haloeny dalekosiężne

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

haloeny dalekosiężne

Post autor: malpastaryrower » ndz sty 07, 2007 18:27

Witam
Noszę się z zamiarem montażu takich halogenów dalekosiężnych http://allegro.pl/item155198770_mocne_h ... test_.html zależy mi na tym aby dobrze świeciły na dużą odległość, wyglądają w miare ładnie i niewiele kosztują, moje pytanie: warto je zakupić, ma ktoś z was takie u siebie, czy może postojówki mi bardziej rozświetlą droge??? Wiem że hella jest bezkonkurencyjna ale jest czterokrotnie droższa-to ewentualnie bym sie pokusił na podwójny komplet tych halogenów i zamontował je w dolnych kratkach, tam gdzie np. passaty mają przeciwmgielne
Ostatnio zmieniony ndz sty 07, 2007 21:02 przez malpastaryrower, łącznie zmieniany 1 raz.


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

Awatar użytkownika
jawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: pt paź 27, 2006 14:54
Lokalizacja: WZU****

Post autor: jawel » ndz sty 07, 2007 18:34

popraw link


one loVWe

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz sty 07, 2007 18:42

wystarczy samemu spacje sobie dodać :p
http://allegro.pl/item155198770_mocne_h ... test_.html

[ Dodano: Nie Sty 07, 2007 17:49 ]
malpastaryrower,
moim skromnym zdaniem to spartaczy to wygląd przodu
JAk chesz halogeny to kup oryginalne.....
Zreszta nie sadze zeby te halo z aukcji weszly ci w te dolne wnęki w zderzak, bo one maja 82mm sr i 78 glebokosci
Poza tym trzeba je tez jakos przymocowac
Te halogeny nadaja sie do rajdówki na maske , do tzw elektrowni czyli takiej kopułki w której sie te halogeny montuje....
malpastaryrower pisze:czy może postojówki mi bardziej rozświetlą droge???
no cos Ty....postojówki mają 5 watów :bajer:

[ Dodano: Nie Sty 07, 2007 17:53 ]
malpastaryrower pisze:ewentualnie bym sie pokusił na podwójny komplet tych halogenów i zamontował je w dolnych kratkach, tam gdzie np. passaty mają przeciwmgielne
przeciwmgielne to to samo co halogeny, daltego chyba jednak lepiej zamontowac oryginalne ..
Poza tym ich mozna uzywac tylko gdy widocznosc spadnie ponizej jakiejś tam odległości..(mgła)...
.Jak bedziesz jezdzil w dzien na halogenach albo w nocy podczas dobrej widocznosci to mozesz zarobic mandat....



Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Post autor: JayT » ndz sty 07, 2007 19:11

sas_gti pisze:przeciwmgielne to to samo co halogeny
Należy wyjaśnić, że wyróżniamy przeciwmgielne i dalekosiężne.
Przeciwmgielne święcą nisko i szeroko (oświetlając jezdnię tuż przed samochodem oraz pobocze) - co jest pomocne we mgle.
Dalekosiężne, jak sama nazwa wskazuje, mają świecić daleko - a to się we mgle nie sprawdza... za to doskonale przydaje się w otwartym terenie. Fabrycznie montowane np. w terenówkach.


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » ndz sty 07, 2007 19:21

sas_gti pisze:JAk chesz halogeny to kup oryginalne
tylko ze takie w ogole nie świecą



Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

Post autor: malpastaryrower » ndz sty 07, 2007 20:54

HALOGENY PRZECWMGIELNE fabryczne posiadam- soczewki wbudowane w reflektor i dobrze się sprawują na zawijastych drogach- doświetlają to czego lampa nie widzii po bokach, natomiast ktoś tu dobrze zauważył- chodzi mi o DALEKOSIĘŻNE bo chyba każdy jadąć nocą gdzie już żywej duszy już nie widać lubi sobie ,,przyszperać" długimi a takie dalekosiężne to już by była bajka- dzień w nocy zostawmy sprawe instalacji, czego to sie ma trzymać itd, tylko mi chodzi czy one świecą jakoś ciekawie i czy są faktycznie takie mocne. może ktoś mi powie po co ślepy jestem czy co...- a tak dla komfortu :majkel:



lutek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt maja 16, 2006 20:49
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: lutek » ndz sty 07, 2007 23:28

Jeśli nie chcesz wyłożyć kasy na Helle to polecam nasze polskie Wesemy-niewiele gorsze a cena przystępna. Najpierw tylko zastanów sie czy wogule bedziesz z nich kożystał bo jeśli jeździsz głównie po mieście to marny pomysł. Ktoś wyżej napisał że to podpada pod rajdowe-dobry żart:). Zresztą ich wielkość nie świadczy o efekcie-normalnie stosuje sie halogeny montowane parami przy różnych ogniskowych odbłyśnika-z racji zasięgu. Poszukaj na oficjalnej stronie wesem-napewno coś znajdziesz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn sty 08, 2007 00:57

lutek pisze:Najpierw tylko zastanów sie czy wogule bedziesz z nich kożystał
skoro chce założyć to chyba wie co robi...



Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Post autor: JayT » pn sty 08, 2007 01:23

Wiesz co malpastaryrower? Ja mam duszę eksperymentatora, więc chyba bym jednak kupił i kombinował :food: Warto się trochę pomęczyć, skoro zależy Ci na dalekosiężnym oświetleniu... a radość z własnego kombinowania - bezcenna. Za wszystko inne zapłacisz kartą XXX :grin:


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

pioterr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr mar 15, 2006 14:01
Lokalizacja: biel

Post autor: pioterr » pn sty 08, 2007 01:58

witam kupiłem takie same i musze przyznać ze u mnie sie sprawdzaja dużo lepsza widoczność szczegolnie na mokrym asfalcie a tak to wyglada Obrazek


??!!!!!

lutek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt maja 16, 2006 20:49
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: lutek » pn sty 08, 2007 07:31

Jak na mój gust to dalekosiężne w takiej pozycji nie spełniają swojej roli-w zderzaku to chyba powinne być przeciwmgłowe raczej:).



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości