[mk6] Adaptacja - kodowanie nowych akumulatorów AGM ( start-stop ) -czy jest konieczna?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

[mk6] Adaptacja - kodowanie nowych akumulatorów AGM ( start-stop ) -czy jest konieczna?

Post autor: FURMAN TDI » sob gru 21, 2019 12:02

Welcome back Forum :)
Tak jak w temacie chyba mój "like bosh 68Ah 680A AGM" zionie ducha, przy rozruchu napięcie spada do 8V :-( więc podjąłem decyzję o wymianie. W renomowanych punktach z akumulatorami a w mojej okolicy mam tu punkt z wieloletnią historią i sprawdzony polecają wartę(bez reklamy) niestety doczytałem się że przy zmianie parametrów aku warta 70AH 760A trzeba przeprowadzić adaptację - Czy to prawda ? czy to konieczne? nie mam czym tego zrobić mój stary obdII nie obsługuje rocznika 2012 może ktoś poleci jakiś nie drogi VCDS którym mógłbym ewentualnie to zrobić.
Z góry dziękuję za pomoc :pub:


...zawsze coś

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk6] Re: Adaptacja - kodowanie nowych akumulatorów AGM ( start-stop ) -czy jest konieczna?

Post autor: wesol » sob gru 21, 2019 14:14

Niby nie trzeba po mojemu. Ostatnio też wymieniałem w swoim autku. Też z 68 Ah włożyłem 75Ah. W ustawieniach masz też wybór firmy akumulatora ale jakie to niby ma mieć znaczenie. Wszystkich marek i tak tam nie ma tylko kilka sztuk. Zmieniłem tylko w ustawieniach z Aku agm na efb bo taki też zapodalem. Start stop mam wyłączone programowo. Rekuperację niby też wyłączyłem w ustawieniach też ale czy to zadziałało to nie ma za bardzo jak sprawdzić.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

[mk6] Re: Adaptacja - kodowanie nowych akumulatorów AGM ( start-stop ) -czy jest konieczna?

Post autor: FURMAN TDI » pn gru 23, 2019 19:28

Siemno Wesol no niby wymagane jest to w przypadku akumulatorów agm bo niby ecu musi wiedzieć do jakiej wartości ładować akumulator...niby Akumulator włożyłem ale nie mam vcds'a do 2012 i adaptacji nie zrobiłem odpaliłem 2x pali zapaliła się kontrolka wadliwego esp ruszyłem kawałek zgasła... Czy znacie to urządzenie VAG-scan vag5052its- czy tym można taką adaptację zrobić?


...zawsze coś

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk6 (2008 - 2013)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości