Problem z wkładką stacyjki golf 5

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Osky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 25, 2021 11:38

Problem z wkładką stacyjki golf 5

Post autor: Osky » czw mar 25, 2021 11:51

Witam wszystkich! Ostatnio wsiadam do golfa i okazuje się, że nie mogę przekręcić kluczyka... Poczytałem trochę na forum i wiadomo próbowałem ogarnąć to sam. Grzebałem coś przy wkładzie do stacyjki i w pewnym momencie przestał mi działać pilot(główny i zapas) w końcu zadzwoniłem po fachowca, ktory powiedział że to na pewno pękła blokada kierownicy. No i naprawił ale od tamtego momentu rzeczy które działy się po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki np. : automatyczne wyłączanie się świateł i radia nie działa. No i ten pilot. Zaznaczam, że centralny zamek działa. Pojechałem do elektromechanika z polecenia i powiedział że trzeba zakodowac na nowo kluczyki, a te funkcje się wyłączyły bo nie ma blokady kierownicy. Coś mi nie pasowało bo gdy klikałem na pilot to było charakterystyczne cykanie.
No i odpiąłem kostkę stacyjki i nagle pilot zaczął działać. Podpiąłem z powrotem i odpiąłem tylko i wyłącznie wkład stacyjki od zasilania i nagle pilot działa.

I tu moje pytanie. Za co odpowiada wkładka stacyjki czy musi być podpięta do auta oraz czy w tym momencie można coś z tym zrobić poza wymianą wkładki oraz zabawą na dwa kluczyki.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Problem z wkładką stacyjki golf 5

Post autor: wesol » czw mar 25, 2021 16:57

Było odrazu oddać do fachowca. Swoją drogą pewnie zamków w drzwiach, zawiasów i wkładki też nigdy nie smarowała co nie. Proste i logiczne jest to że skoro nie odbija do końca wkładka w stacyjce to tak jakby był kluczyk nadal w niej. Logiczne jest to że pilot nie zamknie drzwi bo to jest ochrona przed zamknięciem auta jak jest kluczyk wewnątrz. Woda było jeszcze polać po stacyjce, zawiasach, i całym autem wjedź do rzeki. Napewno się nie zatrze i nie skoroduje. Zapewne zaraz klapa tylna się zepsuje a potem mechanizm wycieraczek bo tam pewnie też nigdy nie zaglądane.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Problem z wkładką stacyjki golf 5

Post autor: grg474 » ndz mar 28, 2021 10:00

Odpięcie stacyjki skutkuje że pilot działa? Czyli stacyjka nie odcina wyłączania radia (styk S) i informacji dla komfortu o wyjęciu kluczyka a to znaczy że cała stacyjka do wymiany (mechanizm wraz z kostką) a przekładasz tylko wkładkę co wsuwasz kluczyk.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Majster06
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr kwie 03, 2019 13:38
Auto: VW Golf V 1.6 2007
Silnik: fsi

Re: Problem z wkładką stacyjki golf 5

Post autor: Majster06 » śr cze 16, 2021 13:14

Witam,
Panowie, mam problem ze stacyjką. Przycinała się przez jakiś czas. Dziś umarło całkiem. Kluczyk przekręca się do momentu odblokowania kierownicy i koniec. Pytanie moje czy cała stacyjka do wymiany czy wkładka?? Czy może się uda naprawić jeszcze?? Wielkie dzięki



Native
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 12, 2019 13:25
Auto: Volkswagen Golf V Kombi 1.9
Silnik: TDI

Re: Problem z wkładką stacyjki golf 5

Post autor: Native » czw cze 17, 2021 12:50

Miałem kiedyś taka historię w innym aucie. Ja wymieniłem wkładkę i było ok. :grin:



Awatar użytkownika
Majster06
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr kwie 03, 2019 13:38
Auto: VW Golf V 1.6 2007
Silnik: fsi

Re: Problem z wkładką stacyjki golf 5

Post autor: Majster06 » pt cze 18, 2021 12:50

No i też tak zrobiłem, dzięki :okej:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk5 (2003 - 2009)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości