Problem z odpalaniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rondell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: pt cze 19, 2009 18:48
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Problem z odpalaniem

Post autor: rondell » śr maja 24, 2017 09:09

Witam,

mam taki oto problem z moim MK3 TDI 1Z - autko czasami mi nie odpala. Po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu rozrusznik w ogóle nie kręci. Kontrolki nie przygasają, akumulator jest ok. Paliwo też jest. Ze skrzynki z przekaźnikami nie dochodzą żadne odgłosy, więc problem z niełączącym którymś przekaźnikiem też mógłbym wykluczyć.
Wczoraj miałem właśnie taką sytuację. Wsiadłem w autko, odpaliłem bez problemu. Podjechałem w jedno miejsce i po 1h chciałem pojechać do domu - auto już nie odpalało. Przekręcałem kluczyk i żadnej reakcji. Poprosiłem kolegów, pchnęli mnie i na pych odpalił. Zajechałem pod dom (3-4 km) i już pod domem bez problemu odpalał. Dzisiaj rano również. Żadnych oznak, aby był jakikolwiek problem.

Czy to może być kostka stacyjki? A może rozrusznik? Czy może coś jeszcze zupełnie innego?


1. Skoda Superb AWX
2. VW Golf III 1Z - klik... viewtopic.php?f=88&t=595634

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z odpalaniem

Post autor: Qto » śr maja 24, 2017 13:45

Kostka stacyjki lub elektromagnes rozrusznika



Awatar użytkownika
rondell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: pt cze 19, 2009 18:48
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: rondell » śr maja 24, 2017 13:47

Qto pisze:Kostka stacyjki lub elektromagnes rozrusznika
Czy mogę samemu przeprowadzić jakąś prostą diagnozę, aby sprawdzić, które z powyższych?


1. Skoda Superb AWX
2. VW Golf III 1Z - klik... viewtopic.php?f=88&t=595634

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z odpalaniem

Post autor: Qto » śr maja 24, 2017 14:07

Gdyby nie odpalal przez cały czas to prostym testem jest ściągnięcie wtyczki z elektromagnesu i podanie tam napięcia...jeśli nie odpala sporadycznie to pewnym sposobem jest podpięcie pod tą wtyczkę diody lub żarówki i nawet na sztukę wrzucenie jej do auta przyciągając kabelki przez uszczelke drzwi. Dioda się zapalą a auto nie pali - winny elektromagnes...dioda się nie zapala - winna kostka stacyjki. Sam jeździłem z taką dioda kilka tygodni zanim udało się postawić diagnozę.



Awatar użytkownika
Dziadol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: wt sty 09, 2007 20:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: Dziadol » czw paź 17, 2019 19:22

Witam serdecznie..

Podpiąłem sie do w/w tematu..

Prosze o pomoc..Pacjent to Golf 1.9 TDI 105 km silnik BKC.

Po przejechaniu 150 kilometrów i zaparkowaniu auta jak to zawsze czynie schłodziłem turbinke i po 2 minutach wyłączyłem auto...Po dwóch godzinach chce odpalić auto a ono nic...Rozrusznik tykał jak by był wyczerpany akumulator..Podłączyłem auto do innego żródła pradu. nadal to samo...Pomyślałem rozrusznik...Popukałem w niego lekko ale nic tak samo...Kolega mówi diesla się nie bierze na zapych ale spróbowaliśmy...Po podpieciu do auta pasem kolega mnie ciągnał i po wrzuceniu dwójki auto rzucało na boki i nie dał rady uciągnąc...Kolega na zewnątrz auta krzyczał STOP..wcale koła się nie kręcą tylko ślizgają sie na aswalcie...Zablokowane...Auto u mechanika zaufanego ale dopiero za kilka dni zerknie i sam nie wie co to jest...Wiem trzeba zerknąć i rozebrać...

Auto podczas jazdy i przed wyłączeniem nie miało żadnych objawów niepokoju...Chodziło jak zawsze równo ślicznie poprostu...

Panowie jakaś sugestia..jestem zrozpaczony bo 2 miesiace temu wywaliłem 3000 pln za zawieszenie i pompe vacum..

Pozdro...


[b]Człowiek jest wielki,nie przez to co ma,nie przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II[/b]

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: marcin7x5 » pt paź 18, 2019 19:31

Skoro koła przy odpalaniu na pych się nie kręcą tylko ślizgają oraz rozrusznik nie może zakręcić silnikiem to obawiam się że wał korbowy stoi zablokowany.



Awatar użytkownika
Dziadol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: wt sty 09, 2007 20:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: Dziadol » sob paź 19, 2019 20:12

Będę dopiero coś wiedział dopiero w środe...Auto atoi u mechanika na swoją kolei.
Ale z oceny mechanika najprawdopodobniej zatarły się panewki..Pytałem się mechanika czy w takim razie zatarte panewki by dawały efekt że nawet na pych koła nie chciały się krecić na asfalcie...???
Powiedział że tak...Jak odpalałem go dopiero po 2 godzinach to tak mogły się spiec pomimo że nic przed zgaszeniem auta nie dawało do niepokoju..Śilnik chodził całkiem normalnie bez kopcenia na właściwych obrotach, bez żadnych stuków czy pisków.

A rozrząd jest cały..


[b]Człowiek jest wielki,nie przez to co ma,nie przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II[/b]

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: marcin7x5 » ndz paź 20, 2019 11:16

Rozgrzany materiał się rozszerza a gdy stygnie to się kurczy. Ja miałem kiedyś przypadek że auto chodziło do końca równo i płynnie a po ostygnięciu już nie odpalił. Jak się okazało potem świece zapłonowe uległy wręcz stopieniu się.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości