Problem z alternatorem (?)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

michau_901
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 20, 2018 18:25

Problem z alternatorem (?)

Post autor: michau_901 » sob sie 11, 2018 22:13

Witam,

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem VW Golf IV 1.9 TDI. Od początku posiadania przeze mnie tego auta występuje problem z ładowaniem akumulatora. Po odpaleniu auta świeci się symbol akumulatora, która gaśnie po "przegazowaniu" auta do około 3tys obrotów, a co za tym idzie akumulator jest ładowany dopiero po "przegazowaniu" auta i zgaśnięciu kontrolki akumulatora. Około miesiąca temu kontrolka zaczęła świecić się na stałe, wyjąłem więc regulator i okazało się, że szczotki całkowicie się wytarły. Regulator wymieniony został na nowy i przez pierwszy dzień kontrolka gasła zaraz po odpaleniu auta. Niestety od następnego dnia do chwili obecnej kontrolka gaśnie dopiero po przegazowaniu auta. Dodam, że w sytuacji kiedy auto odpalam w krótkich odstępach czasu (do około 15-20min), to kontrolka gaśnie bez potrzeby "gazowania".
Alternator to Bosch 120A, natomiast regulator jest firmy Vaico. Możliwe, że problemem nadal jest regulator?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9200
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Problem z alternatorem (?)

Post autor: wesol » sob sie 11, 2018 22:38

Sprawdź kabloteke a nawet na test pociagnij kabelek od altka tej śrubki bezpośrednio do klemy dodatniej na Aku. Jeśli nie pomoże to kup drugi altek używkę czy to 120 czy 140 czy 180 A.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Problem z alternatorem (?)

Post autor: marcin7x5 » wt sie 14, 2018 21:47

Sprawdź jeszcze czy niebieski kabelek co idzie razem , tym grubym przewodem nie jest przerwany lub źle kontaktuje w okolicach wtyczki nad rozrusznikiem. Tam nieraz urywają się te przewody.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości