Dorobienie kluczyka scyzoryk

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Post autor: kamska » pt paź 16, 2009 00:05

Cześć,

Mam problem ze znalezieniem odpowiedniego kluczyka w scyzoryku. W sumie, to juz go prawie mialem od odoby, ktora zaprogramuje mi kluczyk, niestety po jego konsultacji z pracownikiem ASO okazalo sie, ze moj kluczyk ma nowy modu. Otóż podobno od drugiej połowy 2002r. moduł w kluczykch sie zmienił, pech chciał, ze moj golf jest z lipca 2002 wiec juz z nowym modułem ;(

I to pytanie do Was drodzy fachowcy- czy kolega mi sciemnia, bo np. chce wyłudzić ode mnie wiecej kasy ( początkowo za kluczyk chciał 50zł), czy też faktycznie nie tylko czestotliwosc MHz sie liczy, a tez data produkcji kluczyka i rzekomo nowy moduł????

[ Dodano: 16 Paź 2009 00:07 ]
Aha, jeszcze jedno- czy majac fabrycznie 2 przyciski, to 3 przyciskowy kluczyk tez bedzie dzialal?



Awatar użytkownika
paczu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lut 17, 2007 13:31
Lokalizacja: stamtąd

Post autor: paczu » pt paź 16, 2009 10:06

kolego, jakbyś prześledził cały ten wątek to byś znalazł odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. osobiście pisałem o tym czy 3-przyciskowy pilot będzie działał (str.7) ja mam auto z 2003 roku i nie miałem żadnych problemów z dodaniem pilota jak i dopasowaniem kluczyka do immo. wszystko, oprócz docięcia grota zrobiłem sam.



bastekpi23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 22, 2008 20:35
Lokalizacja: Bielsko

Post autor: bastekpi23 » ndz paź 18, 2009 00:35

Przeczytałem prawie cały wątek i dalej nie mam pomysłu co zrobić w mojej sytuacji moze ktos pomoze:
Mam taki problem, że moje 2 piloty od alarmu sie złamały w takim miejscu ze nei da się ich już przyczepić do kluczy i musze nosić osobno klucze i pilota, wiec wymyslilem, że wymienie sobie kluczyk na scyzoryk, zeby mi sie to wiecej nie przytrafilo, lecz tu schody, bo wiem juz jak mniej wiecej wymienic sam grot LINK ale nie wiem jak zrobić z samym pilotem, żeby dało sie uzywać przycisków ze scyzoryka, da sie go zaprogramować na moj alarm albo jakos nie duzym kosztem coś wymysleć. Pozdrawiam i czekam na jakies propozycje za które z góry dziekuje.



Awatar użytkownika
mariosol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:18
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: mariosol » ndz paź 18, 2009 08:13

bastekpi23 pisze:lecz tu schody, bo wiem juz jak mniej wiecej wymienic sam grot LINK ale nie wiem jak zrobić z samym pilotem, żeby dało sie uzywać przycisków ze scyzoryka, da sie go zaprogramować na moj alarm albo jakos nie duzym kosztem coś wymysleć.

Moze poprostu rozbierz tego pilota i rozgrzanym np.gwozdziem zrob dziure w obudowie na male kolko do kluczyka lub jak znasz model alarmu jedzi do firmy zajmujacej sie naprawa pilotow i wymien tylko obudowe(ja tak zrobilem u siostry w matizie bo mialem jeden dzialajacy pilot i drugi niedzialajacy,wzieli ten nie dzialajacy i dali mi drugi nowy tylko go zkomunikowali z autem-dzialo sie to nie wychodzac z warsztatu na 1pietrze :-)) :bigok:

Bo jak chcesz scyzoryk to chyba trzeba wszystko od nowa zakladac. Ewentualnie musialbys zadzwonic do producenta http://www.quasarelectronics.pl/ i podajac im nazwe swojego alarmu zapytac sie czy daliby rade dorobic wkladke np 3przyciskowa do scyzoryka co by sie komunikowala z centralka z alrmem,ktora posiadasz.
Ostatnio zmieniony czw paź 22, 2009 18:19 przez mariosol, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://imageshack.us][img]http://img3.imageshack.us/img3/6210/boradr3.jpg[/img][/url]
[url=http://g.imageshack.us/img3/boradr3.jpg/1/][img]http://img3.imageshack.us/img3/boradr3.jpg/1/w280.png[/img][/url]
MOJA BYŁA BORKA: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=250987

bastekpi23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 22, 2008 20:35
Lokalizacja: Bielsko

Post autor: bastekpi23 » czw paź 22, 2009 10:55

Tylko, że ja nie mam pojęcia jaki mam alarm, ponieważ zakładał go poprzedni właściciel, da się jakoś to sprawdzić? Widziałem na allegro same sterowniki centralnego chyba za 70 zł z pilotami które wyglądają jak scyzoryki, zy mysle ze srodek jest p&p, dało by się coś takiego zrobic? Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
paczu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lut 17, 2007 13:31
Lokalizacja: stamtąd

Post autor: paczu » czw paź 22, 2009 12:09

możesz próbować przeszczepić bebechy od pilota alarmu do scyzoryka ale wątpię żeby udało Ci się to dobrze wpasować. znowu zakup centralki też się mija z celem bo raczej nie zepniesz jej z alarmem. jak chcesz sprawdzić jaki masz alarm to musisz się do niego dobrać, zazwyczaj jest montowany w okolicach modułu komfortu a czasami nawet za przekaźnikami głęboko w desce rozdzielczej.



Awatar użytkownika
vital
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: sob mar 14, 2009 03:29
Lokalizacja: ZGORZELEC
Kontakt:

Post autor: vital » czw paź 22, 2009 12:31

kluczyc scyzoryk na allegro 30 zł

fiolka do immobilaizeru 19 zł

dorobienie kluczyka i zaprogramowanie fiolki 40 zł

ogolnie w 100 zł powinienes sie zmiescic :)

w sumie jakbys sie nie upieral tak przy scyzoryku to mozna dorobic kluczyc razem z chipem za 50 zł :)


aha ... i jeszcze jest taki patent ze w tym scyzoryku sa 3 przyciski .. do alarmu...
bardzo łatwo sie go programuje samemu .. jesli tylko znasz kod do alaarmu . ja mialem to ulatwione bo mam kod na pilocie od alarmu :)

pozdrawiam

[ Dodano: 22 Paź 2009 12:43 ]
a to ze rocznik 2002 to tylko kupujesz inna fiolke .. bo sa rozne rodzaje fiolek ..

na allegro nazywaja to transponder...


mechanicy za sama fiolke licza sobie 100zł wiec nie daj sie oszukac . .

z kolegami wychodzi sie jedynie dobrze na zdjeciu :)

3 przyciskowy bedzie dzialal ... po prostu jeden przycisk nie bedzie funkcjonowal ..


odnosnie programowania to procedura jest prosta ..


zobacz na alaram . .lub na pilot od alarmu czy nie ma tam naklejonych cyferek czy ogolnie nie ma tam cyferek . .poszukaj kodu do alarmu ..


ja programowalem w ten sposob ze wkladasz kluczyc do stacyjki i kluczykiem wstukujesz sobie kodzik ;]

jak ktos rozbrajal alarm przy pomocy stacyjki to bedzie wiedizal o co chodzi a tym bardziej Twoj kolega mechanik powinien wiedziec ..


MOJA CZWÓRKA
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=310657
[img]http://images47.fotosik.pl/269/8f712a1eac54419dmed.jpg[/img]

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » czw paź 22, 2009 12:44

vital pisze:dorobienie kluczyka i zaprogramowanie fiolki 40 zł
chyba jak będzie to samemu robił


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
vital
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: sob mar 14, 2009 03:29
Lokalizacja: ZGORZELEC
Kontakt:

Post autor: vital » czw paź 22, 2009 12:55

norek111 pisze:
vital pisze:dorobienie kluczyka i zaprogramowanie fiolki 40 zł
chyba jak będzie to samemu robił

a chcesz sie załozyc?

przyniesc Ci fakture?

nawet w castoramie zaprogramuja Ci transponder/fiolke za 20 zł

serwisy i piedolenie takie jak Twoje jest zbedne ..


po prostu w kazdym miejscu gdzie czlowiek chce sobie dorobic kluczyk z chipem slyszy: ' ooo to jest z chipem to bedzie drogo w granicy 300 zł "

piedolenie takie a w rzeczywistosci mozna sobie bardzo łatwo z tym poradzic ..




ja jezdzilem rowerkiem wodnym i kluczyk wypadl mi do wody .. .i go stracilem a mialem tylko jeden ..

najpierw sie zalamalem bo nawet do auta sie dostac nie moglem .. a pozniej kolega wlamal mi sie do auta .. kupilem nowa stacyjke .. z kluczykiem bez czipu ..



musialem kupic kluczyk z czipem bo tamtym nie dalo sie odpalic auta bo mam komputer i immobilaizer... kupilem kluczyk na allegro i transponder ... mechanik zczytal mi tylko kod z komputera zebym mogl sobie fiolke zaprogramowac ..

alarm sobie sam zaprogramowalem ..

jak nie wiesz to sie nie wypowiadaj kolego .. .a moze po prostu masz duzo kasy i serwisujesz auto i Cie stac na drogie rozwiazania ....


ja mam 21 lat .. pracuje w urzedzie ..... .zarabiam jak na razie lekko ponad 1000 zł i nie stac mnie na dorobienie kluczyka za 300-600 zł wiec tyle sie naczytalem w necie na temat kluczykow , immobilajzerow i tych *#cenzura#* ze rozwiazalem ten problem z zakupem stacyjki i dorobieniem tego wszystkiego w niecalych 200 zł :)

[ Dodano: 22 Paź 2009 12:56 ]
jesli masz surowiec w postaci kluczyka w ktorym trzeba "ponacinac rowki" i jesli masz transponder juz w kluczyku ..

to zaprogramowanie transpondera i "wyciecie wzorkow" w kluczyku nie kosztuje zbyt wiele :)



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » czw paź 22, 2009 13:01

vital pisze:serwisy i piedolenie takie jak Twoje jest zbedne ..
nie jestem twoim kolegą i zważaj na słowa

[ Dodano: 22 Paź 2009 13:04 ]
vital pisze:nawet w castoramie zaprogramuja Ci transponder/fiolke za 20 zł
tak oczywiście nawet Megamos Crypto 48


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
vital
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: sob mar 14, 2009 03:29
Lokalizacja: ZGORZELEC
Kontakt:

Post autor: vital » czw paź 22, 2009 13:11

sam zaczeles drwic z mojej wypowiedzi najpierw .. jak sie nie orientujesz to sie nie wypowiadaj ..

po prostu to co piszesz to mnie smieszy . .


ja mialem fiolke 48 krypto ..


i wlasnie taka fiolke programowalem . .

napisalem Panu wyzej ze jak Pan chce to moge Ci rachunku na maila wyslac ..


ja sie juz w ty mtemacie nie wypowiadam a tym bardziej nie mam zamiaru dluzej z Panem konwersowac ..

ja wiem ze pewnie jestem mlodszy dlateg moze Pan uwazac ze sie nie znam .. ale prosze najpierw sprawdzic dopiero sie wypowiadac . .

[ Dodano: 22 Paź 2009 13:16 ]
Pomógł: 223 razy
Dołączył 807 dni temu
Wizyt: 3573
Czas wizyt: 1305 godzin



to nie znaczy ze jest Pan wszechwiedzacy ;]


MOJA CZWÓRKA
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=310657
[img]http://images47.fotosik.pl/269/8f712a1eac54419dmed.jpg[/img]

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » czw paź 22, 2009 13:16

vital pisze:ja mialem fiolke 48 krypto ..
niema kopiarki aby zrobić klona tego transpondera tak dla ścisłości

[ Dodano: 22 Paź 2009 13:18 ]
Crypto 42 i 44 to owszem
Ostatnio zmieniony czw paź 22, 2009 13:17 przez norek111, łącznie zmieniany 1 raz.


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
vital
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: sob mar 14, 2009 03:29
Lokalizacja: ZGORZELEC
Kontakt:

Post autor: vital » czw paź 22, 2009 13:23

mi programowal kluczyk ten gosc ktory mi zczytywal kod z komputera ..

moj kumpel tez ma MK4 i tez chcial sobie dorobic kluczyk jak zobaczyl ze mnie tak malo wynioslo tak malo roboty ..

caly kluczyk z transponderem i surowcem i zaprogramowaniem ... zaplacil w castoramie 70 zł .. tyle ze kluczyk zwykly a nie scyzoryk ..

sprawdzalem .. teraz fiolka na allegro kosztuje 21.50 ja zaplacilem 19 zł .

ja swoje napsialem . .jak ktos nie wierzy to czesc .. i milego czyszczenia portfela w serwisie :)

z drugiej strony nie mam powodu zeby tu kogos klamac albo wprowadzac w blad ... tak dla wiadomosci innych forumowiczow ..


MOJA CZWÓRKA
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=310657
[img]http://images47.fotosik.pl/269/8f712a1eac54419dmed.jpg[/img]

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » czw paź 22, 2009 13:29

vital pisze:po prostu to co piszesz to mnie smieszy . .
Vice Versa


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości