[MK3] Pompa paliwa działająca bez kluczyka

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

elektrons
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn kwie 01, 2019 09:40

[MK3] Pompa paliwa działająca bez kluczyka

Post autor: elektrons » pn mar 14, 2022 12:48

Cześć, taka sytuacja, Golf 3 1.8 ABS
W czwartek po zaparkowaniu i wyjściu z golfa, usłyszałem że chodzi pompa paliwa. Mimo że wszystko było powyłączane a kluczyki miałem w ręce, ona działała. Zacząłem więc dochodzenie przyczyny, okazało się że przekaźnik 167 był zwarty, dostawał dziwny sygnał, bo około 6/7V. Zwolnił się dopiero po wyciągnięciu wtyczki M. Wszystko przemierzyłem, wydawało się że wszystko jest ok. Po założeniu wtyczki z powrotem, przekaźnik już nie skleił. Miałem jednak już na tyle porozpinaną skrzynkę bezpieczników, że wyjąłem ją całkiem. Wyczyściłem, sprawdziłem czy wszystko ok i złożyłem całość z powrotem. Pompa po kilku próbach już się nie załączyła na stałe, więc stwierdziłem że to było coś z wtyczkami z tyłu skrzynki. Przez sobotę i niedzielę auto jeździło bez zarzutu. Niestety dzisiaj rano był padnięty akumulator, a po podłączeniu prostownika usłyszałem pompę paliwa.
Czy ktoś miał już coś takiego i ma jakieś sugestie? Zamówiłem już nowy przekaźnik, ale wątpię że to jego wina. Dzięki za wszelkie sugestie gdzie szukać przyczyny takiego zachowania.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości