Polo 4 1.2 AZQ bierze olej

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

leymann
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pn sie 29, 2016 10:06

Polo 4 1.2 AZQ bierze olej

Post autor: leymann » pn sty 29, 2018 14:29

Witam,
mam pytanie, posiadam autko z tytułu. Zeszłego roku miałem problem z jednym zaworem w głowicy, trzepało silnikiem i gasł, zawiozłem go do mechanika, powiedział, że cała głowica jest do remontu, bo jest upalony jeden zawór. Mechanik naprawił głowicę wymienił wszystko i autko chodzi, jak nowe. Jednak ostatnio zaświeciła się kontrolka z oleju, jak się okazało, trzeba było dolać, bo nie było wcale. Ostatnio wyświetlił, się też check engine, że za bogata mieszanka paliwa. Pomyślałem sobie wtedy, że pewnie sondy do wymiany, lub katalizator. Postanowiłem jednak najpierw je przeczyścić i ku mojemu zdziwieniu sonda, która była za katalizatorem, była oblepiona z oleju. Przeczyściłem i sprawdziłem z ciekawości poziom oleju, który niedawno był uzupełniony i okazało się, że znowu nie ma prawie oleju w silniku. Wycieków silnik nie ma, płyn w chłodnicy jest czysty. Czytałem gdzieś na internecie, że może być to wina uszczelniaczy zaworów, tylko może mi ktoś to potwierdzić? Chodzi mi o to, że podejrzewam iż mechanik coś sknocił przy remoncie głowicy i teraz jest problem z braniem oleju. No chyba, że silnik jest już do wymiany. czy pomoże jakiś motodoctor, lub coś w tym stylu? Auto będziemy sprzedawać w kwietniu, bo tyle z nim mamy problemów, że nie chcemy się już ładować w kolejne naprawy, bo co chwilę coś wyskakuje innego.



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

Polo 4 1.2 AZQ bierze olej

Post autor: jan1966 » pn sty 29, 2018 14:48

Moto doktor pomorze przy sprzedaży na chwile , ale ja ani Ty , ani kto kolwiek z forum nie chciał by trafić przy kupnie na niego - mina :grrr:
A co ty z tym zrobisz to już twoja sprawa czy wyremontujesz , czy tak sprzedasz czy sie dogadasz z kupującym . Ja jednak poradził bym sie innego ogarnietego mechanika i spróbował problem ogarnąć



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Polo 4 1.2 AZQ bierze olej

Post autor: pinstonvw » pn sty 29, 2018 21:55

Te silniki to jedna wielka kicha. Delikatny układ rozrządu, tylko 3 cylindry i żłopanie oleju bo nie można tego nazwać normalnym poborem. Czeka Cię generalny remont lub lepiej wymiana na sprawdzony silnik. Co do sprzedaży to musisz uważać bo do dwóch tygodni kupujący ma prawo oddać Ci auto z racji ukrytych wad. Niestety wypadałoby napisać w ogłoszeniu, że silnik pali więcej oleju jak benzyny.


...

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Polo 4 1.2 AZQ bierze olej

Post autor: marcin7x5 » wt sty 30, 2018 22:33

Zrób pomiar kompresji z próbą olejową.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości