brzęczek, drzwi, oświetlenie,

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

links263
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sty 15, 2019 20:32
Kontakt:

brzęczek, drzwi, oświetlenie,

Post autor: links263 » wt sty 15, 2019 20:54

Witam. Golf 4 1.6 2002r. Samochód mam od grudnia 2018. Po otwarciu drzwi kierowcy nie działał brzęczek od świateł, oświetlenie wnętrza i kopertówka w drzwiach. 2 dni temu w nocy rozładował się akumulator do zera. Po jego naładowaniu zauważyłem, że po zamknięciu drzwi pasażera po ok 10 sekundach zaczyna świecić w nich kopertówka i zapala się oświetlenie wnętrza. Po zamknięciu pilotem auta dodatkowo załącza się alarm (pewnie to rozładowało akumulator). Jednocześnie, o dziwo po otwarciu drzwi kierowcy "naprawił" się brzęczek od świateł, oświetlenie wnętrza i kopertówka w drzwiach. Przez jeden dzień było wszystko ok. Teraz: po otwarciu drzwi kierowcy włącza się tylko oświetlenie wnętrza (kopertówka i brzęczek nie działają). Alarm włącza się kiedy chce, więc zamykam samochód naciskając dwa razy przycisk zamknięcia na pilocie co go dezaktywuje. Dodatkowo powyłączałem wszystkie lampki we wnętrzu, żeby aku. nie wysiadł. Nadmieniam, że w aucie jest jakieś nowe radio zamontowane przez poprzedniego właściciela (bo gdzieś czytałem, że też może być przyczyną). Nie działa też tempomat - zero reakcji przy próbie załączenia.
Od czego zacząć?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8811
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: brzęczek, drzwi, oświetlenie,

Post autor: marcin7x5 » śr sty 16, 2019 18:48

Od zapoznania się ze stosownym tematem w dziale elektryka. Jesteś nowy na forum to na przyszłość proponuję zaczynać od opcji szukaj. Co do problemu to poczytaj o mikrostyku w zamku i zimnych lutach też w zamku oraz module komfortu.



links263
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sty 15, 2019 20:32
Kontakt:

Re: brzęczek, drzwi, oświetlenie,

Post autor: links263 » śr sty 16, 2019 21:17

Dziękuję



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1663
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Re: brzęczek, drzwi, oświetlenie,

Post autor: G0 Karcio » pt sty 18, 2019 08:02

Pytań odnośnie Twojego problemu jest na forum jak grzybów po deszczu, nie ma tygodnia żeby nie padło pytanie odnośnie zamków. Ja wiem, że to lenistwo, najlepiej napisać temat od nowa, dostaç odpowiedź i z bani bo na grom szukać. Jest to jeden z wielu wiszących tematów związanych z Twoim problemem. Ale co tam, ja to koledze napisałem a zaraz ktoś inny wyskoczy z pytaniem o niesprawnym oświetleniu, brzęczyku itd.
Łap temat viewtopic.php?f=14&t=122053&hilit=Mikrostyk
Jeśli nie znajdzie się odpowiedzi to tam można zadać pytanie a nie zaraz tworzyć "67" temat o niedziałających zamkach.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości