[MK2] Dym ze stacyjki

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Risado
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz mar 04, 2018 15:07
Auto: Volkswagen Golf

[MK2] Dym ze stacyjki

Post autor: Risado » pn wrz 03, 2018 20:21

Z góry chciałbym powiedzieć, że jeśli chodzi o elektrykę jestem amatorem, ale mój najwidoczniej głupi pomysł możecie jak najbardziej wyśmiać.

Otóż nie działa mi klakson - kabelek masy był ok, więc musiał to być + (brak napięcia). Postanowiłem na próbę pod ten pin + od kierownicy dać + od radia (brązowo czerwony kabelek), przekręciłem kluczyk na pozycję przed zapłonem i próbowałem zwierać ze sobą te piny, co nie przyniosło efektu. Zanim przystąpiłem do przywracania tego wszystkiego do normalnego stanu, ze stacyjki/obudowy kierownicy poszedł dym o specyficznym zapachu palonego plastiku i elektroniki. Szybko wyłączyłem stacyjkę i przywróciłem wszystko do stanu "fabrycznego".

Samochód odpala, ale coś ze stacyjką jest chyba nie tak. Radio nie budzi się po włożeniu kluczyka ani na żadnej pozycji, poza tym widać, że coś jakby nie łączy i podczas przekręcania na zapłon czasami na zamrugają kontrolki, tak samo podczas przekręcenia na rozrusznik. Poza tym wszystko ok, jak już jest odpalony to chodzi normalnie, tak samo światła itp. Martwi mnie tylko to mruganie i niedziałające radio. Idzie do niego prąd, bo po podłączeniu kamerki pod USB ona chodzi, ale radio się nie budzi.

Czy popsułem całą instalację? Wystarczy wymienić stacyjkę, czy może jakieś inne rozwiązanie problemu?



Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Re: [MK2] Dym ze stacyjki

Post autor: Radzio0018 » wt wrz 04, 2018 12:37

Warto byłoby się przyjrzeć kostce stacyjki. Jak rozbierzesz obudowę kolumny to powinieneś od spodu zobaczyć wtyczkę wpiętą do stacyjki (bodajże 6 pinowa) ... Odłącz ją i zobacz czy coś widać (przepalenie plastiku bądź zabrudzone piny) ... Jeżeli okaże się do wymiany to potrzebujesz zdemontować całą stacyjkę i nie obejdzie się bez ściągacza ... Sprawdzałeś manetki czy wszystko działa ? Wycieraczki , kierunki , światła drogowe ? ... :bajer:



Awatar użytkownika
Risado
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz mar 04, 2018 15:07
Auto: Volkswagen Golf

Re: [MK2] Dym ze stacyjki

Post autor: Risado » pt wrz 07, 2018 14:34

Radzio0018 pisze:
wt wrz 04, 2018 12:37
Warto byłoby się przyjrzeć kostce stacyjki. Jak rozbierzesz obudowę kolumny to powinieneś od spodu zobaczyć wtyczkę wpiętą do stacyjki (bodajże 6 pinowa) ... Odłącz ją i zobacz czy coś widać (przepalenie plastiku bądź zabrudzone piny) ... Jeżeli okaże się do wymiany to potrzebujesz zdemontować całą stacyjkę i nie obejdzie się bez ściągacza ... Sprawdzałeś manetki czy wszystko działa ? Wycieraczki , kierunki , światła drogowe ? ... :bajer:
Z kostką stacyjki miałem problem żeby w ogóle to wypiąć i odłożyłem na później. Z zewnątrz wygląda normalnie. Wszystko działa, podczas jazdy nic się nie dzieje, radio podłączyłem po prostu stałym (+) i żółty radia zwarłem z czerwonym. Do tego dałem przełącznik na (+), żeby nie musieć wyciągać bezpiecznika. Tak to się prezentuje:

Obrazek

Tylko klakson niestety dalej nie chodzi, on jest na przekaźniku w wersji z 91?



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [MK2] Dym ze stacyjki

Post autor: Mavrick » ndz wrz 23, 2018 08:01

A sprawdzales klakson bezposrednio pod aku?. Moze szukasz winy w kierownicy a sam klakson jest uszkodzony.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości