Reczny - Wielka prozba

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Reczny - Wielka prozba

Post autor: abrams » pn lut 12, 2007 00:08

Witam niedawno zakupilem moja golfine i mam problem z recznym zaciagam i nie chce wracac.. ( tyl tarcze ) widze ze duzo na forum jest postow o tym... ale czy moglby ktos opisac jak dla laika co trzeba zrobic + moze dodac zdjecia ;)

z gory dzieki ;)
i pozdrawiam



Awatar użytkownika
Lisu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw sty 20, 2005 17:15
Lokalizacja: stolica
Kontakt:

Re: Reczny - Wielka prozba

Post autor: Lisu » pn lut 12, 2007 01:08

abrams pisze:Witam niedawno zakupilem moja golfine i mam problem z recznym zaciagam i nie chce wracac.. ( tyl tarcze ) widze ze duzo na forum jest postow o tym... ale czy moglby ktos opisac jak dla laika co trzeba zrobic + moze dodac zdjecia ;)

z gory dzieki ;)
i pozdrawiam
Witam!Od dawna tak się dzieje?

1. zaczęły się mrozy, a z ręcznym przy takiej temperaturze różnie bywa
2. może linki od ręcznego kwalifikują się do wymiany rdza lub "zadarły" się w pancerzu
3. może cięgna przy tylnich zaciskach przyrdzewiały

Jeśli masz garaż lub warunki do skorzystania z niego to:
- podnieś tył i postaw go na kobyłkach lub jakiś podpórkach i zdejmij koła
- zaciągnij ręcny i go odpuść sprawdzając czy dzwignie przy zaciskach wróciły na swoje miejsce
- postaraj się zdemontować linki ( odkręcając od dzwigienek zacisków i dzwigni wewnątrz auta) w ten sposób ocenisz stan linek



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » pn lut 12, 2007 01:42

ja tak mialem iu mnie sie okazalo ze linki tak zardzewialy pancerzu ze nawet po wyjeciu ich z auta cegami nie dalo rady ich ruszyc

przepsikaj sobie tez ciegna przy zaciskach z tylu mozliw ze sprezynki sa do wymiany albo moze spadly



Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » pn lut 12, 2007 15:35

przyuwazylem napewno jedna rzecz.. ze gdy reczny confe spowrotem w sensie lewarek.. i dam 1 to trzymaja hamulce jak diabli... a gdy dam wsteczny to tak jakby szybciej puszczaly i w chwile pozniej nie trzymaly wogole... bede musial podniesc tyl i zrobic z tym.. a garazu nie mam niestety .. wiec moja biedna golfina stoi na prawie golym polu...

dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam ;)



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » pn lut 12, 2007 18:16

abrams pisze: dam 1 to trzymaja hamulce jak diabli... a gdy dam wsteczny to tak jakby szybciej puszczaly i w chwile pozniej nie trzymaly wogole

abrams, haulec reczny nie ma powiazania ze skrzynia biegow. Nie chce sie wymadrzac ale chyba przyuwazyles zla zaleznosc :bajer:

Wedlug mnie problem lezy w zimie :) Byc moze masz skorodowane linki, pancerze. Musisz je przejrzec. A dopoki nie przejrzysz linek nie uzuwaj recznego aby sie nie zablokowal w pozycji HAMUJ :chytry:



Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » pn lut 12, 2007 21:02

nie chodzilo mi o sama skrzynie beigow.. ale o fakt jazdy w tyl i przod... nie wiem rozbiore i zobacze.. a co do zimy to juz przed zima jak kupilem to reczny byl zjechany.. ech


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

Awatar użytkownika
-pawlo111
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 902
Rejestracja: wt lip 18, 2006 10:44
Lokalizacja: Kolbuszowa RKL- Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: -pawlo111 » pn lut 12, 2007 22:15

problem stary jak świat wlasnie w hamulcach tarczowych najbardziej.

Mialem tak w 2 golfach. W jednym GTI jak sie tarcze zagrzały i jak zaciagnołem reczny to zostawalo tak juz na ameen az ostygły to wtedy puszczalem. teraz mam vento Gt i tez reczny trzyma ale jak go spuszcza i przepcham auto pare metrów to puszcza.
W 1 golfie zapiekało a w vento nie wiem co jest przyczyna. Narazie nie zaciagam recznego i zyje...


mkII GTI 112ps
mkII GTI 107ps
mkII GTD 82ps
b4 2.6 V6 150ps
Ibiza 6K Cupra 150ps
ibiza 6K2 TDI 150ps
corrado ABF 150ps
A3 TDI 110+
toledo 2 TDI 90+++
MKII GT

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » wt lut 13, 2007 21:35

ogoleni w zaciskach zasyfiaja sie tloczki trzeba rozbierac zacisk i czyscic to.. mialem tak w mk2 i teraz 1 strona w vento tez mnei czeka :(


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lut 13, 2007 21:59

abrams pisze:Witam niedawno zakupilem moja golfine i mam problem z recznym zaciagam i nie chce wracac.
zacznij od takiego testu: wejdź pod auto lub ściąg koło. Zdejmij koniec linki (kulka) z zaczepu przy zacisku. Sprawdź czy ten zaczep lekko chodzi, i czy odbija w tył bez problemu aż do samego końca. Jeśli tak, problem jest w zacierającej się lince (23 zeta). Linka łatwo nabiera wody gdy uszkodzi się gumka uszczelniająca na jej końcu, z wiadomym efektem na mrozie.
Jeśli linka lekkochodzi a źle odbija zaczep linki próbuj go rozruszać, pod uszczelkę trochę WD40. Czasem to wystarczy. Jeśli nie trzeba całość rozbierać i czyścić. U mnie rozruszanie i nasmarowanie pomogło" od roku nie mam problemów.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 145 gości