Montaż climatronica - schematy itp.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PawełekK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 22:06
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Montaż climatronica - schematy itp.

Post autor: PawełekK » ndz kwie 28, 2013 17:28

Przyszła wiosna i z nią powróciła chęć montażu klimatyzacji. Trafił mi się komplet klimy z octavi I za śmieszne pieniądze. No i niestety w nagrzewnicy słoma i szkła, walnięty jeden siłownik, zablokowane sprzęgło od kompresora, brak podświetlenia panelu climatronica ogólnie lipa. Ale nie załamałem się i doprowadziłem wszystko do porządku. Ale mam jeden problem: posiadam schemat elektryczny w którym sterownik wentylatorów ma 10 pinów a mój ma 14. Nie mogę nigdzie znaleźć schematu który by mi odpowiadał. Ktoś ma taki?

Koleje pytania:
2. Czy muszę wymieniać węże od wspomagania?
3. Czy muszę wymienić pas przedni aby zamontować chłodnicę klimy? (podobno nie)
4. Czy muszę wymienić napinacz paska?
5. Czy muszę podczas nabijania klimy wlać jakiś olej i ile czynnika nabić?

Ma ktoś może nr śrub do łapy kompresora bo dostałem samą łapę bez śrub i nr śrub do przewodów chłodniczych?

Dzięki za odpowiedzi.

Aha ma ktoś nr złączki od kompresora tzn tej która jest przy wiązce pojazdu?



Awatar użytkownika
PawełekK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 22:06
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Re: Montaż climatronica - schematy itp.

Post autor: PawełekK » ndz maja 05, 2013 21:23

Widzę, że temat nie cieszy się zainteresowaniem. Dla potomnych podaję: sterownik z 14 pinami jest do wersji z elektryczną pompką cieczy chłodzącej.

Mam do Was teraz pytanie dotyczące schematu elektrycznego: We wszystkich schematach widnieje presostat z 4 wyprowadzeniami a ja w zestawie mam presostat z 3 pinami. Macie schemat do takiego presostatu?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Montaż climatronica - schematy itp.

Post autor: grg474 » pn maja 06, 2013 17:26

PawełekK pisze:Dla potomnych podaję: sterownik z 14 pinami jest do wersji z elektryczną pompką cieczy chłodzącej.
widze że mało czytałeś schematów - sterownik taki jest w wersjach od 2001 roku w autach co nie maj też takiej pompki
PawełekK pisze:: We wszystkich schematach widnieje presostat z 4 wyprowadzeniami a ja w zestawie mam presostat z 3 pinami
nie we wszystkich tylko wtakich które ty posiadasz.
PawełekK pisze:2. Czy muszę wymieniać węże od wspomagania?
raczej nie - wystarczy odpowiednio ułożyć
PawełekK pisze:3. Czy muszę wymienić pas przedni aby zamontować chłodnicę klimy? (podobno nie)
pas przedni jest inny w ARL i inny w silniku 1,4 - masz AGR więc Ciebie to nei dotyczy
PawełekK pisze:5. Czy muszę podczas nabijania klimy wlać jakiś olej i ile czynnika nabić?
tak - dajesz olej + czynnik - w każdym zakładzie gdzie nabijają mają tabele - 750g jak dobrze pamietam


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
PawełekK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 22:06
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Montaż climatronica - schematy itp.

Post autor: PawełekK » pn maja 06, 2013 21:27

Masz kolego może taki schemat z presostatem 3 pinowym i sterownikiem wentylatorów 14 pin? Czy przypadkiem ilość pinów jest zależna czy jest CAN (ja nie mam, rocznik 98)?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Montaż climatronica - schematy itp.

Post autor: grg474 » pn maja 06, 2013 21:53

PawełekK pisze:Masz kolego może taki schemat z presostatem 3 pinowym i sterownikiem wentylatorów 14 pin?
tak
PawełekK pisze:Czy przypadkiem ilość pinów jest zależna czy jest CAN
nie


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
PawełekK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 22:06
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Montaż climatronica - schematy itp.

Post autor: PawełekK » pn maja 06, 2013 22:04

Możesz mi taki schemat udostępnić? Będę Ci bardzo wdzięczny. elektronik.pawel@interia.pl



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Montaż climatronica - schematy itp.

Post autor: grg474 » wt maja 07, 2013 21:50

poszło


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
PawełekK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 22:06
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Montaż climatronica - schematy itp.

Post autor: PawełekK » wt maja 07, 2013 23:34

Wymieniłem u gościa panel cimatronic bo ten co był w zestawie nie miał podświetlenia. Teraz podświetlenie jest ale dmuchawa nie moduluje, pracuje na najniższych obrotach i buczy. Czy istnieje możliwość adaptacji/resetu panelu climatronica z poziomu panelu?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Montaż climatronica - schematy itp.

Post autor: grg474 » śr maja 08, 2013 14:51

może zerknij jakie jest kodowanie tego climatronika


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
PawełekK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 22:06
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Montaż climatronica - schematy itp.

Post autor: PawełekK » czw maja 09, 2013 00:34

Jak niby mam to sprawdzić jak wszystko jest na razie podłączone na podłodze. Może wystrugać złącze diagnostyczne i zapodać mu zasilanie (które piny?) i kabelek z climatronica pod pin nr 7. Będzie tak hulać?

Znowu walczę siłownikiem od obiegu zamkniętego/otwartego (1J1907511A). Najpierw pęknięte było koło zębate wewnątrz siłownika a teraz wyrobił się plastik na zewnątrz i plastik kręci się na ośce. Chyba kubie go w ASO.

Edit: Wiem, żeby uruchomić diagnozę przez OBD II trzeba zapodać na złącze: zasilanie pin 16, masa pin 4, linia K pin 7, linia L 15. I mam problem bo na schemacie nie ma wyprowadzenia z klimy na linie L. Tak ma być? Jak wrócę z pracy to sprawdzę.

Edit2: Szczęka opada, za siłownik 1J1907511A ASO Kraków krzyczy tylko 663,13 zł...



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Montaż climatronica - schematy itp.

Post autor: grg474 » czw maja 09, 2013 21:14

szybkie pytanie - skoro sprawdzasz to na podłodze to czym to zasilasz?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
PawełekK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 22:06
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Montaż climatronica - schematy itp.

Post autor: PawełekK » czw maja 09, 2013 23:29

Zasilam to akumulatorem. Jako presostat mam założony przełącznik a jako kompresor - żarówkę.
Teraz pytanie do tych, którzy zakładali climatronica do agr-a: Czy podpinaliście się pod licznik/komputer? jak tak to pod jakie piny.

Edit: Niestety po podłączeniu climatronica do komputera, vag nic nie widzi.



Awatar użytkownika
PawełekK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 22:06
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Montaż climatronica - schematy itp.

Post autor: PawełekK » ndz maja 19, 2013 16:02

Witam!

Ma ktoś może pinout presostatu 3 pinowego do golfa? Bo mam problem tego typu: na dostępnych schematach narysowano, że do presostatu leci masa, plus i sygnał do sterownika wentylatorów. Jeśli presostat jest stykiem przełączającym to w jednej z pozycji będzie zwarcie.

Edit: Presostat nie jest przełącznikiem tylko jakimś przetwornikiem. Połączyłem się z vagiem i za cholere nie mogę zmienić kodowania climatronika. Jak to wykonać? Bo kodowanie powinno być 01000 a ja mam 05000 czyli passat. Wpisujenowy kod w vaga ale sterownik nie przyjmuje tego do wiadomość.



Awatar użytkownika
PawełekK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 22:06
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Montaż climatronica - schematy itp.

Post autor: PawełekK » śr maja 22, 2013 23:30

Witam!

Ma ktoś może silnik AGR w swoim pojeździe po roku 2001 z climatronikiem? Jaki macie tam sterownik wentylatorów? O jakim numerze?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości