[MK4] Nie migają kierunkowskazy po zamknięciu auta - problem z zamkiem ?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jaceklo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 02, 2007 22:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MK4] Nie migają kierunkowskazy po zamknięciu auta - problem z zamkiem ?

Post autor: Jaceklo » pt wrz 28, 2018 10:20

Od pewnego czasu mój golf przestał potwierdzać mignięciem kierunkowskazów zamknięcie samochodu.
Do tej pory było tak, że przy zamkniętych drzwiach robił po wciśnięciu przycisku w pilocie, a jeżeli jakieś pozostały otwarte (oprócz kierowcy), to migał po zamknięciu ostatnich drzwi/klapy.

Próbowałem to zdiagnozować we własnym zakresie i nie wiem co się dzieje.
Na desce rozdzielczej (full fis) samochód prawidłowo sygnalizuje otwarcie drzwi, oświetlenie wnętrza również włącza się poprawnie.
Po obejrzeniu bloków pomiarowych dla drzwi też wszystko wygląda ok:

Grupa 009: Locked/Unlocked , Locked/Unlocked , Locked/Unlocked , Locked/Unlocked (http://modelerc.info/download/zamki02.jpg)
Grupa 010: Door Open/Closed, Door Open/Closed, Door Open/Closed, Door Open/Closed (http://modelerc.info/download/zamki03.jpg)

Nie jestem pewien czy dobrze zlokalizowałem bloki dla klapy:
Grupa 013, drugie okno - to klapa? - też wyświelta się poprawnie.
Ponadto sprawdziłem sygnał z zamka klapy i po wypsikaniu preparatem typu "kontakt" jest OK. Jeśli dobrze pamiętam, to przy otwartej mam zwarte oba wyjścia, a przy zamkniętej rozwarte.

Niestety nie udało mi się zlokalizować bloków pomiarowych dla klapy. Które to są bloki? Instrukcje, które znalazłem w sieci nie polrywają się zmoimi blokami.


Natomiast po sprawdzeniu błędów, w module komfortu wyskakuje:
błąd 00929 - Locking Module for Central locking Front Passenger Side (F221), 27-00 - Implausible Signal
http://modelerc.info/download/zamki01.jpg


Czy to oznacza, że jednak coś jest nie tak z zamkiem w drzwiach pasażera?
Dlaczego zatem w blokacg pomiarowych nie widzę, aby coś było nie tak?

Czy swoją uwage skupić na mikrostykach w zamku, zimnych lutach, czy może problem jest gdzie indziej?
Coś jeszcze mogę sprawdzić zanim rozbiorę drzwi?


Aktualnie: Golf IV Variant 1,9TDI Pacific (ASZ)
Jeszcze jest: Golf III 1,8 GL (AAM)

Awatar użytkownika
szefol84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: sob wrz 23, 2017 22:02
Lokalizacja: SW
Auto: VW Golf IV 1.6 16 V kombi
Silnik: ATN

Re: [MK4] Nie migają kierunkowskazy po zamknięciu auta - problem z zamkiem ?

Post autor: szefol84 » pt wrz 28, 2018 13:19

Po zamknięciu samochodu przytrzymaj dłużej guzik zamykania za drugim czy trzecim razem światła powinny mignąć.
Potem otwórz auto i zaś zamknij już normalnie bez długiego przytrzymywania guzika zamknięcia. U mnie tak własnie działało że musiałem wykonać te kroki i miga światłami na pożegnanie.
Nie do końca wiem czy to własnie nie jest programowalne z pilota a ile z poziomu programu diagnostycznego typu VAG.
Daj znać czy coś pomogło.

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... ble_Signal
szukałbym w przewodach idących od zamka do modułu komfortu, zawilgocenie rdza lub zaśniedziałe końcówki, ostatnie co obstawiam to zimne luty czy to w module komfortu czy też w samym styczniku od zamka w drzwiach.



Awatar użytkownika
Jaceklo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 02, 2007 22:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MK4] Nie migają kierunkowskazy po zamknięciu auta - problem z zamkiem ?

Post autor: Jaceklo » pt wrz 28, 2018 14:04

szefol84 pisze:
pt wrz 28, 2018 13:19
Po zamknięciu samochodu przytrzymaj dłużej guzik zamykania za drugim czy trzecim razem światła powinny mignąć.
Potem otwórz auto i zaś zamknij już normalnie bez długiego przytrzymywania guzika zamknięcia. U mnie tak własnie działało że musiałem wykonać te kroki i miga światłami na pożegnanie.
Nie do końca wiem czy to własnie nie jest programowalne z pilota a ile z poziomu programu diagnostycznego typu VAG.
Daj znać czy coś pomogło.
Hm.... Mam otwieranie/zamykanie szyb zrobione z pilota - dłuższe przytrzymanie guzika powoduje zamknięcie/otwarcie szyb, więc co jakiś czas trzymam ten przycisk dłużej. Może faktycznie przez przypadek wyłączyłem tę funkcję...

Czy ma ktoś literaturę jak ta funkcja jest programowana (zarówno z poziomu diagnostyki jak i pilota)?
szefol84 pisze:
pt wrz 28, 2018 13:19
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... ble_Signal
szukałbym w przewodach idących od zamka do modułu komfortu, zawilgocenie rdza lub zaśniedziałe końcówki, ostatnie co obstawiam to zimne luty czy to w module komfortu czy też w samym styczniku od zamka w drzwiach.
Dzięki za link.
Ale to nie daje mi spokoju:
Skoro problem może być w kablach/zamku, to czemu odczyty bloków pomiarowych w VAG są poprawne?
No i skąd błąd zamka (po skasowaniu wraca), skoro odczyty są dobre?


Aktualnie: Golf IV Variant 1,9TDI Pacific (ASZ)
Jeszcze jest: Golf III 1,8 GL (AAM)

Awatar użytkownika
szefol84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: sob wrz 23, 2017 22:02
Lokalizacja: SW
Auto: VW Golf IV 1.6 16 V kombi
Silnik: ATN

Re: [MK4] Nie migają kierunkowskazy po zamknięciu auta - problem z zamkiem ?

Post autor: szefol84 » pt wrz 28, 2018 20:36

może moduł komfortu szaleje( zimne luty)



Awatar użytkownika
Jaceklo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 02, 2007 22:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MK4] Nie migają kierunkowskazy po zamknięciu auta - problem z zamkiem ?

Post autor: Jaceklo » wt paź 02, 2018 07:45

Ostatecznie wymiana zamka rozwiązała problem, ale dzięki za alternatywne pomysły :)

Nie zauważyłem tego wcześniej, ale już wiem czemu stary zamek (zamiennik, działający przez 3 lata) wywalał wcześniej opisany błąd.
Gdy wciskałem przycisk zamykania na pilocie, to mimo otwartych drzwi, zamek wysyłał sygnał do komputera, że drzwi są zamknięte (Door closed). i chyba również samochód nie ryglował się na dwa razy.


Aktualnie: Golf IV Variant 1,9TDI Pacific (ASZ)
Jeszcze jest: Golf III 1,8 GL (AAM)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości