[MK4] Kontrolka otwartych drzwi/klapy - jest czy nie?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Hip3q
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lip 27, 2019 12:58
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Auto: Golf 4
Silnik: 1.6

[MK4] Kontrolka otwartych drzwi/klapy - jest czy nie?

Post autor: Hip3q » sob sie 17, 2019 08:51

Witam,

W aucie mam zegarki 1J0 920 822 A oraz moduł komfortu 1J0 959 799 AH. Z tego co już się od was nauczyłem studiując wasze forum zegary są z CAN i IMMO 2 oraz 1/2 FIS. Problem polega na tym, iż w całym tym osprzęcie nie mam kontrolki od niedomkniętych drzwi a bynajmniej ja tak rozumuje, że jej nie mam. Po otwarciu drzwi, świecą mi się te wszystkie lampki, które świecić się powinny oraz jest sygnał dźwiękowy gdy zapomnę wyłączyć światła, w bagażniku również świeci się lampka oświetlenia bagażnika. Pomimo tego żadna kontrola, która według instrukcji obsługi powinna sygnalizować taki stan rzeczy się nie świeci.

Ot teraz moje pytanie, czy w moich zegarach taka kontrolka powinna się znajdować?

Auto to: MK4 z 2000r., 1.6 16v.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: [MK4] Kontrolka otwartych drzwi/klapy - jest czy nie?

Post autor: Qto » sob sie 17, 2019 21:17

kontrolki drzwi nie ma...kontrolkę bagażnika można ogarnąć



Awatar użytkownika
Hip3q
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lip 27, 2019 12:58
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Auto: Golf 4
Silnik: 1.6

Re: [MK4] Kontrolka otwartych drzwi/klapy - jest czy nie?

Post autor: Hip3q » sob sie 17, 2019 22:29

Qto pisze:
sob sie 17, 2019 21:17
kontrolki drzwi nie ma...kontrolkę bagażnika można ogarnąć
Wolałbym ogarnąć całość (już kilka razy zdarzyło mi się pojechać z niedomkniętymi drzwiami), rozumuje, iż to przez wymianę licznika? (daj boże). Dużo grzebałem w tym temacie i jest to dla mnie czarna magia (może dlatego, że nigdy tego nie robiłem). To też dla znawców tematów, ktoś poradzi co wsadzić? jak wsadzić pewnie sobie znajdę. Zastanawiałem się czy nie wsadzić czegoś z Immo 3 i ful Fisem ale nie wiem czy to podejdzie pod mój sprzęt i jakie zegary będą współgrać.

Za wszelkie porady bardzo dziękuję.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: [MK4] Kontrolka otwartych drzwi/klapy - jest czy nie?

Post autor: Qto » sob sie 17, 2019 23:28

musiałbyś mieć licznik immo3...ale nie wiem teraz czy to wystarczy aby mieć kontrolkę otwarcia drzwi kierowcy - dla wszystkich drzwi na pewno potrzeba moduł komfortu 1C



Awatar użytkownika
szefol84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: sob wrz 23, 2017 22:02
Lokalizacja: SW
Auto: VW Golf IV 1.6 16 V kombi
Silnik: ATN

Re: [MK4] Kontrolka otwartych drzwi/klapy - jest czy nie?

Post autor: szefol84 » pn sie 19, 2019 14:51

Jak masz jakieś niedomknięte drzwi to świecą Ci przecież światełka w całym aucie (podsufitka).
Kolega tak jak napisał jest kontrolka tylko otwartej klapy tylnej jak nie działa to ( mikrostyk w zamku klapy a raczej zamek tylnej klapy do wymiany).



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: [MK4] Kontrolka otwartych drzwi/klapy - jest czy nie?

Post autor: Qto » pn sie 19, 2019 20:57

kontrolka bagażnika często nie była podłączona...u mnie kabelek przy liczniku był ale nie było na nim sygnału otwarcia bagażnika pomimo istnienia takiego sygnału w sterowniku centralnego zamka a później w module komfortu (zmieniałem centralkę na komfort)



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1663
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Re: [MK4] Kontrolka otwartych drzwi/klapy - jest czy nie?

Post autor: G0 Karcio » śr sie 21, 2019 05:02

Gdy miałem komfort z 1J xxx xxx to kontrolki baga nie miałem, gdy zmieniłem na 1C xxx xxx to kontrolka była. Kabelka osobiście nie ciągnąłem, nie wiem czy był montowany przez kogoś czy już był jak opuścił fabrykę (musiałbym zobaczyć czy to samoróbka czy nie). Z drugiej strony po co ktoś miał ciągnąć kabelek skoro kontrolki baga przed wymianą komfortu nie miałem.



Awatar użytkownika
Hip3q
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lip 27, 2019 12:58
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Auto: Golf 4
Silnik: 1.6

Re: [MK4] Kontrolka otwartych drzwi/klapy - jest czy nie?

Post autor: Hip3q » śr sie 21, 2019 08:11

szefol84 pisze:
pn sie 19, 2019 14:51
Jak masz jakieś niedomknięte drzwi to świecą Ci przecież światełka w całym aucie (podsufitka).
Mam je powyłączane, nie widzę potrzeby aby się świeciły w dzień (tzn. teraz widzę :-) ).
G0 Karcio pisze:
śr sie 21, 2019 05:02
Gdy miałem komfort z 1J xxx xxx to kontrolki baga nie miałem, gdy zmieniłem na 1C xxx xxx to kontrolka była.
Tutaj mam kolejne pytanie dot. numeru i serii modułu komfortu, jeżeli mam 1J0 959 799 AH, to muszę wymienić na 1C0 959 799 AH czy może być inny 1C0 XXX
XXX? aby wszystko co teraz gra, grało na nowym module.

Mój golfik to 5D z 2000r., Niemiec.
- el. szyby
- centralny (jest antenka ale nie mam pilota, jedynie zwykły kluczyk - ponoć był pilot ale szlag go trafił)
- alarm (ponoć jest, nie udało mi się go uruchomić) - (brak wewnętrznych czujników ruchu)
- ESP
- Climatronic
- el. lusterka + podgrzewane (nie składane el.)
- domykanie szyb (z kluczyka - nie mam pilota nie wiem czy z pilota też działa)

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące centralnego zamka. Jak dla mnie działa on u mnie dziwnie (bynajmniej ja się pierwszy raz z takim zachowaniem spotykam). Działa on tak jakby dwuetapowo, kiedy przekręcam kluczyk w zamku mam 2 x klik, dopiero za drugim klikiem otwierają się zamki. Natomiast kiedy zamykam/otwieram centralny z panelu przy sterowaniu szybami wszystko idzie na 1 klik. Przy zamykaniu jest identycznie. Muszę się dokładnie przyjrzeć lecz mam wrażenie, że przy pierwszym kliku idzie zamek od strony kierowcy a przy drugim pozostałe 3.
Jest to normalne działanie czy jakaś kombinatoryka?

Dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pomoc.

Pozdrawiam:
Hip3q



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości