Szyby się nie otwierają pomimo słyszalnego cyknięcia przy silniczku

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kubacky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 11:59
Auto: VW Golf IV 1.9TDi 2001

Szyby się nie otwierają pomimo słyszalnego cyknięcia przy silniczku

Post autor: kubacky » pn sie 02, 2021 18:56

Hej, szukałem i czytałem już kilka wątków z podobnym problemem, jednak rozwiązanie z żadnego nie podpasowało mojemu problemowi. W styczniu stałem się szczęśliwym posiadaczem trzydrzwiowego Golfa mk 4 1.9 tdi 2002. Zaraz po zakupie wszystko działało jak należy - otwierały się obydwie szyby, któregoś dnia przestała działać szyba pasażera a kilka dni później kierowcy. Przy naciśnięciu guzika od sterowania w drzwiach (i kierowcy i pasażera) słychać jakby cyknięcie przekaźnika w tym module, który ma wbudowany silniczek.

Rozberałem drzwi pasażera, myśląc, że to spalony silniczek, ale po podłączeniu go na krótko pod alumulator działał jak szalony. Następny pod lupę poszedł moduł komfortu (1C0 959 799- jedna wtyczka, brązowa) chociaż nie pokazywał błędów w programie diagnostycznym, ale jego wymiana kompletnie nic nie zmieniła.

Powyciągałem i poczyściłem styki we wszystkich przekaźnikach pod kierownicą ale to też nie pomogło. Nie znalazłem dokładnego opisu, który przekaźnik jest od czego, żeby zrobić podmianę.

Jakich informacji jeszcze potrzebujecie moi drodzy przyjaciele, żeby chociaż nakierować mnie na źródło problemu?



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re: Szyby się nie otwierają pomimo słyszalnego cyknięcia przy silniczku

Post autor: michaf1994 » śr sie 04, 2021 07:45

Następnym razem zacznij od sprawdzenia bezpieczników, bo wygląda to na brak zasilania na kablu czerwono białym wchodzącym do silniczka. Sprawdź bezpieczniki w skrzynce: 14, 37, 38 oraz te na płycie przekaźników. Jeżeli któregoś nie masz nie przejmuj się, gdyż było kilka wersji i w niektórych nie było np 14, 38 lub na płycie przekaźników. Sprawdź sobie jeszcze multimetrem czy na kablu czerwono-białym jest 12v. Jeżeli bezpiecznik ok, a zasilania nie ma to szukaj na kablach.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości