[mk2] Problem z prędkościomierzem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
powidok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lis 23, 2017 21:13

[mk2] Problem z prędkościomierzem

Post autor: powidok » pn lip 02, 2018 14:04

Witam, kupując mojego golfa prędkościomierz nie chodził, zegary były z zegarkiem zamiast obrotomierza. Poprzedni właściciel mówił, że wystarczy wymienić linkę. Wymieniłem linkę, ale prędkościomierz wciąż stał w miejscu. Kilka dni temu kupiłem nowe zegary z obrotkiem na szrocie. Podpiąłem wszystko, obroty niby działają, ale chyba mnie oszukują bo pokazuje 2tys obrotów, a samochód wyje dosyć mocno. Prędkościomierz nie działa, wciąż stoi w miejscu. Co może mu dolegać? Prosiłbym o szybką odpowiedź bo chciałbym to jeszcze dziś ogarnąć. Dzięki!



Bora2005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: wt lip 21, 2015 15:24

[mk2] Re: Problem z prędkościomierzem

Post autor: Bora2005 » pn lip 02, 2018 16:23

Być może uszkodzony jest napęd w skrzyni, tzw. "ślimak". Żeby to sprawdzić, to trzeba odkręcić nakrętkę linki przy liczniku i ruszyć samochodem, jednocześnie trzymając linkę palcami. Jeżeli nie będzie się obracać, to ewidentnie wskazuje to na uszkodzony napęd. Natomiast obroty na obrotomierzu wyglądają na normalne. Żeby sprawdzić pełny zakres, to trzeba wcisnąć pedał gazu do końca.



Awatar użytkownika
powidok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lis 23, 2017 21:13

[mk2] Re: Problem z prędkościomierzem

Post autor: powidok » pn lip 02, 2018 17:08

Ten ślimak jest na końcu linki przy skrzynki tak ? Jak się do niego dobrać ? Trzeba podnosić samochód czy pod maską ?
Jestem zielony totalnie w tym temacie 😕



Bora2005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: wt lip 21, 2015 15:24

[mk2] Re: Problem z prędkościomierzem

Post autor: Bora2005 » pn lip 02, 2018 18:22

Można dobrać się do wyjęcia ślimaka od góry. Po odkręceniu śruby m6. można wyjąć górną piastę. Powinna wyjść razem ze ślimakiem. Ale trzeba wyciągać idealnie prosto, żeby nie wypadła, bo może wpaść do skrzyni, a to oznacza kłopoty. Przy montażu, również trzeba uważać, żeby nie wpadła do skrzyni, bo problemy będą te same.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości