warsztatu aby zmienił ustawienia dla nowego aku ?

dz.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jaki akumulator - porady, opinie

Post autor: wesol » wt sie 09, 2022 22:35

To po co producenci montują agm pod maską?? Może i nieco nie jest to dla nich zdrowe ale nie uważasz że 11 lat pracy to dobry wynik. Jakby dolewał wody do tych agm to i by z 14 lat wytrzymał bez problemu.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości