Światła tylne, jak na choince.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Maciok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 02, 2019 23:52
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: MK4 1.9 TDI 4Motion
Silnik: 1ASZ

Światła tylne, jak na choince.

Post autor: Maciok » czw lut 07, 2019 23:03

Cześć,
Jak w tytule, ostatnio miałem odpięte kostki od lamp tylnych i zdjęte lampy, wszystko działało.
Przy próbie podpięcia tego wszystkiego, kupiłem nowe żarówki, powkładałem, i nic nie chce działać. Mianowicie Lampa Prawa : działa tylko kierunek oraz pozycja, reszta nie chce się zaświecić, z kolei z prawej strony raz zadziała kierunek, raz postojówka, do tego przy zmianie zarówki kierunku z postojówką, raz świeci się kierunek u góry w miejscu w którym powinien, a raz w miejscu postojówki. Tak samo, po włączeniu świateł pozycyjnych nagle nie działa kierunek ani postojówka. I tak na zmiane, po właczeniu kierunkowskazu jedno światło nie dziala, po włączeniu świateł postojowychm nie działa żadne swiatlo i tak w kółko.
Ktoś spotkał się z czyms takim ?
Pozdrawiam



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Re: Światła tylne, jak na choince.

Post autor: muszkatobiasz » pt lut 08, 2019 00:43

posprawdzaj wtyczki ewidentnie masa nie styka



Maciok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 02, 2019 23:52
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: MK4 1.9 TDI 4Motion
Silnik: 1ASZ

Re: Światła tylne, jak na choince.

Post autor: Maciok » śr lut 13, 2019 21:33

Cześć, posprawdzałem kostki, psiknalem k2 contact i coś zaczęło działać, jestem na etapie w którym prawa lampa swieci słabiej ( wszystkie światła ). Dodatkowo w prawej lampie, podczas włączonego kierunku wszystko działa do momentu aż nacisnę pedał hamulca, wtedy kierunek miga szybciej razem ze światłem stop.
Gdzie ewentualnie szukać problemów z masa ?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Re: Światła tylne, jak na choince.

Post autor: muszkatobiasz » śr lut 13, 2019 22:31

najlepiej podpiąć masę z kabla przed wtyczką i do masy tej całej oprawki lampy omijając wadliwy styk ,kawałek kabla i połączyć. zacznij od tej lampy co jest choinka ale od tej drugiej lampy odepnij wtyczkę gdy zrobisz tą lampę wtedy podłącz drugą i ewentualnie zrobić to samo,bo często wadliwa masa jednej lampy powoduje zakłócenia w drugiej lampie sprawnej



Maciok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 02, 2019 23:52
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: MK4 1.9 TDI 4Motion
Silnik: 1ASZ

Re: Światła tylne, jak na choince.

Post autor: Maciok » śr lut 13, 2019 23:03

Czyli poprostu wziąć kawałek kabelka wpiąć się w masę ( brązowy kabelek ? ) i ten kabelek przytknąć do wkładu lampy ? Oczywiście na podłączonej kostce ?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Re: Światła tylne, jak na choince.

Post autor: muszkatobiasz » czw lut 14, 2019 00:15

tak



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości