1.4 16V BBY benzyna rzuca na jałowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

AudiA2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 28, 2016 23:15

1.4 16V BBY benzyna rzuca na jałowych

Post autor: AudiA2 » pt paź 28, 2016 23:33

Witam, zakupiłem żonie Audi A2 z w/w silnikiem. Jako, że jest to silnik ze stajni VW i bardzo dobrze Wam, znany zwracam się do kolegów o pomoc- na forum Audi koledzy milczą... Otóż: kupiony 3 miechy temu, praca mało kulturalna na wolnych, żadnych błędów check, słaba dynamika-ale może jestem subiektywny. Dziś wziąłem się z rozrząd, filtry, itd, nie kryję, że liczyłem na źle spięty bo praca taka niekulturalna właśnie na taka wyglądała. Ucieszyłem się niezmiernie kiedy po zdjęciu osłon ukazał mi się źle spięty rozrząd....Eureka. Wg autodaty, przy GMP tłoka od rozrządu skośny ząb na kole zębatym ma zgrywać się z prawym znakiem na kadłubie, a u mnie się nie zgrywa o 1 ząb. Myślę sobie: i tu Cię mam ta kiepska dynamika i wibracje na jałowym to to. Ustawiłem na znak na kadłubie, blokady w koła i składam do kupy. Odpalam: zapalił od strzałała iiiiiiii check- oświeciła mi się kontrolka oooo cholera. I co teraz, spiąłem zpowrotem rozrząd na nowych bebechach wg ustawień sprzed demontażu i zapaliłem, ale chcek pozostał, praca niekulturalna też. Jutro kolega z kompem ma spr jaki to błąd i go wykasować. Panowie pytanie za 100 pkt: czy zdarzyło się kiedyś komuś, aby ustawienie na znaki wg wszelkich instrukcji skutkowało wywalaniem błędu?...zaznaczam, że nie jestem lewy i na pewno nie pomyliłem się w żadnej czynności.
Czy jest mozliwość zmiany katą wyprzedz. zapłonu w tym silniku, moze helmut spierniczył rozrząd a potem zmienili do niego kąt zapłonu? i teraz przy prawidłowo spiętym rozrządzie wywala błąd?



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

1.4 16V BBY benzyna rzuca na jałowych

Post autor: Fafik258 » sob paź 29, 2016 00:39

Na pewno, nie.Olej kompa, zacznij od strony mechanicznej, ciśnienie sprężania, sprawdź czy zapłon nie wypada



AudiA2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 28, 2016 23:15

1.4 16V BBY benzyna rzuca na jałowych

Post autor: AudiA2 » sob paź 29, 2016 09:42

dzięki za odp....no olać OK ale jak spiąłem rozrząd na znaki to wywalił błąd. Teraz założyłem jak był dotąd i zaraz spr jaki to błąd był. Zapłony nie wydaja, zresztą komp by to wyłapał. Mnie chodzi o to, że teraz mam spięty rozrząd nie na znaki i denerwuje mnie ta nerwowa praca motoru takie drżenie, myślałem że to wina źle spiętego rozrządu. Oczywiście, ciśnienie sprawdzę bo np wypalony zawór-ry też daje takie efekty, a słyszałem że te motory mają słabą ,,górę".



Awatar użytkownika
legato97
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz kwie 17, 2016 12:03

Re: 1.4 16V BBY benzyna rzuca na jałowych

Post autor: legato97 » sob paź 29, 2016 12:07

Swiece, kable?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8827
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1.4 16V BBY benzyna rzuca na jałowych

Post autor: marcin7x5 » sob paź 29, 2016 15:01

Posłuchaj wydech. Jak będzie równomierny hałas i wypływ spalin to góra silnika raczej jest ok. Obsłuchaj na biegu jałowym i na podwyższonych obrotach. Ustaw przedtem rozrząd na znaki. Policz ilość zębów na obu paskach.



AudiA2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 28, 2016 23:15

Re: 1.4 16V BBY benzyna rzuca na jałowych

Post autor: AudiA2 » sob paź 29, 2016 15:53

marcin7x5 pisze:Posłuchaj wydech. Jak będzie równomierny hałas i wypływ spalin to góra silnika raczej jest ok. Obsłuchaj na biegu jałowym i na podwyższonych obrotach. Ustaw przedtem rozrząd na znaki. Policz ilość zębów na obu paskach.
Wczoraj obsłuchiwałem właśnie wydech i wyraźnie czuć ,,wahnięcia" jakby na chwilę gubił zapłon ale komp go nie widzi. Być może zawór nadpalony...cholera wie, muszę zmierzyć kompresję-ciśnienie spr. Wczoraj jak ustawiłem na znaki to wszedł w awarię, dziś kompem sprawdzaliśmy wyrzucił wypadnięcia zapłonu na wszystkich garach. Rozrząd złożony na znakach ,,markerowych" sprzed zrzuceniem paska, chodzi OK, ładnie zapala, nie wykazuje błędów, tylko ta praca jak ,,delirka", taka nerwowa na jałowych. Na wyższych obrotach ładnie chodzi, generalnie silnik jak się rozgrzeje chodzi bardzo cicho tylko nerwowy rocznik jakiś jest. Podczas przyspieszania słychać lekką jakby tarkę pochodzące- tak się domyślam- od wadliwych tłoków tej konstrukcji ale trzeba nauczyć się z tym żyć, np radio głośniej.
Czy aby na pewno nie można VAG-iem zmienić kąta wyprz. zapłonu?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości