Nie kręci rozrusznika, tylko robi pyk i nic więcej (nowy rozrusznik, starter, nowa kostka w stacyjce)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

hecol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt cze 03, 2016 17:22

Nie kręci rozrusznika, tylko robi pyk i nic więcej (nowy rozrusznik, starter, nowa kostka w stacyjce)

Post autor: hecol » pt lis 12, 2021 20:53

Do tej pory przegladalem tu glownie tematy i wykonalem praktycznie wszelkie porady na podobne tematy, lecz nadal jestem w kropce, więc czy ktokolwiek da wskazówki co dalej można wymyśleć?

Golf IV (1.9 TDI 2003r) sporadycznie niezależnie od niczego co jakiś czas nie chciał odpalić, po prostu tak nagle nieraz zaraz po przyjechaniu (gdzie sprawnie wszystko działało), nieraz nastepnego dnia po postoju - kręci się kluczyk, jest pyk pod maską typowy chyba dla prawdopodobnie startera przy rozrusznika (tak domniemam słuchając ulokowania) i nic. Ani pobór prądu drastycznie nie spada na mierniku, ani światła nie przygasają ani nic.

Po iluś próbach w końcu odpalał.

Obecnie już w ogóle nie odpala i cały czas jest po przekręceniu kluczyka tylko to PYK pod maską i nic sie nie dzieje, nie kręci rozrusznik ani nic.

WYMIENIŁEM DO TEJ PORY:
- nowy rozrusznik ze starterem na gwarancji sprawny (bo cały czas można było podejrzewać niesprawny starter lub rozrusznik)
- nowa kostka w stacyjce (podobno w VW lubi się przepalać i daje podobne objawy)
- przeczyszczone styki kabli z masą na silniku, z masami karoserii (pod aku) - kable również dość nowe i w dobrym stanie
- akumulator naładowany, wysoce sprawny


CO DALEJ MOGĘ ZROBIĆ, objawy ciągle takie same jak były, auto unieruchomione, już nikt nei jest w stanie mi nic doradzić więc tylko tu liczę na jakies uwagi. Z góry dzięki.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Re: Nie kręci rozrusznika, tylko robi pyk i nic więcej (nowy rozrusznik, starter, nowa kostka w stacyjce)

Post autor: muszkatobiasz » pt lis 12, 2021 23:41

a przewód zasilający z aka do startera?co do awarii bardzo łatwo to sprawdzić wystarczy zobaczyć przewodem rozruchowym czy jest dobra masa tak samo zasilanie jeśli tak to wtedy wypinamy cienki przewód z rozrusznika i podajemy na ten pin bezpośrednio zasilanie z aka jeśli jest to samo to starter siadł lub mechanizm bendixa blokuje ruch startera może też być zwarcie na uzwojeniu lub na obudowę ale wtedy światło przygasa



hecol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt cze 03, 2016 17:22

Re: Nie kręci rozrusznika, tylko robi pyk i nic więcej (nowy rozrusznik, starter, nowa kostka w stacyjce)

Post autor: hecol » sob lis 13, 2021 05:00

rano sprawdzę. właśnie jak dla mnie ewidentnie coś z NOWYM rozrusznikiem nie działa, a był testowany przeze mnie i serwis, a objawy dokładnie jak na starym.

to możliwe aż taki zbieg okoliczności...?

przy okazji jak bezpiecznie odpalić go na krótko, tzn jak ustawić stacyjkę, bieg na luz, zewrzeć plus główny z grubego kabla z tym wychodzącym grubym kablem od startera prosto w rozrusznik ( to co powinien zrobić sam starter zwierając ).



Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Re: Nie kręci rozrusznika, tylko robi pyk i nic więcej (nowy rozrusznik, starter, nowa kostka w stacyjce)

Post autor: vwarek » sob lis 13, 2021 08:10

hecol pisze:
sob lis 13, 2021 05:00
zewrzeć plus główny z grubego kabla z tym wychodzącym grubym kablem od startera prosto w rozrusznik ( to co powinien zrobić sam starter zwierając ).
Wtedy zakręci sam wirnik w rozruszniku bo cewka nie wyrzuci bendixa, nie zasprzęgli go z wieńcem na kole zamachowym. Skrzynia na luz, wypnij ten cienki kabel do cewki i tam daj +12V na krótko, jak napisał wcześniej @muszkatobiasz.


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości