problem z ABS i ESP

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
CrazyButcher
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw paź 12, 2006 19:42
Lokalizacja: Witanowice
Kontakt:

problem z ABS i ESP

Post autor: CrazyButcher » sob sty 27, 2007 13:36

mam problem z ABS i ESP. mianowicie w czasie jazdy zapalily mj sie kontrolki od tych sysemow, po czym zauwazylem ze te systemy przestaly dzialac. komputer nic nie wyswietlil. po ponownym uruchomieniu silnika i rozpoczeciu jazdy problem nie znika. czym to moze byc spowodowane? da sie z tym jezdzic i ile by kosztowala ewentualna naprawa? czy moze to byc powodem malej ilosci plynu hamulcowego? mam golfa IV 1,9 tdi

pomozcie blagam!



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » sob sty 27, 2007 23:55

Standardowo na poczatek podłącz się pod VAG-a który powinien wyjaśnić przyczynę twojej usterki. Być może uszkodzony masz sterownik ABS, może gwałtownie hamowałeś lub brawurowo jeździłeś...


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

greg

Post autor: greg » ndz sty 28, 2007 00:02

problem moze być prozaiczny np brak styku na wtyczce pompy hamulcowej (już się z tym spotkałem) , na czujniku przy kole , jak i poważniejszych np awaria jednegoz czujnikó. Czy można jeździć - można tylko nie masz ABSu i ESP. WIec gorzej z hamowaniem bo blokujesz koła



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz sty 28, 2007 00:07

regitmc pisze:Być może uszkodzony masz sterownik ABS, może gwałtownie hamowałeś lub brawurowo jeździłeś...
Raczej tym nie uszkodzi ;) Zobacz filmik na stronie głównej jak nei wierzysz http://www.vwgolf.pl/ .
CrazyButcher pisze:da sie z tym jezdzic
Oczywiście, ale ostrożniej, bo tamtej zimy ESP mogło Cię trochę znieczulić na śliskie nawierzchnie ;)
CrazyButcher pisze:czy moze to byc powodem malej ilosci plynu hamulcowego?
to by był zapowietrzony układ hamulocwy i by musiało prawie nic ne byc w zbiorniczku wyrównawczym.
CrazyButcher pisze:mam problem z ABS i ESP. mianowicie w czasie jazdy zapalily mj sie kontrolki od tych sysemow, po czym zauwazylem ze te systemy przestaly dzialac.
Jeśli oba jednocześnie, to stawiam na czujnik ABS. ABS jest jednym z elementów ukladu ESP i wykorzystuje czujniki prędkości kół ABSu. Jeśli padnie czujnik to ESP ma prawo nie działać, bo skąd ma wziąść jedną z ważniejszych informacji :bigok:
Jeśli się będziesz nudzić, to wyczyść czujniki, mogą być tylko zabłocone, wyjmij złącze przeczyśc pilniczkiem styki. Jeśli to wina czujnika, to problem powinien zniknąć wtedy sam.
Możesz jechać na VAG i na 100% coś wyrzuci, skoro wyrzuciło na zegarach.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » ndz sty 28, 2007 08:21

Grzesiekk1982 pisze:
regitmc pisze:Być może uszkodzony masz sterownik ABS, może gwałtownie hamowałeś lub brawurowo jeździłeś...
Raczej tym nie uszkodzi ;) Zobacz filmik na stronie głównej jak nei wierzysz http://www.vwgolf.pl/ .
Grzesiekk1982 pisze: Możesz jechać na VAG i na 100% coś wyrzuci, skoro wyrzuciło na zegarach.
Pozdrawiam.
Nie koniecznie zdarza się czasem uszkodzenie lub błąd czujnika ABS, po bardzo mocnym hamowaniu lub świrowaniu na ręcznym itp. Pozatym kolega napisał wyraźnie że komputer nic nie wykazał. Wszystkie porady są po cześci przydatne, więc czemu je negować...


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz sty 28, 2007 11:20

regitmc, ze świrowaniem na ręcznym to się zgodzę, ale naprawdę trudno zrozumieć to, że może ABS i ESP paść po ostrym hamowaniu...
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
CrazyButcher
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw paź 12, 2006 19:42
Lokalizacja: Witanowice
Kontakt:

Post autor: CrazyButcher » ndz sty 28, 2007 13:35

Dzięki wielkie za pomoc. Faktycznie zdarzyło mi sie, jednak tylko raz, zaciagnąć ręcznego. I chyba to będzie przyczyna moich problemów. Jednak coś się zaczeło zmieniać. Wczoraj ostro sobie pohamowalem i zakonczylem jazde. Po chwili ponownie uruchomilem samochod i świeciła się juz tylko kontrolka ABS a potem znikła i systme działał bez zarzutu. Dzisiaj było podonbnie ale po przejechaniu kilkunastu kilometrów znów pojawiły sie obie kontrolki. Musze się udac do warsztatu i sprawdzić to dokładnie bo sam niestety nie wiem gdzie i co sprawdzać.

Chyba że posiadacie może jakiś schemat, na ktorym byłoby pokazane gdzie trzeba posprawdzać kabelki?



maxbest
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 12:26
Lokalizacja: Krk

Post autor: maxbest » ndz sty 28, 2007 13:56

Sprawdz bezpieczniki w komorze silnika (nad akumlatorem) czy nie zasniedzialy. Ja tak mialem jakies pol-roku temu.



matipoznan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lut 19, 2007 13:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: matipoznan » pn lut 19, 2007 13:46

maxbest pisze:Sprawdz bezpieczniki w komorze silnika (nad akumlatorem) czy nie zasniedzialy. Ja tak mialem jakies pol-roku temu.



Witam!
JA mam ten sam problem w Passacie.
Po odpaleniu silnika jest ok, ale po około 1-2 minutowej jeżdzie zapalają sie ABS i ESP, a po kilkunstu minutach zaczyna brakować mocy:(
Nie mam ojęcia gdzie są te bzepieczniki, nad akumulatorem nic nie ma, tylko plastikowa nakrywka...


Ostro nie hamowałem a o ręznym nie ma mowy, mam Passka od 2 tygodni wiec w głowie mi narazie nie siedzi jazda z driftem tylko przyjemnosc z kulturalnej jazdy i duzą mocą:) Pierwsza w/w awaria "załączyła" się po powrocie ze Szczecina, zrobiłem w tym dniu 600km, wieczoram jak wróciłem do Poznania po raz1 mi sie diody zaswieciły, na drugi dzien problem zaczął sie powtarzać częśiciej a po 2 dniach za każdym razem.
Moze mi ktoś pomóc co mam robić co gdzie wyczyścić? Wszystko jest pochowane pod obudowami.
Ostatnio zmieniony pn lut 19, 2007 14:17 przez matipoznan, łącznie zmieniany 1 raz.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pn lut 19, 2007 13:53

Grzesiekk1982 pisze:regitmc, ze świrowaniem na ręcznym to się zgodzę, ale naprawdę trudno zrozumieć to, że może ABS i ESP paść po ostrym hamowaniu...
ja też jakoś nie mogę pojąć, chociaż jednym i drugim "steruje" jedna pompa hamulcowa

[ Dodano: Pon Lut 19, 2007 12:55 ]
greg pisze:problem moze być prozaiczny np brak styku na wtyczce pompy hamulcowej (już się z tym spotkałem)
dokładnie tak, ja też sie z tym spotkałem a dokładniej na bezpieczniku obok przekaźnika
ale przy tym pedał hamulca zrobił się twardy


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

lyzia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 16, 2007 11:50
Lokalizacja: Polska

Post autor: lyzia » śr cze 27, 2007 19:34

Witam mam podobny problem ale ja przez przypadek przekodowałem ten sterownik i teraz jak chce wyłączyć ESP to nie działa czy może mi powiedzieć jak spowrotem przekodować ten sterownik żeby było dobrze??
VAG 311.2



ss200
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 07, 2007 17:32
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: ss200 » sob sie 18, 2007 20:16

witam mam ten sam problem samochód miał działający ABS lecz 2 tygodnie stał na ręcznym potem AbS przestał działać 2 tygodnie temu po przejechaniu 200km zaczął działać na drugi dzień jak wracałem znowu przestał działać nie wiem co jest przyczyną może ktoś ma jakiś pomysł :grrr:


ss200

77maximus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt sie 19, 2008 21:44
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

Post autor: 77maximus » sob lis 22, 2008 18:29

Witam czy ktos mi moze napisac w jakich sytuacjach mam wyłączac ESP w mym golfie? Nie chodzi mi o palenie gumy itp! W okresie zimowym podobno podczas jazdy na lodowatej nawierzchni powinien byc ESP wyłonczony?!



_robert_s
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: wt cze 10, 2008 12:09
Lokalizacja: opolskie

Post autor: _robert_s » sob lis 22, 2008 19:34

77maximus pisze:wyłonczony
Chyba "wyłączony" miałeś na myśli? :chytry:

A jak się chcesz poślizgać to sobie wyłącz... :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 46 gości