Na jakiej zasadzie działa blokada rozrusznika ?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

Na jakiej zasadzie działa blokada rozrusznika ?

Post autor: locarno_old » ndz cze 09, 2019 15:44

Witam.
Na jakiej zasadzie działa blokowanie kręcenia rozrusznikiem po odpaleniu samochodu ? Czasami blokada jest aktywna i nie można nim zakręcić, a czasami pomimo przejechaniu kilku km mogę raz zakręcić rozrusznikiem tak jakby blokada nie była aktywna. Jak to działa ?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Na jakiej zasadzie działa blokada rozrusznika ?

Post autor: marcin7x5 » ndz cze 09, 2019 22:45

Nie wiem o jakiej dokładnie blokadzie piszesz ale jeżeli chodzi ci o zębnik zwany bendix-em to tam jest sprzęgiełko jednokierunkowe które przenosi napęd tylko w jedną stronę tak aby nie spalić rozrusznika jak silnik już zaskoczy i wejdzie na obroty.



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Re: Na jakiej zasadzie działa blokada rozrusznika ?

Post autor: Maszan » ndz cze 09, 2019 22:59

Zabezpieczenie jest w samej kostce stacyjki - jesli mozesz po odpaleniu jak kluczyk odbije, znow wlaczyc rozrusznik to jest cos uszkodzone w kostce elektrycznej stacyjki: sprezyna lub tam sa zdaje sie kulki . Nie pamietam juz bo z 5 lat temu naprawialem. Tani zamiennik mi raz taki numer zrobil. ze dalo sie wlaczyc rozrusznik jak silnik pracowal.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

Re: Na jakiej zasadzie działa blokada rozrusznika ?

Post autor: locarno_old » pn cze 10, 2019 03:51

marcin7x5 pisze:
ndz cze 09, 2019 22:45
Nie wiem o jakiej dokładnie blokadzie piszesz ale jeżeli chodzi ci o zębnik zwany bendix-em to tam jest sprzęgiełko jednokierunkowe które przenosi napęd tylko w jedną stronę tak aby nie spalić rozrusznika jak silnik już zaskoczy i wejdzie na obroty.
Chodzi o blokadę, że kluczykiem w stacyjce nie można przekręcić na pozycję kręcenia rozrusznikiem. Czasami jak blokada nie zadziała i przekręce kluczyk to słychać taki zgrzyt.
Maszan pisze:
ndz cze 09, 2019 22:59
Zabezpieczenie jest w samej kostce stacyjki - jesli mozesz po odpaleniu jak kluczyk odbije, znow wlaczyc rozrusznik to jest cos uszkodzone w kostce elektrycznej stacyjki: sprezyna lub tam sa zdaje sie kulki . Nie pamietam juz bo z 5 lat temu naprawialem. Tani zamiennik mi raz taki numer zrobil. ze dalo sie wlaczyc rozrusznik jak silnik pracowal.
Ale to jest blokada mechaniczna czy elektroniczna ? Bo u mnie czasami ona nie działa i pozwala mi przekręcić kluczyk w pozycję kręcenia.



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Re: Na jakiej zasadzie działa blokada rozrusznika ?

Post autor: Maszan » pn cze 10, 2019 08:53

Mechaniczna : sprezyna odbijajaca i zapadka + odpowiednie styki ktore zalaczaja obwody.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości