Ogólny problem z zegarami

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

FishKebab
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 13, 2016 01:41

Ogólny problem z zegarami

Post autor: FishKebab » pn maja 18, 2020 22:26

Witam, temat na pewno był, ale bardziej chodzi mi o poradę niż rozwiązanie sytuacji.
objawy to:
prawy przycisk nic nie robi, nie da się skasować małego przebiegu, po wypięciu aku się zeruje(spalanie itp normalnie pokazuje zrobiłem dopiero 1tys km wydaje mi się ze trip na lewym działa normalnie ale nie sprawdzałem)
nie działa brzeczek
prędkościomierz zatrzymuje się po 120km/h miedzy 90-120 czasem skacze ale poniżej 80 działa bez problemu


główne pytanie to czy jak chce wymienić licznik 1 do 1 to zrobię to sam czy potrzebuje coś kodować itp. (jestem wybitnie uzdolniony mechanicznie rekompensuje mi to totalny brak zrozumienia elektryki)
no i pytanie czy prościej naprawić wszystko osobno czy wymienić licznik, nie chce robić żadnych modów, najlepiej żeby było P&P.


auto aktualnie stoi na kołkach bo pękł wąż od chłodnicy oleju i czekam aż przyjdzie

zdjęcie licznika dla uwagi ;D (czy to normalne w spalanie 2.3? :rozpacz: )
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1048
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Re: Ogólny problem z zegarami

Post autor: mat06 » pn maja 18, 2020 22:49

FishKebab pisze:
pn maja 18, 2020 22:26
główne pytanie to czy jak chce wymienić licznik 1 do 1 to zrobię to sam czy potrzebuje coś kodować itp. (jestem wybitnie uzdolniony mechanicznie rekompensuje mi to totalny brak zrozumienia elektryki)
Po wymianie licznika na inny musisz zakodować Immobilizer, inaczej nie odpalisz silnika.


Obrazek

Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Re: Ogólny problem z zegarami

Post autor: vwarek » pn maja 18, 2020 23:37

I najlepiej ustawić przebieg ze starego, żeby przypału nie było podczas przeglądu albo kontroli. Spalanie może tak wyglądać chwilę po odpaleniu auta i ruszeniu z miejsca, potem będzie spadać (spalanie średnie).


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

bolo9823
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: czw kwie 19, 2018 14:29
Auto: Volkswagen Golf 4 1.9 TDI ALH

Re: Ogólny problem z zegarami

Post autor: bolo9823 » wt maja 19, 2020 23:40

Prawy przycisk od zerowania przebiegu nie działa bo pewnie polamal sie, jak rozbierzesz licznik to pewnie plastik wyleci :p czesty przypadek w licznikach motometer. Sprawa ze wskazówka predkosciomierza to ja bym rozebral i pokrecil nia w rozne strony moze gdzies sie przycina wcale nie musi buc to problem układu, mozesz spokojnie krecic nia w lewo i prawo zeob kilka obrotów potem musisz ustwic ta wskazowke na zero zrob pelen obrot wskazowki w lewo i zostaw ją na zero.



FishKebab
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 13, 2016 01:41

Re: Ogólny problem z zegarami

Post autor: FishKebab » śr maja 20, 2020 22:12

w końcu wywalczyłem z samochodem... (pekł waż od chłodnicy oleju...) licznik czasem chodzi normalnie (raz na tysiąc kilometrów ;d) dodatkowo dzisiaj odkryłem ze nie działa tylny spryskiwacz i lampki w drzwiach czy to jakkolwiek moze być powiązane?



Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1048
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Re: Ogólny problem z zegarami

Post autor: mat06 » śr maja 20, 2020 23:09

FishKebab pisze:
śr maja 20, 2020 22:12
w końcu wywalczyłem z samochodem... (pekł waż od chłodnicy oleju...) licznik czasem chodzi normalnie (raz na tysiąc kilometrów ;d) dodatkowo dzisiaj odkryłem ze nie działa tylny spryskiwacz i lampki w drzwiach czy to jakkolwiek moze być powiązane?
Brak lampek w drzwiach może być powiązany z brakiem brzęczyka - padnięty mikrostyk.


Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Ogólny problem z zegarami

Post autor: Qto » pt maja 22, 2020 19:42

Tylny spryskiwacz I lampki w drzwiach były omawiane wiele razy. Wskazówka może się przycinać jak jest za mocno docisnieta



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości