Dość poważny i irytujący problem!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

KurtVelLars
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 07, 2006 17:17
Lokalizacja: Toruń

Dość poważny i irytujący problem!

Post autor: KurtVelLars » wt mar 20, 2007 10:49

Witam!
Na poczatku napisze ze bardzo złobo znam sie na mechanice pojazdowej. Postaram sie dobrze opisac problem. Kiedy ruszam samochodem i po przejechaniu ok 1 km jadac normalna prędkoscia nieprzyspieszajac zaczyna jakby sie dusic i szarpac zwalniajac [jakby benzyny brakowalo], sytuacja sie powtarza az do zgasniecia auta, a gasnie wtedy gdy stane na światłach na luzie, spadaja obroty i koniec zabawy. Jest to dosc irytujace bo potrafi tak robic nawet 4 razy podczas jazdy a poznij juz jako tako normalnie jezdzi... lecz zauwazylem ze nie ma przez to swojej mocy... jakby byl slabszy. Prosze o porade co by moglo szwankowac. Z góry dziekuję.
Pozdrawiam.


VW Golf III 1,4 KAT

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » wt mar 20, 2007 12:29

Jedna uwaga zanim pojedziesz to po uruchomieniu silnika odczekaj gdy zimny ok dwie minuty lub gdy obroty spadną znacznie i nie będzie mocno na ssanu, ponieważ później podczas jazdy i wyłączaniu się ssania – a silnik jeszcze nie jest dostatecznie ciepły [płyn w chłodnicy jeszcze zimny] wówczas silnik wariuje falują obroty



Jacek Szoblik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pt sty 26, 2007 15:01
Lokalizacja: CHORZóW
Kontakt:

Re: Dość poważny i irytujący problem!

Post autor: Jacek Szoblik » wt mar 20, 2007 12:29

KurtVelLars pisze:Witam!
Na poczatku napisze ze bardzo złobo znam sie na mechanice pojazdowej. Postaram sie dobrze opisac problem. Kiedy ruszam samochodem i po przejechaniu ok 1 km jadac normalna prędkoscia nieprzyspieszajac zaczyna jakby sie dusic i szarpac zwalniajac [jakby benzyny brakowalo], sytuacja sie powtarza az do zgasniecia auta, a gasnie wtedy gdy stane na światłach na luzie, spadaja obroty i koniec zabawy. Jest to dosc irytujace bo potrafi tak robic nawet 4 razy podczas jazdy a poznij juz jako tako normalnie jezdzi... lecz zauwazylem ze nie ma przez to swojej mocy... jakby byl slabszy. Prosze o porade co by moglo szwankowac. Z góry dziekuję.
Pozdrawiam.
czesc wedlug mnie mozesz miec problem z sonda lambda raz zapomnialem po wymianie rury podlaczyc jej i nie umialem dojechac do domu.sprawdz tez przewody zaplonowe i czy masz dobrze dobrane swiece.POZDRAWIAM SZOBLIK AUTO CZESCI MOZESZ TEZ PYTAC O CZESCI NA GG 2578847



kwoka5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt sty 12, 2007 14:29
Lokalizacja: lublin

Post autor: kwoka5 » wt mar 20, 2007 12:56

A jak np. zgaśnie Tobie na skrzyzowaniu to masz potem problemy z odpaleniem?
Jeśli musisz potem trochę pokręcić to może być problem z pompą paliwa lub z filtrem paliwa, aczkolwiek równie prawdopodobne są problemy z zapłonem, tak jak koledzy wspominają :przewody, swiece, sonda Lambda, kopułka czy czujnik Halla. a nawet kostka w stacyjce może nie łączyć. Spróbuj podac coś jescze charakterystycznego.



KondzikVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 03, 2006 11:31
Lokalizacja: Szczecin/Bezrzecze
Kontakt:

Post autor: KondzikVW » wt mar 20, 2007 12:58

Miałem podobnie kiedyś, jadąc w góry - zrobiłem tak 700km na trasie - porażka. Okazało się, że filtr paliwa był mocno zabrudzony. Paliwo ledwo się sączyło przez filtr.Po wymianie wszystko było ok.


Nie jestem leniwy. Mam zawyżone wymagania motywacyjne.

KurtVelLars
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 07, 2006 17:17
Lokalizacja: Toruń

Post autor: KurtVelLars » wt mar 20, 2007 17:11

Mam nadzieje ze to tylko filtr paliwa...


VW Golf III 1,4 KAT

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości