Czasem dziwnie stuka w momencie ruszania.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
gv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: wt lis 15, 2005 22:00
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Czasem dziwnie stuka w momencie ruszania.

Post autor: gv » wt kwie 17, 2007 10:44

Witajcie.
Ostatnio mam trochę dziwny objaw i nie spotkałem się z tym w przeszłości, dlatego pytam.
Otóż podczas ruszania, kiedy samochód stoi na biegu jałowym (nie ma znaczenia czy ciepły czy zimny), wrzucenia pierwszego biegu i w momencie zasprzęglania kiedy popuszczam sprzęgło samochód wydaje z siebie taki dziwny odgłos, coś jakby od przegubów, coś na ten styl z tym, że koła stoją prosto kiedy ruszam i dzieje się tak w momencie kiedy potrzeba użyć dużej mocy: na przykład ruszanie pod górę. Kiedy auto już rozpędzi się ów odgłos ucicha i tyle. Po prostu występuje on w momencie ruszania, słychać parę odgłosów "łubudu" :grin: takich jeszcze niezbyt głośnych, ale słychać i później jedzie już normalnie.
Nie występuje zbyt często, ale ostatnio pojawia się coraz częściej. Biegi chodzą normalnie, ogólnie wszystko gra, tylko zaczyna niepokoić mnie ten odgłos.
Co może zacząć się dziać w nim złego? Na wymianę czego przygotować się? Sprzęgło?

Acha: silnik 1,9 TD, rok 1993.

Pozdrawiam i dzięki za informacje/


--
gv

Marooo9
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: wt gru 27, 2005 21:57
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Post autor: Marooo9 » wt kwie 17, 2007 11:38

Witam
Moga to być poduszki pod silnikiem i w momencie ruszania przenoszą taki odgłos na karoserie, lub cos z układem wydechowym nie przerabiałeś nic z nim ostatnio jakies wycinanie tlumików lub cos w tym stylu a jaka jedziesz powoli i nagle dodasz gwałtownie gazu to tez masz takie odgłos??



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt kwie 17, 2007 12:28

Poduszki silnika albo skrzyni lub też prawdopodobny przebub wewnętrzny - to pierwsze mi do głowy przychodzi


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » wt kwie 17, 2007 12:46

sprawdz pod ałtem czy wygłuszacz grggań sie nie rozleciał - taka siateczka przed katalizatorem. jak jest rozleciana to taki odgłos przeczenia słychać w aucie podczasruszania. najbardziej słuchać podczas ruszania z 2 biegu



Awatar użytkownika
gv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: wt lis 15, 2005 22:00
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: gv » wt kwie 17, 2007 19:02

Najczęściej zdarza się na 1 biegu. Na drugim nie próbowałem, ale spróbuję dziś i dam znać co i jak :)
Marooo9 nic nie przerabiałem. Tylko ot tak po prostu zaczęło się "samo" :)
Jak ruszam bardzo powolutku to tak jest. Jak ostro dam gazu, to albo nie słychać albo to nie dzieje się. Tylko przy bardzo płynnym ruszaniu pod górę i coraz częściej normalnie na prostej.
Jeżeli chodzi o tą szyszkę to ma dziurkę po boku.
A odgłos to takie dygotanie w momencie dodania gazu na 1. Zresztą zaraz sprawdzę i dam znać później ;)



Dzięki :)


--
gv

tomek_1978
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn sty 09, 2006 20:37
Lokalizacja: Tychy

Post autor: tomek_1978 » wt kwie 17, 2007 19:58

he he mam to samo, słysze jakby mi ktoś m.łotem walił po prawym kole, dzieje się to tylko wtedy kiedy chce użyć dużej mocy silnika na pierwszym biegu, wtedy wali niemiłosiernie, jestem już umówkiony do mechanika na oględziny, wymieniłem już poduszke, to nie to niestety, może przegub, ale podobno przeguby stkuają na skręconych kołach więc za tydzień będe wiedział



jeanks5t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt lut 09, 2007 03:39
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: jeanks5t » śr kwie 18, 2007 04:17

tomek_1978 pisze:he he mam to samo, słysze jakby mi ktoś m.łotem walił po prawym kole, dzieje się to tylko wtedy kiedy chce użyć dużej mocy silnika na pierwszym biegu, wtedy wali niemiłosiernie
U ciebie podejrzewam przegub, nie zawsze uszkodzony przegub słychać tylko przy skręconych kołach.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » śr kwie 18, 2007 10:42

tomek_1978 pisze:le podobno przeguby stkuają na skręconych kołach
tak ale zewnętrzne - wewnętrzne przy jeździe na wprost


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
gv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: wt lis 15, 2005 22:00
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: gv » śr kwie 18, 2007 13:52

dziwne, narazie nie stuka :D
Próbowałem na 1 biegu, na drugim i nic.
Jak coś będzie się działo, to będę pisał. Dzięki mimo to. Punkty poleciały :bigok:


Pozdrawiam!


--
gv

arturo222
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: śr mar 07, 2007 10:14
Lokalizacja: woj.łodzkie

Post autor: arturo222 » śr kwie 18, 2007 15:06

ja ma podobnie jak ruszam szybciej to tez slychac takie walniecie w okolicahc recznego jak wjechalem na kanal to nie bylo nic widac wszystko sztywno


człowiek cieszy sie dwa razy jak kupi i jak sprzeda

Awatar użytkownika
axelGT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 23:06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Witam

Post autor: axelGT » pn lip 23, 2007 16:57

Mam ten sam problem tj. jak ostro ruszam to mam odgłos metalicznego walenia w podłogę jakby przy ręcznym... to nie przeguby bo mam zrobione. Jestem umówiony u mechanika na zrobienie poduszki... układ wydechowy wykluczam bo jest sztywny. Jezeli mozecie to napiszcie co było u was... Jesli to poducha silnika to jaki to jest koszt...?

Z gory dzieki za odpowiedzi :smoke:



Awatar użytkownika
pzyhotom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr paź 22, 2008 09:14
Lokalizacja: Opole

Post autor: pzyhotom » ndz lis 30, 2008 12:23

No i jak Panowie, piszecie ze wam coś stuka a nie sprostowaliście ostateczne przyczyny tych niemiłosiernych stuków w okolicy ręcznego podczas ruszania. Mam dokładnie taki sam problem i widzę ze to jedna ze standardowych usterek.
Proszę o jakieś sprostowanie bo juz wymieniłem przeguby zew/wew a nawet półośki, układ wydechowy jest sztywny.
Osobiście stawiam na poduszki aczkolwiek słyszałem też wersje ze to może również być przyczyna zużytego sprzęgła
Co Wy na to ?



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt gru 26, 2008 17:36

pzyhotom pisze:słyszałem też wersje ze to może również być przyczyna zużytego sprzęgła
no a co miałoby wtedy stukać? - musiałoby sprzęgło być już w kawałkach


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

tomi26gw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 03, 2008 22:59
Lokalizacja: Gorzow Wlkp

Post autor: tomi26gw » pt sty 23, 2009 17:04

Mam ten sam problem czy udało sie komuś go rozwiązać



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości