Czy można tak uszkodzić cewkę ?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

magiz19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: wt mar 22, 2016 21:44
Lokalizacja: Kraków
Auto: MK2 1.8 GTI
Silnik: PF

Czy można tak uszkodzić cewkę ?

Post autor: magiz19 » pn sie 20, 2018 21:46

Panowie pytanie na szybko. Dziś wymieniałem przewód od nagrzewnicy i przypadkowo wypiął mi się jeden przewód masowy od cewki. Nie zauważyłem tego i odpalam. Kręci, kręci ale nie chce zaskoczyć.
Później doszedłem do tego i po podpięciu autko odpaliło od strzała jak zawsze. Pochodził trochę i wszystko było ok. Później wyjechałem go nagrzać i w pewnym momencie silnik nie reagował na gaz aż w końcu zgasł... Odpalić dalej odpala, ale po 15 sekundach gaśnie i prawie w ogóle nie reaguje na gaz...
Nic przy aucie nie robiłem poza wymianą węża. przed tym chodził normalnie. I tu pytanie czy mogłem tak uszkodzić cewkę ?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Czy można tak uszkodzić cewkę ?

Post autor: wesol » pn sie 20, 2018 22:19

Nie. Raczej złośliwość rzeczy martwych i coś innego się skiepszczylo.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

magiz19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: wt mar 22, 2016 21:44
Lokalizacja: Kraków
Auto: MK2 1.8 GTI
Silnik: PF

Re: Czy można tak uszkodzić cewkę ?

Post autor: magiz19 » pn sie 20, 2018 22:46

Właśnie gadałem z kumplem i mówił, że gdyby to była cewka to auto w ogóle by nie paliło ? A już na pewno nie od strzała. Obstawiam jeszcze czujnik cieczy, bo po jego odpięciu nie ma praktycznie żadnej reakcji, a wcześniej auto schodziło mocno z obrotów. Teraz wskazówka może z minimetr w dół drgnie...
Mam tylko nadzieję, że ecu nie poszło się jeb.... bo znów pół roku poszukiwać innego mnie czeka.



magiz19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: wt mar 22, 2016 21:44
Lokalizacja: Kraków
Auto: MK2 1.8 GTI
Silnik: PF

Re: Czy można tak uszkodzić cewkę ?

Post autor: magiz19 » czw sie 23, 2018 22:20

Temat zamknięty. Okazało się, że lambda poszła, wymieniona i autko jeździ jak wcześniej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości