Dylemat

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Davio1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 12, 2019 23:14

Dylemat

Post autor: Davio1991 » pt gru 20, 2019 19:58

Witam, na wstępie chciałbym się przyznać, popełniłem najgorszy błąd w życiu, posłucham się serca nie głowy :banghead: a teraz do rzeczy.

Parę dni temu kupiłem okazjonalnie vw bora 2.0 benz 1999 r, automat za 2700 zł :rozpacz: auto dobrze wyposażone, nie pognite, poprostu ładne, nie było do czego się przyczepić, oprócz tej c******j skrzyni, lekko przeciągała biegi (mój pierwszy automat i ost) sprzedawca zapewniał, że trzeba olej wymienić i będzie git :banghead: idiota ze mnie. Po wymianie olejów, filtrów umarłem :rozpacz: silnik zaczął falować, z lekkim uderzeniem wyczuwalnym siedząc w aucie, skrzynia przestała zmieniać biegi... Zwazenie auta pokazało koszmar, mnóstwo błędów silnika, mechanik twierdzi żeby oddać na złom. Pomocy co robić aby wyjść z tej smierdzacej kupki :rozpacz: nie widzi mi się pakować w to auto 7-10 tys aby było sprawne (tak twierdzi mechanik) kupić używana skrzynie za 1tys + 1 tys za wsadzenie, silnik remontować, czy sprzedać na złom? Cena remontu skrzyni u mnie w Szczecinie wołają 4-5 tys



Awatar użytkownika
kacper13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: czw paź 20, 2011 16:07
Lokalizacja: SRC
Auto: Golf 3 .1,6 .93r .GL

Re: Dylemat

Post autor: kacper13 » pt gru 20, 2019 21:59

Spróbój je odać gdyż ma ukryte wady. Albo jeszcze je ratować tylko czy kasy starczy. Ja bym kombinował aby je zwrócić właścicielowi.



Davio1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 12, 2019 23:14

Re: Dylemat

Post autor: Davio1991 » pt gru 20, 2019 22:38

Próbowałem się z gościem dogadać ale mnie spławia, pozostaje tylko adwokat i do sądu, ale to koszta i czas :-( moge przeznaczyć na auto 3-4 tys ale wątpię aby to starczyło :shock: vag pokazuje takie błędy, może ma to jakieś znaczenie :

Silnik :

17978 - immobilizer (zablokowany sterownik silnika)

16525 - ogrzewanie sondy lambda blok 1 czujnik 2 (błędne zasilanie)

16524 - sonda lambda blok 1 czujnik 2 (sygnał nieprawidłowy)

16556 - system zasilania paliwem rząd 1 (mieszanka za bogata)

16515 - sonda lambda blok 1 czujnik 1 (sygnał za niski)

17834 - zawór odpowietrzania zbiornika paliwa (przerwa w obwodzie prądu)

Skrzynia :

281 - czujnik/sygnał prędkości jazdy (sygnał nieprawidłowy)

652 - kontrola biegow (usterka układu kontroli pracy przekładni automatycznej)

ABS :

1423 - czujnik przyspieszenia poprzecznego g200 (nieprawidłowa funkcja)

778 - czujnik kąta skrętu (nieprawidłowa funkcja)

Dziękuję za każdą poradę i pomoc, jestem załamany bo niewiem co mam robić. Pewne rzeczy mogę sam zrobić jak będzie trzeba tylko że pod blokiem, nie mam dostępu do kanału.



Awatar użytkownika
kacper13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: czw paź 20, 2011 16:07
Lokalizacja: SRC
Auto: Golf 3 .1,6 .93r .GL

Re: Dylemat

Post autor: kacper13 » pt gru 20, 2019 23:01

Powiedz gościowi że zgłosisz to na policje jako oszustwo. Masz prawo odstąpić od umowy a zwłaszcza gdy szą wady ukryte. Najlepjej jak byś miał to udukumętowane. Jak by to nie pomogłło to tak jak pisałes jdz do prawnika i wtedy spróbuj. Jak to nie pomoże to sąd.



Davio1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 12, 2019 23:14

Re: Dylemat

Post autor: Davio1991 » pt gru 20, 2019 23:12

Wystarczą wydruki od mechanika z Vag czy trzeba do jakiegoś rzeczoznawcy?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Dylemat

Post autor: wesol » pt gru 20, 2019 23:16

Jakie wady ukryte w aucie 20 letnim? Poza tym jak kupił auto to chyba jeździk a teraz już nawet tego nie robi. Wiedział że skrzynia ma defekt. Co niby miał gość mu dać gwarancję na auto 20 letnie? Może właściciel auto tak zmodzil że miało o wymianie oleju się zepsuć? Widzialy galy co brały.

Diagnozować auto było przed zakupem. Tak jak można było podjechać na skp i zrobić analizę spalin za 20 zł i byś wiedział w jakiej kondycji jest silnik.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Davio1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 12, 2019 23:14

Re: Dylemat

Post autor: Davio1991 » pt gru 20, 2019 23:42

Wesol z jednej strony masz rację mój błąd, że nie sprawdziłem dokładniej, zrobiłem tyle na ile byłem w stanie, lecz z drugiej strony to widzę że według Ciebie czy to 15 czy 20 letnie auto to można wmawiać ludzią, że auta są sprawne i liczyć, że się napatoczy ktoś kto nie zapłaci 400 zł na porządne sprawdzenie auta. Jak na moje oko to czyste oszustwo.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Dylemat

Post autor: wesol » sob gru 21, 2019 00:30

Ale czy sprzedający to musi się znać na motoryzacji? Może i jemu mechanik powiedział żeby wymienić olej to będzie okej. Sprzedawał auto i nie może że ci zrobić przed sprzedażą remontu silnika i skrzyni i jeszcze może czegoś. To tylko rzecz i ma prawo się zepsuć. Nowe auta mają gwarancję i tam też nie jest na wszystko 3 lata gwarancji. Poczytaj sobie w jakimś salonie co podlega i na ile. Na auto 5 letnie nie można dać gwarancji. Jakbym sprzedawał auto 5 letnie gdzie wszystkie wymiany robiłem książkowo i ci sprzedam auto i tobie po tygodniu korba wyjdzie bokiem to Ca mam ci silnik wymienić. Fura mogła kosztować i 50 tys czy więcej. Wymiany możesz dochodzić jakbyś po ekspertyzie w PZmocie że ja wsadziłem żyletki pod panewki i dlatego ta awaria. To poprostu nie mogło działać, musiało się tak skończyć. Ludzie dają do regeneracji turbinie gwarancji nie mogą wycenić a ty chcesz na stare auto ze starymi częściami gwarancji?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości