Problemy z elektryka, rozladowujacy się akumulator

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Khemkhem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 18, 2019 15:41

Problemy z elektryka, rozladowujacy się akumulator

Post autor: Khemkhem » czw kwie 18, 2019 15:58

Witam, jestem świeżo upieczonym kierowcą, babcia po operacji nie może już jeździć wiec dała mi swój samochód. Jest to golf 4 1.9 tdi 99 rocznik (ma najechane niecałe 150 tys, bo babcia tylko do kościoła i do sklepu).
Problem polega na tym ze gdzieś "ucieka" prąd.
Jak auto po prostu stoi wylaczone z klemami podpiętymi rozładuje się w ciągu dnia.
Podczas jazdy pali się kontrolka sygnalizujaca rozladowujący się akumulator, oraz co 2-3 minuty jednorazowo włącza się przednia wycieraczka (wcześniej tez tylnia).
Na początku myślałem ze to alternator ale po tych samowlaczajacych się wyciaraczkach (wcześniej się nie wlaczaly, mimo to akus tez się rozladowywal) myślę że gdzieś na manetkach jest zwarcie ale nie jestem pewny dlatego pytam



gczarkowski1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt lut 05, 2019 21:15
Auto: MK4-V50-KIA-VITO-BMW
Silnik: BFQ

Re: Problemy z elektryka, rozladowujacy się akumulator

Post autor: gczarkowski1 » czw kwie 18, 2019 19:04

Podepnij miernik klema- akumulator wyświetli się wartość poboru prądu,kluczyki poza samochodem 😀 i teraz kolejno wyciągaj bezpieczniki , oczywiście jak nic się nie będzie działo to bezpiecznik na swoje miejsce i następny , w ten sposób trafisz na bezpiecznik którego obwód zabiera prąd , w opisie sprawdź od czego jest ten bezpiecznik



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Problemy z elektryka, rozladowujacy się akumulator

Post autor: grg474 » ndz kwie 21, 2019 18:27

1. sprawdzić punkt masowy pod akumulatorem, sprawdzić ładowanie na alternatorze i na akumulatorze (czy jest różnica)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

JAnek1511
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: ndz paź 14, 2018 23:23
Lokalizacja: Kalety
Auto: VW Golf mk4 1.9TDI
Silnik: ASZ

Re: Problemy z elektryka, rozladowujacy się akumulator

Post autor: JAnek1511 » czw maja 23, 2019 10:08

Skoro świeci się akumulator podczas jazdy znaczy że alternator słabo ładuje. Odpal auto i miernikiem sprawdz ile daje prądu. Od tego bym zaczął. A później odepnij jedna kleme, trytytką zepnij jeden kabel z miernika z akumulatorem a drugi zakrec do klemy i wyciagaj bezpieczniki po kolei i sprawdzaj ile pobiera amperów. Oczywiście przestaw sobie miernik na ampery (czerwony kabel do otworu oznaczonego na ampery)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości