Kolory przewodów temperatury i ciśnienia oleju

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Montifer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: śr mar 21, 2012 18:38
Lokalizacja: Szczecin K.W.
Auto: Golf MK2

Kolory przewodów temperatury i ciśnienia oleju

Post autor: Montifer » czw kwie 25, 2019 23:30

Witam.

Czy ktoś wie jakie kolory przewodów występowały (jeżeli występowały w MK2) do analogowych wskaźników ciśnienia oleju i temperatury oleju? Chodzi mi o przewód który daje "impuls" z czujnika na zegar. Jeżeli nie było takich w golfie MK2 to coś z grupy VAG.

Pozdrawiam serdecznie.


----------------------------Mój Madison----------------------------
Obrazek
----- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=499667 -----

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kolory przewodów temperatury i ciśnienia oleju

Post autor: Mavrick » pt maja 10, 2019 08:08

A czy to wazne?. Kabel to kabel...moge Ci sprawdzic jaki kolor jest w silniku 1.8 ADL.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kolory przewodów temperatury i ciśnienia oleju

Post autor: jhosef » pt maja 10, 2019 10:41

Ja w jednych zegarach z ibizy temp oleju była żółto -czarna ale to generalnie ciężko się tym sugerować. Podświetlanie będzie siwo-niebieskie najpewniej lub coś w tym guście.



Awatar użytkownika
Montifer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: śr mar 21, 2012 18:38
Lokalizacja: Szczecin K.W.
Auto: Golf MK2

Re: Kolory przewodów temperatury i ciśnienia oleju

Post autor: Montifer » pn maja 13, 2019 13:19

Mavrick pisze:
pt maja 10, 2019 08:08
A czy to wazne?. Kabel to kabel...moge Ci sprawdzic jaki kolor jest w silniku 1.8 ADL.
Też tak kiedyś myślałem. A jak przyszło do zrobienia czegoś czy poprawienia to rozkminianie od czego jest któryś z kolei kabel. Dlatego większość wiązek jakie zrobiłem te naście lat temu poleciało do kosza.
jhosef pisze:
pt maja 10, 2019 10:41
Ja w jednych zegarach z ibizy temp oleju była żółto -czarna ale to generalnie ciężko się tym sugerować. Podświetlanie będzie siwo-niebieskie najpewniej lub coś w tym guście.
Tak masz rację. Żółty to temp oleju który odpowiada za diodę w liczniku. Zaś jasno niebieski jest od temperatury. Tak czy siak u mnie za temp oleju będzie odpowiadać żółto -biały, zaś od temp oleju niebiesko - szary.

Udało mi się namierzyć facet co handluje kablami od VAGów niestety nie ma wszystkich możliwych wariantów ale udało się dobrać coś w miarę sensownego prawie pod oryginał. Bo i inne wiązki się szykują między innymi wspomniane przez Ciebie oświetleniowe. ;)


----------------------------Mój Madison----------------------------
Obrazek
----- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=499667 -----

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości