Sterownik sensorów uderzenia bocznego lokalizacja

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zbychu87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 07, 2019 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf 4
Silnik: AUM

Sterownik sensorów uderzenia bocznego lokalizacja

Post autor: zbychu87 » czw kwie 15, 2021 02:16

Witam, uszkodził mi się sensor G180 błąd:
01222 - Crash Sensor Side Airbag; Passenger Side (G180)
37-00 - Faulty

Kupiłem używany o takich samych oznaczeniach lecz po wymianie sensora błąd zmienił się na
01222 - Crash Sensor Side Airbag; Passenger Side (G180)
62-00 - No or Incorrect Adjustment.

Wg informacji w internecie czujniki są kodowane do sterownika i tylko czujnik z takim samym kodowaniem można podłączyć. W tej sytuacji chciałbym kupić sterownik z sensorami i wymienić kpl lecz nie wiem gdzie znajduje się sterownik. Czy ktos z kolegów/koleżanek wie gdzie go szukać? Z góry dziękuję za pomoc.



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re: Sterownik sensorów uderzenia bocznego lokalizacja

Post autor: michaf1994 » czw kwie 15, 2021 10:53

Sprawdź jeszcze przewody i kostki przy sensorze. Ogólnie w przypadku modułów AirBag 1C i 6Q ważny jest index - numer części nie wystarczy. Tam jeszcze jest taki inny nr i on też musi się zgadzać. Łatwiej jest dobrać jak sterownik się popsuje, bo wystarczy szukać z tym samym nr index, zatem masz 3 opcje jeżeli to czujnik padł:

1. Znaleźć identyczny czujnik
2. Znaleźć czujnik z innego auta o tym samym indexie na sterowniku AirBag
3. Kupić komplet - jak masz kurtyny to jeszcze z czujnikami kurtyn z tego co pamiętam.

Sterownik Airbag masz między nogami kierowcy i pasażera. Dostaniesz się od strony kierowcy przy pedale gazu - jest tam zaślepka na plastikowy zatrzask. Jak masz nowy moduł airbag to podobno można zmienić mu index, ale w tym celu i tak musisz go znać i mieć 2 czujniki z auta, więc taniej wtedy kupić komplet i tak. Niestety nie spotkałem się nigdzie z informacją czy i jak wprogramować 1 czujnik.



zbychu87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 07, 2019 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf 4
Silnik: AUM

Re: Sterownik sensorów uderzenia bocznego lokalizacja

Post autor: zbychu87 » czw kwie 15, 2021 12:12

Przewody są ok, kupiłem czujnik o identycznych nr lecz kodowanie jest inne bo sprawdziłem vagiem a nie da się go zmienić/ adaptować. Dlatego myślę kupić sterownik z sensorami i wymienić całość



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości