Golf 2 Gti 16v silnik KR brak iskry

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rally5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw lis 13, 2008 10:59
Lokalizacja: Niepołomice
Kontakt:

Golf 2 Gti 16v silnik KR brak iskry

Post autor: rally5 » sob maja 30, 2020 13:08

Witam, mam problem z uruchomieniem autka po bardzo długim postoju - po złożeniu auta i zpięciu instalacji nie ma iskry. Czytałem to co można na forum i zrobiłem wszystko co było zalecane... I takie pytanie - sprawdziłem wszystko i - na włączonym zapłonie przeskakuje iskra... Pompa pompują, napięcie i masa jest na module zapłonu, napięcie i masa jest na sterowniku - „komputerze”, czerwono czarny kabel do czujnika halla (podpięty do -) dostaje napięcie z „komputera”... sprawdzone czujnikiem do masy. Na początku pomiędzy zewnętrznymi przewodami halla było 2,5v (rosło bardzo bardzo powoli...) ale potem kolejne pomiary 0. Brązowo biały wychodzàcy z „komputera” do halla podpięty do + jest w tej chwili martwy - zmierzony do masy i plusa ... sterownik to 5DA 005 155-00,
811 907 384 Hella. Może ktoś ma taki sterownik? Poszukuję też modułu wolnych obrotów - ale w dziale Kupię - Sprzdam dowiedziałem się że trudno go dostać/kupić. Nie wiem co mogę jeszcze sprawdzić żeby wiedzieć co nie działa? Czy może to być właśnie ten przekaźnik wolnych obrotów - chyba nie ...? Z góry dziękuję - brakuje mi już pomysłó gdzie szukać. Dodam, że podmieniałem już kość stacyjki, aparat zapł. na pewno sprawny, cewkę, kopułkę etc. 😉



rally5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw lis 13, 2008 10:59
Lokalizacja: Niepołomice
Kontakt:

Re: Golf 2 Gti 16v silnik KR brak iskry

Post autor: rally5 » sob maja 30, 2020 23:24

Mały update - sprawdziłem przekaźnik - moduł regulacji biegu jałowego - jedna ścieżka była przerwana, naprawione - ale niektóre jego elementy mają wybrzuszenia - czyli może to wskazywać na uszkodzenie... iskry nadal brak. Może jednak ktoś ma ten dziwny moduł - przekaźnik? Nie mam w tej chwili innych podejrzanych śladów jakichś nieprawidłowości - to co się dało zmierzone i działa. Z góry dziękuję.



rally5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw lis 13, 2008 10:59
Lokalizacja: Niepołomice
Kontakt:

Re: Golf 2 Gti 16v silnik KR brak iskry

Post autor: rally5 » sob maja 30, 2020 23:27

Obrazek

Chodzi o takie coś.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości