A4 B5 1.8t odcina turbine po chipie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Marcin1747
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 22, 2016 17:21

A4 B5 1.8t odcina turbine po chipie

Post autor: Marcin1747 » pt sie 26, 2016 07:59

Witam.
Jestem nowy na forum więc jeżeli pomyliłem działy przepraszam i proszę o przeniesienie.
Od jakiegoś czasu jestem właścicielem Audi A4 B5 1.8T Quattro o seryjnej mocy 150km. Kod silnika AEB.
Auto po zakupie sprawowało się dobrze, założyłem gaz marki STAG(koszt instalacji 2400 zł).
Po założeniu instalacji gazowej również nie mogłem na nic narzekać.
Pewnego dnia znajomy namówił mnie, aby dać komputer do chiptuningu, co w następnych dniach uczyniłem.
Mechanicy którzy się tym zajmują kazali podrzucić komputer i zostawić go do wgrania mapy. Dodam, że przed całą operacją byłem kompletnym laikiem i nie wiedziałem jak powinna wyglądać cała procedura chipowania.
Komputer zostawiłem, na szczęście kumpel, który podsunął pomysł z podkręceniem mocy miał drugi komputer bez imo więc mogłem dalej użytkować auto na seryjnej mocy.
Po kilku dniach dostałem upragniony program, podłączyłem komputer i zaczął się test. Pierwszy ruch kluczyka w stacyjce auto odpaliło poszarpało i zgasło... Drugi raz to samo, aby utrzymac go w toku pracy konieczne bylo dodawanie gazu i trzymanie go na lekko wyzszych obrotach. Myslalem ze tak musi byc, przejażdżka - auto idzie niebo lepiej tekko się jakby dusiło na początku ale później objawy zaczęły ustawać, czuć było tylko minimalne szarpnięcia co jakiś czas.
Autem zrobiłem ok 70 km po czym komputer odciął turbine ( chyba wpadł w tryb awaryjny) i w ogóle nie było czuć doładowania. Pierwsza myśl - padła turbina. Na szczęście przy sobie miałem drugi komputer z seryjnym programem, który od razu przełożyłem. Auto po jakimś czasie odżyło turbina zaczeła pracować, podpięty został komuter który pokazał następujące błedy :
https://zapodaj.net/756070754f983.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
błedy usunięto, podpięto drugi raz komputer po chipie - efekt ten sam.
Oddałem program do poprawki, czekałem ok 2 tygodni bo akurat był sezon urlopowy. Po upływie 2 tygodni otrzymałem poprawiony sterownik, który również odcina turbine wprowadzając silnik w tryb awaryjny.
Moje pytanie jest takie, czy to możliwe, że jeżeli na serii 150km auto chodzi normalnie, a na programie po chipie na ok. 180 max 190 km odcina turbo to jakie jest prawdopodobieństwo, że wina leży gdzieś w którymś z elementów sinika ?
Wraz z kolegą mechanikiem sprawdziliśmy prawie większość części, przepływke, dolot, szczelność całego układu, zawór dv, zawor n75, niby wszystko gra, a jednak programista upiera się, że to na bank nie wina programu.
Mam możliwość wykonania logów tylko nie wiem które z nich w tej sytuacji mogłby być pomocne. Prosze o jakąś pomoc w rozwiązaniu problemu, z góry dzięki i pozdrawiam ;).



szymin89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob cze 12, 2010 08:21
Lokalizacja: Augustów/Berlin

A4 B5 1.8t odcina turbine po chipie

Post autor: szymin89 » pt sie 26, 2016 22:09

Masz wgranego gotowca nie wiadomo skad i dlatego takie cyrki. Jesli spec umie wgrac program to i zdiagnozowac usterke powinien umiec.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości