[mk6] [mk6] Podłączenie regulatora pozycji swiateł

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Golfiarz2018
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob maja 12, 2018 20:52
Auto: Volkswagen Golf

[mk6] [mk6] Podłączenie regulatora pozycji swiateł

Post autor: Golfiarz2018 » wt lip 24, 2018 01:27

Witajcie, potrzebna mi wasza pomoc w podłączeniu regulatora pozycji świateł w Golfie 6, zakupiłem nowe lampy halogenowe i chciałem wymienić w swoim aucie okazało się że to nie takie łatwe, w starych lampach nie było silniczków, a w nowych są. Niestety brak też przewodów odpowiadających za działanie regulacji świateł i muszę ciągnąć wszystkie kable od nowa. Udało mi się ustalić że brakuje mi 3 przewodów we wtyczce:

pin 1-napięcie 12v z SC1 (bezpiecznik nr.1 w skrzynce bezpieczników C) kol. czarno-niebieski
pin 2-sygnałowy z potencjometru/regulatora kol. brązowo-biały
pin 3-uziemienie kol. brązowy

Numery podałem w kolejności w jakiej powinny być w kostce, 1-2-3 obecnie są puste.

Oprócz tych wymienionych są zajęte piny nr.:
4- światła do jazdy dziennej
5-uziemienie
6-światła mijania
8-światła drogowe (długie)
9-kierunkowskaz
10-światło pozycyjne

Jeśli ktoś może podpowiedzieć jak podłączyć te kabelki to będę wdzięczny!



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk6] Re: [mk6] Podłączenie regulatora pozycji swiateł

Post autor: grg474 » ndz sie 12, 2018 17:03

Pin 1 lampy - przewód niebiesko/czarny 0,5mm połączyć z Pin 1 lampy 2 oraz pin 1 regulatora wysokości reflektorów i to wszystko do bezpiecznika SC1
Pin 2 lampy - przewód brązowo/biały 0,5mm połączyć z Pin 2 lampy 2 oraz pin 2 regulatora wysokości reflektorów
Pin 3 lampy - przewód brązowy 0,5mm połączyć z Pin 3 lampy 2 oraz pin 4 regulatora wysokości reflektorów i do masy


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Golfiarz2018
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob maja 12, 2018 20:52
Auto: Volkswagen Golf

[mk6] Re: [mk6] Podłączenie regulatora pozycji swiateł

Post autor: Golfiarz2018 » ndz sie 19, 2018 21:57

Piny 1,2 i 4 w regulatorze są puste (pin 3 wyciągnięty bo chciałem zobaczyć jakie piny kupić), rozumiem że od tych pinów mam puścić przewody bezpośrednio na bezpiecznik razem z przewodami z regulatora tak jak opisałeś czyli je zmostkować.
Ale żeby to zrobić to mam powyciągać bezpieczniki żeby przesunąć fioletową kratkę i ją odblokować żeby zrobić miejsce na wpięcie przewodów 12V i masy? Czy jak te kabelki powpinać na ten bezpiecznik SC1 (zaznaczyłem bezpiecznik SC1 na foto z obu stron skrzynki z bezpiecznikami jak jest podłączony - w kwadraty czerwone) czy po dokładać te kabelki do istniejących już tak jak na foto?

ObrazekObrazekObrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
Golfiarz2018
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob maja 12, 2018 20:52
Auto: Volkswagen Golf

[mk6] Re: [mk6] Podłączenie regulatora pozycji swiateł

Post autor: Golfiarz2018 » śr sie 22, 2018 20:19

Ok, jest sukces bo udało mi się podłączyć według twojego opisu grg474 za co ci dziękuję, ale sukces jest połowiczny ponieważ działa tylko silniczek z prawej lampy, natomiast z lewej wydaje mi się że nie działa w ogóle.
Zrobiłem tak, zlutowałem przed grodzią kabiny wszystkie kabelki (po 3 z każdej lampy) razem czyli brązowy z brązowym itd. Jakieś rady żeby to poprawić/naprawić?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk6 (2008 - 2013)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości