Mk7 Błąd- "Serwis! Wysiadaj tylko gdy dzwignia w polozeniu P

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MigotR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pt mar 06, 2015 02:05

Mk7 Błąd- "Serwis! Wysiadaj tylko gdy dzwignia w polozeniu P

Post autor: MigotR » pt wrz 02, 2016 12:26

Witam serdecznie

Mam taki problem, jakis czas temu wyskoczyl mi komunikat "Serwis! Wysiadaj tylko ,gdy dzwignia w położeniu p". Nigdy wczesniej mi sie to nie pojawialo, teraz mam tak ze raz sie pojawi a potem sobie zniknie i przez troche pitrafi nie wywalac bledu. Co to moze byc?


Dzięki!
Obrazek

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
luki_s3
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pn lip 09, 2007 16:58
Lokalizacja: WU

Mk7 Błąd- "Serwis! Wysiadaj tylko gdy dzwignia w polozeniu P

Post autor: luki_s3 » sob wrz 03, 2016 06:54

MigotR podepnij vcds i sprawdź błędy

no i śmigaj do ASO jak masz gwarancję


kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam GTI R i inne mocne sztuki ;)

2016 AUDI RS6 EXHAUST SOUND

mac11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 08, 2018 12:08

Re: Mk7 Błąd- "Serwis! Wysiadaj tylko gdy dzwignia w polozen

Post autor: mac11 » pn sty 08, 2018 12:37

Witam,

Coś wiadomo co to za usterka? Też mi się to pojawiło

pozdr



Visca10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 28, 2020 13:23

Re: Mk7 Błąd- "Serwis! Wysiadaj tylko gdy dzwignia w polozeniu P

Post autor: Visca10 » śr wrz 30, 2020 18:09

U mnie pojawiła się ta usterka z kolega próbowaliśmy sprawdzić Vcds radar bo przestał działać I chyba przypadkowo coś włączyliśmy a mam MANUALNA skrzynie biegów
Może ktoś mi pomoże jak to usunąć ?



Max-VAG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 07, 2020 13:29
Auto: Golf 7 LIFT variant 2.0 TDI DSG7
Silnik: DCYA

Re: Mk7 Błąd- "Serwis! Wysiadaj tylko gdy dzwignia w polozeniu P

Post autor: Max-VAG » pn gru 07, 2020 14:09

MigotR pisze:
pt wrz 02, 2016 12:26
Witam serdecznie

Mam taki problem, jakis czas temu wyskoczyl mi komunikat "Serwis! Wysiadaj tylko ,gdy dzwignia w położeniu p". Nigdy wczesniej mi sie to nie pojawialo, teraz mam tak ze raz sie pojawi a potem sobie zniknie i przez troche pitrafi nie wywalac bledu. Co to moze byc?


Dzięki!
Obrazek

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
SIema , Właśnie też mam ten komunikat , wyświetla się sporadycznie (1-2 razy w tygodniu ) . Zastanawiam czy olać czy robić coś z tym.

Z tego co zorientowałem się - świruje Mikroprzełącznik . Problem dotyczy całej grupy VAG (na innych forach Skoda , AUDI też są wątki z tą usterką). W USA i Kanadzie jest na to akcja serwisowa , podejrzewam że klienci zrobili awanturę poszli do sądu itd.., pisali nawet w jakiemś czasopiśmie o tym że VAG w Stanach ma do poprawki koło 900tyś samochodów z tym problemem :) . Dzwoniłem do aso - U nas akcji na razie niema . Znając życie AKCJi ASO w Polsce z wymianą mikroprzełącznika DSG nie będzie (chyba że zrobimy pozew zbiorczy :) to może coś ruszy ) .
ASO powinno mieć dostęp do procedury poprawki za pomocą zestawu naprawczego Mikroprzełącznika 5Q0 713 128A (koszt 100-150zl.) są już dokładne instrukcje PDF od producenta jak to można wymienić zgodnie z procedurą serwisową , nie koniecznie w ASO to robić w razie czego ). https://static.nhtsa.gov/odi/rcl/2019/R ... 5-0044.pdf


Na jakimś zagraniczny forum pisali że przy wybieraku produkcji ZF można załatwić problem komunikatu dokładając ten zestaw naprawczy co pisałem wyżej , ale przy wybieraku ECS/Küster niestety trzeba wymienić cały mechanizm zmiany że by pozbyć się tego komunikatu.

Ewentualnie może są pomysły jakoś wprogramować wyświetlanie tego komunikatu ... i będzie spokój, chociaż nie zorientowałem się jeszcze u tunera czy jest taka opcja.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości