VW Golf 4 - włącznik świateł

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mateusz7895
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 04, 2022 19:53

VW Golf 4 - włącznik świateł

Post autor: Mateusz7895 » wt sty 04, 2022 20:35

Witam, mam problem z światłami mijania w VW GOLF 4 1.4 (1999), mianowicie po ustawieniu włącznika w pozycji odpowiadającej za uruchomienie tychże świateł, nie włączają się one, pozostają włączone tylko światła pozycyjne. Po wyciągnięciu włącznika zauważyłem, że w jednym miejscu w kostce (nie jestem pewien, czy tak to się nazywa) plastik jest wypalony, natomiast w samym włączniku wszystko z zewnątrz wygląda ok (nie sprawdzałem wewnątrz). Moje pytanie brzmi, czy powinienem wymienić oba te elementy (włącznik i kostkę), czy tylko jeden z nich (który?). Jeżeli należy wymienić tylko lub też kostkę, to prosiłbym o informację, gdzie mogę takową nabyć, gdyż nie udało mi się jej znaleźć.

Zdaję sobie sprawę, że był już podobny temat, jednakże tam przypadek był trochę inny i nie odpowiadał on na moje pytania. Poniżej zamieszczam zdjęcia.

Kostka:
Obrazek
Obrazek

Włącznik:
Obrazek
Obrazek



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Re: VW Golf 4 - włącznik świateł

Post autor: muszkatobiasz » wt sty 04, 2022 22:10

możesz przylutować kawałek przewodu do tego pinu który jest w włączniku przewiercić otwór w tym wypalonym pinie wtyczki przełożyć przewód przez otwór wpiąć wtyczkę i przylutować przewód do tego od wtyczki lub wymienić wtyczkę razem z tym włącznikiem ale wtyczkę trzeba szukać używanej



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: VW Golf 4 - włącznik świateł

Post autor: wesol » śr sty 05, 2022 07:38

Na szrocie kupić wtyczkę z kawałkiem kabla. Może nawet być 5-10 cm odciętej wtyczki. Te twoje piny przełożyć do nowej oprawy a ten kabelek upalony to przelutować. W mk4 jest jeszcze jak to mówią po analogu i włącznik fizycznie włącza prąd świateł mijania. W mk5 juz włącznik tylko daje sygnał do załączenia i jest moduł odpowiedzialny za załączenie różnych światel.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Mateusz7895
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 04, 2022 19:53

Re: VW Golf 4 - włącznik świateł

Post autor: Mateusz7895 » sob sty 08, 2022 14:03

Zepsuty był włącznik, światła działają mimo, że kostka wygląda, tak jak wygląda. Dziękuję za pomoc, temat można zamknąć.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości