[mk4] Montaż ASR

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krissMK4
TDI - The Devil Inside
TDI - The Devil Inside
Posty: 664
Rejestracja: pt cze 24, 2011 15:29
Lokalizacja: Lipsko

[mk4] Montaż ASR

Post autor: krissMK4 » ndz sty 15, 2012 18:05

Witam

Czy możliwe jest założenie ASR do golfa iv posiadającego tylko ABS ? a jak tak to prosiłbym o jakiś poradnik , szukałem na necie tego ale znajdowałem tylko esp które mi jest niepotrzebne :) , i jakie koszty by były tego by wyposażyć mojego mk4 w asr ?


Obrazek

Znajdź przyczynę, rozwiąż problem
Bo inaczej za daleko nie pojedziesz już tym golfem ;)

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk4] Montaż ASR

Post autor: grg474 » ndz sty 15, 2012 19:39

krissMK4 pisze:Czy możliwe jest założenie ASR do golfa iv posiadającego tylko ABS ?
tak - możesz najprościej to założyć EDS (będzie przyhamowywał koła przy ruszaniu - te które zaczną mielić) - wymiana polega na podmianie pompy abs - czyli wykręcenie 6 wężyków, 2 śrubek mocowania pompy i wypięciu wtyczki, następnie wkładasz drugą pompę i przykręcasz a następnie przykręcasz wężyki - ja to robiłem tak , że lekko przykręciłem wszystkie wężyki a następnie podłożyłem szmatę dookoła i naciskałem hamulec żeby wywalić to powietrze które pojawiło się na pompie - następnie jak już płyn leciał, dociągnąłem wężyki i odpowietrzyłem ładnie hamulce (łącznie z odpowietrzeniem na vag). robi to sam zakładając wężyk w na odpowietrznik, podstawiam pojemnik (słój) do którego wężykiem spływa płyn a jak odpuszczam to wężyk zaciąga spowrotem płyn. Daję nowy płyn bo nie wiadomo kiedy był stary wymieniany.
Teraz info - pompy masz n a25 pinów i na 50 wiec najpierw ustal jaka masz wtyczkę i pompę. Następnie dobierasz jaka mam być pompa i śledzisz allegrosz :) lub inne miejsca. Dla ASR możesz dać jeszcze dodatkowo wyłącznik czyli pociągnąć musisz kabelek


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

micro133
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 00:47

[mk4] Re: Montaż ASR

Post autor: micro133 » sob maja 19, 2012 15:40

Cześć :-)

Też mi instalacja ASR chodzi po głowie, bo wydaje się że powinna być bardzo prosta.
Ale chyba sobie trochę za bardzo uprościłem...

Nie rozumiem po co ASR miałby mieszać w sterowaniu hamulcami... wydawało mi się że ASR potrzebuje do działania:

- na wejście sygnał z kół
- na wyjście sygnał do ECU silnika.
Czyli w sumie jego działanie byłoby bardzo proste, jeśli któreś koło mieli to ujmijmy mocy.

Jeśli jednak trzeba wymienić tą pompę, to czy to znaczy że ASR jednocześnie zawierałby EDS ?

Ja w sumie nie wiem jak działa EDS, czy potrzebna jest specjalna skrzynia ? czy to działa po heblach ?

Mógłby mi to ktoś wyjaśnić ?

Czy oprócz wymiany tej pompy, nie trzeba już nic więcej vagiem robić ?
Jeśli chodzi o przycisk ASR, czy te kable powinny być doprowadzone ? czy trzeba coś ciągnąć ?

Czy ktoś to robił i mu działa ? Bardzo by mi się to przydało bo kupiłem mk4 ale golasa tylko z ABS a czesto poruszam się po bardzo zaśnieżonych terenach.

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
g.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk4] Montaż ASR

Post autor: grg474 » sob maja 19, 2012 18:21

micro133 pisze:Mógłby mi to ktoś wyjaśnić ?
jeśłi jedno z kół napędzanych zaczyna mieć dużą większą prędkość obrotową od drugiego to to co ma większą prędkość obrotową jest przyhamowane - tak jakby uzyskiwało przyczepność - więc to co ma dobrą przyczepność zaczyna się toczyć - przykład - stajesz jednym kołem na lodzie a drugim na asfalcie - koło na lodzie nie ma oporu więc zaczyna wirować - wtedy EDS hamuje to koło i wtedy zaczyna się kręcić to koło na asfalcie :bigok:
ASR dodatkowo ujmie gazu.
EDS i ASR z tego co wiem działa do 40km/h
micro133 pisze:Czy oprócz wymiany tej pompy, nie trzeba już nic więcej vagiem robić ?
czasem trzeba zmienić jej kodowanie
micro133 pisze:Czy ktoś to robił i mu działa ?
w poprzednim moim golfie oraz w golfie thomas.1919 zakładaliśmy i w obu działa


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

micro133
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 00:47

[mk4] Montaż ASR

Post autor: micro133 » pn cze 04, 2012 11:22

potwierdzam, założyłem pompę z ASR.

Trzeba znaleźć pompę odpowiadającą reszcie podzespołów w samochodzie, niestety nie umiem podać przepisu na to, bo sam robiłem to troche na czuja, czytając co mi wpadło w rece na temat kodowania ABS.
potem wstępnie podłączyłem wtyczkę do nowej pompy, bez demntowania starej i przekręczyłem kluczyk w stacyjce, powitała mnie na liczniku nowa ikona oznaczająca ASR. żadnego kodowania, nic nie musiałem robić.

VAG nie zgłosił żadnych błędów więc podmieniłem pompy calkowicie. Potem jest trochę zabawy z odpowietrzaniem, trzeba to zrobić z użyciem VAGa, i wszystko działa idealnie.

pozdro
g.



Awatar użytkownika
krissMK4
TDI - The Devil Inside
TDI - The Devil Inside
Posty: 664
Rejestracja: pt cze 24, 2011 15:29
Lokalizacja: Lipsko

[mk4] Montaż ASR

Post autor: krissMK4 » śr cze 13, 2012 21:54

sorki za wykopalisko , ale mam takie pytanie z pozoru głupie , czy jak podmienię pompę na pasującą , to od razu mam eds ? i jak pociągnie kable do przełącznika to ASR ? bo tak zrozumiałem , i mając eds można palić gumę z miejsca ?


Obrazek

Znajdź przyczynę, rozwiąż problem
Bo inaczej za daleko nie pojedziesz już tym golfem ;)

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

[mk4] Montaż ASR

Post autor: edzio » czw cze 14, 2012 08:40

krissMK4 pisze:i mając eds można palić gumę z miejsca ?
raczej palić klocki hamulcowe.Ale po pewnym czasie katowania układ się wyłaczy.
Reszta tu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/EDS" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
krissMK4
TDI - The Devil Inside
TDI - The Devil Inside
Posty: 664
Rejestracja: pt cze 24, 2011 15:29
Lokalizacja: Lipsko

[mk4] Montaż ASR

Post autor: krissMK4 » czw cze 14, 2012 11:09

edzio, czyli rozumiem że się nie da , a da się sam asr zamontować bez eds ?


Obrazek

Znajdź przyczynę, rozwiąż problem
Bo inaczej za daleko nie pojedziesz już tym golfem ;)

Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

[mk4] Montaż ASR

Post autor: psilos1 » czw cze 14, 2012 21:01

Witam,podczepiam się pod temat.Chciałem doposażyć swojego golfika w ASR ,auto posiada ABS .Pompy które znalazłem mają dwa oznaczenia:1J0 614 417D & 1C0 907 379K .Samochód to 1.6 AKL rocznik 99 bez Can .Czy ta pompa podejdzie ?



Awatar użytkownika
krissMK4
TDI - The Devil Inside
TDI - The Devil Inside
Posty: 664
Rejestracja: pt cze 24, 2011 15:29
Lokalizacja: Lipsko

[mk4] Montaż ASR

Post autor: krissMK4 » czw cze 14, 2012 21:17

mnie by interesowało samo asr żeby można było poszaleć a dopiero po naciśnięciu dopiero asr działało :)


Obrazek

Znajdź przyczynę, rozwiąż problem
Bo inaczej za daleko nie pojedziesz już tym golfem ;)

Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

[mk4] Re: Montaż ASR

Post autor: psilos1 » czw cze 14, 2012 21:29

krissMK4 pisze:mnie by interesowało samo asr żeby można było poszaleć a dopiero po naciśnięciu dopiero asr działało :)
Co masz na myśli pisząc " poszaleć" palenie gumy ,jazda bokami tym samochodem to :glupek:



Awatar użytkownika
krissMK4
TDI - The Devil Inside
TDI - The Devil Inside
Posty: 664
Rejestracja: pt cze 24, 2011 15:29
Lokalizacja: Lipsko

[mk4] Montaż ASR

Post autor: krissMK4 » czw cze 14, 2012 22:13

psilos1, bokiem się nie da bo to przednio-napędówka :) a z tym piszczeniem chodzi mi o to żeby mocy nie zabierało mimo wszystko , aby żeby działało po naciśnięciu przycisku


Obrazek

Znajdź przyczynę, rozwiąż problem
Bo inaczej za daleko nie pojedziesz już tym golfem ;)

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk4] Montaż ASR

Post autor: grg474 » czw cze 14, 2012 22:54

krissMK4 pisze:bokiem się nie da bo to przednio-napędówka
da się - trzeba wiedzieć w którym momencie odjąć gwałtownie gazu przy maks skręcie, dobrej prędkości i ponowny wychyleniu i lecisz bokiem - wiem bo nie jeden raz już leciałem
co do asr/eds - to jaki numer to mniejszy problem - patrz jaką masz wtyczkę i jak wyjścia wężyków i rurek - 6 w jedną stronę czy 4 w jedną a 2 w drugą, wtyczka 25 czy 50 pin


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
krissMK4
TDI - The Devil Inside
TDI - The Devil Inside
Posty: 664
Rejestracja: pt cze 24, 2011 15:29
Lokalizacja: Lipsko

[mk4] Montaż ASR

Post autor: krissMK4 » pt cze 15, 2012 09:02

grg474, widać ze specjalista w sprawie driftingu :d


Obrazek

Znajdź przyczynę, rozwiąż problem
Bo inaczej za daleko nie pojedziesz już tym golfem ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości