Klapa bagażnika golf 4 Variant

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Jan_k702
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 04, 2019 20:34

Klapa bagażnika golf 4 Variant

Post autor: Jan_k702 » pt maja 08, 2020 23:02

Witam, przedstawię mój problem. Mam golfa 4 Variant z otwarciem bagażnika przez mikrostyk czy też jak kto mówi. W pewnym momencie przestał mi działać, tzn naciskałem i nic, otworzyłem od środka, sprawdziłem styk i działał podłączyłem i wszystko działało ale ostatnio znowu to samo, znowu sprawdziłem styk i działał, we wtyczce przy siłowniku nie było napięcia. Podłączyłem siłownik pod zasilacz i działał. Myślałem, że gdzieś w przelotce urwany przewód ale przelotka jest dobra(przewody w przelotce), rozebrałem plastiki w bagażniku posprawdzałem ciągłości z kostek do klapy, niektóre odświeżyłem kontaktem aż tu zaskoczenie. Przewód idący do siłownika czarno-czerwony jest zawarty z masą. W bagażniku nie mogłem znaleźć gdzie może być zwarcie. Stąd moje pytanie. 1. Czy moduł komfortu może być uszkodzony i to powoduje zwarcie. 2. Jak dostać się do wiązki idącej z modułu komfortu do bagażnika (słyszałem coś o wiązce podprogowej ale nie jestem pewien czy to właśnie to a jeśli nawet to nie wiem jak się za to zabrać) 3. Czy można podłączyć siłownik pod plus stały, np z zapalniczki przez przycisk monostabilny umieszczony gdzieś w środku i tak otwierać klapę?(oczywiście dać osobny bezpiecznik w przewodzie)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości