Golf 5 Światła nie świecą - sterownik nie wsytawia sygnału

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sorix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 20:06

Golf 5 Światła nie świecą - sterownik nie wsytawia sygnału

Post autor: sorix » ndz lis 24, 2019 20:38

Cześć,
W samochodzie znajomej w Golfie z bodaj 2004 roku jest problem ze światłami. Nie zapalają się:
Lewy przód:
  • pozycyjne
Prawy przód:
  • mijania,długie,kierunkowskaz
Tył:
  • Prawy kierunkowskaz, prawy stop, cofania
Zdiagnozowałem, że problem jest w sterowniku J519 (1K0 937 049 K firmy Delphi), który pomimo włączenia odpowiednich świateł nie wystawia stanu wysokiego (+Bat) na odpowiednie załączone wyjście. Testy przeprowadziłem bezpośredniu na sterowniku, aby wykluczyć ewentualne defekty wiązek. Światła, które działają prawidłowo potwierdzają, że w zakresie działających świateł sterownik podaje stan wysoki na odoppowiednie wyjścia.
Przupuszczam 2 możliwości:
1. Uszkodzony hardware (zalanie wodą, spalone klucze trazystorowe)
2. Błędy SW, które po n-razie wykrycia usterki (DTC) blokuje wyjście sterownika.

W związku z tym, że punkt 1 oznacza wymianę sterownika nie chcę o nim dyskutować - zajmijmy się punktem 2.

Jakim urządzeniem pod OBD2 jest możliwe skasowanie takich błędów - nie rozchodzi się tu o zwykłe usunięcie DTC, aby zgasła kontrolka z deski rozdzielczej. Rozchodzi się u zresetowanie licznika błędów dla konkretnych wyjść sterownika. Wiem, że takie możliwości mają autoryzowane serwisy ASO. Może znacie jakieś tańsze zamienniki posiadające takie funckje?

Być może ktoś miał już takie problemy, więc każdą konstruktywną sugestię przytulę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk5 (2003 - 2009)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości