[inny] Błąd P0130 w Passacie 1.8t AWT

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sajukk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 08, 2018 17:13
Auto: Volkswagen Golf

[inny] Błąd P0130 w Passacie 1.8t AWT

Post autor: sajukk » czw mar 08, 2018 17:41

Witam wszystkich

Wiem, że Passat to nie golf ale tamte fora wydają się być nieaktywne znikąd pomocy więc postanowiłem swój problem opisać tu i oczekiwać na pomoc. Widziałem podobny temat ale dotyczył innego silnika i rozwiązanie było banalne, ale mi nie pomogło.

Od dłuższego czasu borykam się z błędem P0130 (przerwa w obwodzie sondy lambda). Kupiłem nową sondę bosh, a błąd dalej występuje. Zostawiłem samochód u elektryka, żeby sprawdził kabel od ecu do kostki gdzie wpinam sondę, mówi że wszystko jest ok ale zwala winę na gazowników, gazownicy mówią, że wszystko jest ok! (ale błąd wyskakuje zarówno na lpg jak i na pb). No i teraz mam nową teorię....swego czasu zalewało mi dywaniki przez obudowę ECU, wszystko wokół jest zawilgocone i skorodowane no i właśnie tu moje pytanie czy jest możliwość, że na ECU poszła wilgoć i uszkodzona została jakaś sekcja gdzie podłączona jest sonda lambda? W aucie ewidentny jest problem mieszanki spalania, bo mam dość wysokie spalanie, zamulenie przy ruszaniu i brak mocy (jakby ktoś za hak trzymał) no i świece mi padają szybko (ostatnio wymieniałem 3 miesiące temu i było super przez jakieś 2 tygodnie). Może jakieś sugestie gdzie jeszcze szukać problemu? Aha i błąd po skasowaniu wyskakuje co jakieś 50 km w bliżej nieokreślonych warunkach jazdy. Dodam jeszcze, że nie mam katalizatora a druga sonda jest na emulatorze i błędu nie wywala.


Pozdrawiam i liczę na pomoc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości