oświetlenie bagażnika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Ryszard111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 04, 2016 20:14

oświetlenie bagażnika

Post autor: Ryszard111 » wt lut 15, 2022 15:34

Nie świeci żarówka w Bagażniku. Jest dobra styki też



Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1048
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Re: oświetlenie bagażnika

Post autor: mat06 » wt lut 15, 2022 16:40

Prawdopodobnie padł mikrostyk w zamku klapy.


Obrazek

Awatar użytkownika
GrzechuPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt gru 27, 2019 18:45
Auto: Golf IV 1.6 SR
Silnik: AKL

Re: oświetlenie bagażnika

Post autor: GrzechuPL » czw lut 24, 2022 12:09

Jeśli padło tylko oświetlenie bagażnika to microstyk lub uszkodził się przewód w łączeniu klapa karoseria.



mosfecik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn wrz 21, 2020 20:13

Re: oświetlenie bagażnika

Post autor: mosfecik » wt mar 15, 2022 14:17

Witam, mam podobny problem, w mojej Borze Variant nie świecą obydwie żarówki w bagażniku tj z lewej i pod sufitem, odkąd kupiłem samochód 5 lat temu z Niemiec ani razu to nie działało, czy ta pod sufitem włącza się razem z tą obok po otwarciu klapy czy np. ta środkowa świeci po otwarciu którychkolwiek drzwi? Jak powinno być? Gdy otwieram klapę to świeci się kontrolka przy zegarach, czy w związku z tym mikrowyłącznik jest dobry? Nie jestem pewien instalacji z tyłu bo chyba była zmieniana, w ogóle nie działało światło przeciwmgielne i kiedyś namierzyłem, że dociera do kostki (ta przy lewej lampie z tyłu) innym przewodem i pinem niż powinno (wystarczyło rozciąć i prawidłowo podłączyć) stąd może tu powinienem szukać ale proszę o jakieś wskazówki i porady. W załączniku zdjęcie fragmentu schematu z oświetleniem bagażnika lecz której to dotyczy żarówki i gdzie jest druga ewentualnie zaznaczona?
Obrazek



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: oświetlenie bagażnika

Post autor: wesol » wt mar 15, 2022 18:08

W zamku jest podwójny mikrostyk. Jeden od info na szafie a drugi od zapalania lampki.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

mosfecik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn wrz 21, 2020 20:13

Re: oświetlenie bagażnika

Post autor: mosfecik » śr mar 16, 2022 17:25

Właśnie wczoraj to namierzyłem a znalazłem wcześniej na forum passata opis wyłącznika, tak, problem jest z tym włącznikiem, zwarłem 3 piny razem i voila! Jest światło na 2 żarówkach i potwierdzenie przy zegarach. Zamówiłem już cały zamek. Nurtują mnie jeszcze 2 sprawy. Chyba podobnie jest z przodu u pasażera tj wyłącznik do wymiany bo nie ma podświetlenia kabiny i światła w drzwiach po otwarciu ich i druga sprawa czy po otwarciu tylnych drzwi powinno być potwierdzenie przy zegarach?



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re: oświetlenie bagażnika

Post autor: michaf1994 » pt mar 25, 2022 09:25

Bardzo często wystarczy rozebrać obecny włącznik i wyczyścić go, bo uszczelka bolca lub wnętrze zachodzi syfem, ale jak już nie pomaga czyszczenie to tylko wymiana - nie kupuj zamienników w sklepach elektronicznych tylko albo dedykowany mikrowyłącznik do zamka VW na allegro lub u chińczyka albo cały element (uwaga na stronę - są lewe i prawe). Te uniwersalne mikrowyłaczniki ze sklepów co są do elektroniki są kiepskie i nie przygotowane do pracy w takich warunkach co są w autach.



mosfecik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn wrz 21, 2020 20:13

Re: oświetlenie bagażnika

Post autor: mosfecik » śr mar 30, 2022 09:56

A więc potwierdzenie przy zegarach dotyczy tylko klapy bagażnika jak piktogram wskazuje zaś w kwestii że raz świecą lampka w drzwiach i lampka make up po stronie pasażera uczepiłem się modułu komfortu, zamówiłem więc identyczny ponoć w stanie bardzo dobrym jednak po wymianie nie było żadnej zmiany czyli znów raz świeci raz nie, tym razem jednak mam wrażenie że gdy puknę obok lampki make up i pociągnę ją za przewody to zaskakuje, sam już nie wiem. Jednak ciekawa sprawa. Po podmianie modułu komfortu w ogóle nie reaguje pilot w celu zamknięcia/otwarcia samochodu. To normalne? Trzeba coś uczyć/kodować??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości