Problem z kluczykiem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

2good
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 15, 2019 13:56

Problem z kluczykiem

Post autor: 2good » sob sty 26, 2019 07:34

Witam zakupiłem golfa 7 z systemem keyless i po kilku dniach odkryłem że działa tylko jeden kluczyk, myślałem że to bateria,
ale po wymianie sytuacja się nie zmieniła tzn.przy przyciskaniu na guziki na pilocie dioda
na nim nie zaświeca się,a auto na niego również nie reaguje (jakby był zepsuty).
Sam kluczyk wkładałem do zamka w drzwiach i pasuje, ale auto zachowuje się tak jakby go nie widziało, immobilajzera nie
umiem sprawdzić bo niema stacyjki. Zastanawiam się czy jako kluczyk rezerwowy mógł się przez 5 lat rozkodować i trzeba
coś z nim zrobić, czy raczej jest zepsuty (na to wskazuje nie migająca dioda w kluczyku)?
Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

Re: Problem z kluczykiem

Post autor: flo89 » sob sty 26, 2019 07:57

W zasadzie po części sam sobie odpowiedziałeś, dioda nie reaguje zatem coś jest nie tak skoro wymieniłeś baterię. Szkoda że poprzedni sprzedawca cię nie poinformował o tym. Może to być pierdoła typu że kluczyk upadł i jakiś element smd się odlutował a może być coś poważniejszego. Jeśli nie działają guziki to immo tym bardziej nie zadziała bo w kessy potrzeba jest aby kluczyk cały czas nadawał fale radiowe. Nowy klucz niestety tylko w aso, chyba 8 stówek jak dobrze pamiętam, aczkolwiek nie wiem czy to przypadkiem nie za zwykły klucz.


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

blockbuster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 26, 2019 11:08

Re: Problem z kluczykiem

Post autor: blockbuster » czw sty 30, 2020 00:12

2good pisze:
sob sty 26, 2019 07:34
Witam zakupiłem golfa 7 z systemem keyless i po kilku dniach odkryłem że działa tylko jeden kluczyk, myślałem że to bateria,
ale po wymianie sytuacja się nie zmieniła tzn.przy przyciskaniu na guziki na pilocie dioda
na nim nie zaświeca się,a auto na niego również nie reaguje (jakby był zepsuty).
Sam kluczyk wkładałem do zamka w drzwiach i pasuje, ale auto zachowuje się tak jakby go nie widziało, immobilajzera nie
umiem sprawdzić bo niema stacyjki. Zastanawiam się czy jako kluczyk rezerwowy mógł się przez 5 lat rozkodować i trzeba
coś z nim zrobić, czy raczej jest zepsuty (na to wskazuje nie migająca dioda w kluczyku)?
Proszę o pomoc.
Kolego udało się rozwiązać problem z pilotem? Jezeli tak, to powiedz proszę w jaki sposób?



Awatar użytkownika
koczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: śr lis 08, 2006 10:52
Lokalizacja: Gdańsk - Grudziądz
Kontakt:

Re: Problem z kluczykiem

Post autor: koczyk » ndz lut 09, 2020 19:58

Jak mu się udało to dopisał klucz :grin: innej opcji nie ma :)

Mogę dopisać dorobić klucz do MQB , nawet jak zgubisz wszystkie :pub: najlepiej kom bo mało na forum siedzę 731062062



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości