Resetujący się zegar i licznik km

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Verb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn mar 09, 2020 23:11

Resetujący się zegar i licznik km

Post autor: Verb » wt mar 10, 2020 00:32

Witam,
mam problem z resetowaniem zegara/licznika w Golfie V 1.6 FSI 2006 rok. Dzieje się tak przy "zabawie" przełącznikiem świateł. Wygląda to tak jak na poniższym filmie - gdy zapłon jest włączony wszystko działa bez problemów. Gdy wyłączę zapłon i zacznę przełączać światła w pewnym momencie wyświetlacz gaśnie i gdy się pojawi jest już zresetowany.
https://youtu.be/7SNeZyk87Eo

Golfa mam od niedawna więc za dużo o nim nie wiem. Sądziłem że to może być problem ze starym akumulatorem ale po naładowaniu nic się nie zmieniło. Uruchomiłem dziś u znajomego VCDS, było parę błędów ale nic co by miało związek z takim zachowaniem. Po skasowaniu błędów i kilkukrotnej "zabawie" przełącznikiem świateł i resetowaniu wyświetlacza dalej 0 błędów.

Nie wiem gdzie szukać źródła tego problemu. :(
Bede wdzięczny za pomoc.



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1663
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Re: Resetujący się zegar i licznik km

Post autor: G0 Karcio » wt mar 10, 2020 17:56

Ja miałem podobnie, co prawda nie Golf a Polo. Podczas odpalania zerowały się wskazania. Wymiana aku pomogła bo już był styrany, ale zanim coś wynienisz sprawdz może klemy. Nie mówię, że to na 100 procent to, może ktoś jeszcze coś podpowie.



Awatar użytkownika
Verb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn mar 09, 2020 23:11

Re: Resetujący się zegar i licznik km

Post autor: Verb » śr mar 11, 2020 00:05

G0 Karcio pisze:
wt mar 10, 2020 17:56
Ja miałem podobnie, co prawda nie Golf a Polo. Podczas odpalania zerowały się wskazania. Wymiana aku pomogła
Niby akumulator był sprawdzony (przez mechanika, jakimś tam sprzętem, ale na oko nie było to 100% pewne), niby jeszcze go dodatkowo naładowałem ale to stary 4max, który poprzedniemu właścicielowi nie raz się rozładował... jeszcze raz w wolnej chwili sprawdzę go. Z ciekawości jakie to było Polo ?



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1663
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Re: Resetujący się zegar i licznik km

Post autor: G0 Karcio » śr mar 11, 2020 01:30

Polo III, ale to chyba nie ma znaczenia :chytry: ? Wymiana aku pomogła. Skoro mechanik sprawdzał to być może jest inna przyczyna. Dla pewności wyczyścić klemy i podmienić na inne aku w sensie pożyczyć od kogoś na 10 minut, żeby nie potrzebnie siana na nowy nie wydawać jeśli okaże się, że to nie to.



Awatar użytkownika
Verb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn mar 09, 2020 23:11

Re: Resetujący się zegar i licznik km

Post autor: Verb » śr mar 11, 2020 23:37

G0 Karcio pisze:
śr mar 11, 2020 01:30
Polo III, ale to chyba nie ma znaczenia :chytry: ?
Nie do końca :) drugim problemem w Golfie jest słabo działające wspomaganie (jeszcze nie pisałem o tym na forum) właśnie dlatego sprawdzałem akumulator u mechanika bo wyczytałem, że to może mieć jakiś związek a akumulatorem. Gdyby to było polo IV pewnie miałoby elektryczne wspomaganie ale w III jest hydrauliczne wiec nie ma to związku z moja sytuacją. Tak czy owak sprawdzę akumulator dokładnie!



Awatar użytkownika
Verb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn mar 09, 2020 23:11

Re: Resetujący się zegar i licznik km

Post autor: Verb » ndz mar 15, 2020 00:07

Niestety podmiana akumulatora na inny nic nie dała :(



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Resetujący się zegar i licznik km

Post autor: wesol » ndz mar 15, 2020 08:06

Ja bym wyciągnął liczniki, posprawdzal wtyczki, popsikal kontraktem. Tak samo bezpieczniki i wszelkie inne tego typu sprawy jak masy. Ewidentnie ma gdzieś spadki napięcia.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk5 (2003 - 2009)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości