[MK3] Duze zuzycie paliwa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

grzecho1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 22:46
Lokalizacja: Biala Podlaska

[MK3] Duze zuzycie paliwa

Post autor: grzecho1 » pn gru 04, 2006 22:47

od niedawna jestem w posiadaniu mk3 1,8 90 abs mialo byc tak pieknie a toto pije jak smok w cyklu miejskim oklolo 15l moze mi poradzicie co z tym zrobic
Ostatnio zmieniony pn gru 04, 2006 23:05 przez grzecho1, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pn gru 04, 2006 22:54

Witam.
Dodaj w temacie [MK3] (looknij do regulaminu).
A jak silnik chodzi?
Niestabilne obroty biegu jałowego?
Kopci na czarno?
Szarpie przy rozpędzaniu?

A na koniec powiedz jak mierzysz i czy zbytnio nie znęcasz się nad nim ;)
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pn gru 04, 2006 23:04

ja mysle zebys delikatniej sie obchodzil z pedalem gazu,jesli na trasie ci pali prawidlowo



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » pn gru 04, 2006 23:06

grzecho1 najpierw zapoznaj sie z Reulaminem Forum i kazdego dzialu z osobna jesli takowy jest. Temat juz poprawilem.

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

grzecho1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 22:46
Lokalizacja: Biala Podlaska

duze zuzycie paliwa mk3

Post autor: grzecho1 » pn gru 04, 2006 23:14

jest to wersja variant rocznik 95 silnik abs 1,8 66kw nie kopci na czarno nie znecam sie nad nim normalna jazda po miascie jesli chodzi o wolne obroty to utrzymuja sie okolo 1000 ale jest maly szczegol czy zimny czy cieply ma sie uczucie jakby lekko rzucalo silnikiem po dodaniu gazu znika zdjecie nogi z gazu i to drganie wraca

[ Dodano: 04 Gru 2006 22:21 ]
Gitner dzieki za uwagi postaram sie dostosowac

[ Dodano: 04 Gru 2006 22:22 ]
Na trasie jest to samo



Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » pn gru 04, 2006 23:35

z tego co mowisz to wyglada jakby na niskich obrotach nie chodzil na ktoryms cylindrze , na zapalonym silniku wyjmnij kabel ze swiecy i zobaz czy silnik zmniejszy obroty jesli nie to problem masz ze swieca lub przewodem ewentualnie kopolka
sprawdz wszystkie w ten sposob
Ps. kabelki sciagaj przez jakies kabinerki bo moze cie troszke tszepnoc :D ale to tylko kilka tysiecy wolt :)

Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

jozekrjrj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: pt lis 17, 2006 19:24
Lokalizacja: warszawa Targowek
Kontakt:

Post autor: jozekrjrj » pn gru 04, 2006 23:39

a jak odnosic sie do wskazan sredniego spalania w mfa

mam taki sam motorek i po miesci najwiecej mi pokazało na mfa 13l

jazda po trasie 380km jadac 120-140 7.3l



zauwazyłem tez ze wiecej pali przy spokojnej jezdzi np do 3 tysobr

jezeli krece silnik do 4.5 tys to i wskazanie na mfa spada do 11l


był mk3 GT



http://www.s-cam.pl/

Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » pn gru 04, 2006 23:45

Jak obroty sa mniej wiecej 1 kreske ponizej 1000 to jest ok, silnik wtedy ma ok 850obr/min a to sa optymalne obroty. U mnie tez czuc te leciutkie drgania ale to na zimnym silniku, moze poduszki pod silnikiem ci poszły?
Odnosnie spalania to 15litrow jest o wiele za duze nawet jak na silnik ABS :helm: 10 to absolutny max jak sie jezdzi normalnie. Ja ze spalaniem też mam problem, jak bym nie jezdzil, czy trasa czy miasto, czy jade szybko czy wolno on ZAWSZE spali 10L na 100km, bardzo mnie to irytuje, ale przynajmniej rachunek jest prosty.
Moze ktos sie podzieli informacjami jak zmniejszyc spalanie w silniku ABS? :hmm: :helm:


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pn gru 04, 2006 23:52

Tak jak mówi Przybek. Looknij mglistym wieczorkiem, czy iskierki skaczą. Ja dodam, do tego co olega napisał, żeby wziąść benzynkę extrakcyjną, wyczyścić (też odtłuści) przewody, wykręcić, przeczyścić bardzo drobnym papierkiem świece. Powinno być lepiej.
Jeśli nie pomoże, to mogą być kable czy świece do wymiany. Ewentualnie cewka. A czy po rozgrzaniu wszystko jest OKI?
Ale dziwne, że tyle pali... Ja bym podejrzewał sondę lambda, tylko że nie ma innych objawów z tego co kolega mówi. Proponuję jechać na stację diagnostyczną sprawdzić spaliny. Ewentualnie sygnał od sondy na oscyloskopie (koszt chyba porównywalny)
Pozdrawiam.



marjan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pt cze 17, 2005 20:48
Kontakt:

Post autor: marjan » wt gru 05, 2006 17:16

ja mam identyczny silnik w swoim mk3 1,8 ABS i tez pali jak smok srednia na miescie i trasie ok 12-13l, byłem u mechanika i mówi ze autko jest w stanie idealnym więc jak ktoś się dowie o co w tym chodzi to pogratulowac



Awatar użytkownika
WilQ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 13:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: WilQ » wt gru 05, 2006 18:12

marjan pisze:ja mam identyczny silnik w swoim mk3 1,8 ABS i tez pali jak smok srednia na miescie i trasie ok 12-13l, byłem u mechanika i mówi ze autko jest w stanie idealnym więc jak ktoś się dowie o co w tym chodzi to pogratulowac
Hehe słuchajcie panowie, naprawde od czasu kupna sprawdzam i sprawdzam spalanie w moim samochodze i doszedłem do jednego wniosku. Mam juz to gdzies czy mi auto pali w miescie 9 czy 11, wazne ze sie nie psuje i jezdzi jak po szynach. Ciągle tylko sprawdzałem ile pali bo bardzo szybko mi ta kontrolka od paliwa spadała na dół, hehe w kazdym razie było podwyższone na pewno jeszcze tak z pol roku temu palil mi na traise 8,5 w miescie okolo 12-13 litrów. Okazało się ze nie palił wogole na jedną świece, automatycznie po wymieanie świec i kabli auto zaczęło palić normalnie, chociaz i tak to jest duzo, jak na 75 koni powiedzmy te 10 w miescie to duzo duzo za duzo, ale i tak jesttem z autka zadowolony!
Jesli mialbym radzić zalozycielowi owego tematu, to wymień świece, kable, sprawdz cisnienie w oponach, i termostat czy grzeje sie do odpowiedniej temperatury, w ostatecznosci sprawdz sonde lambda ale wątpie zeby to było to.... Nic sie nie przejmuj wykryjesz usterke, tak jak ja to zrobiłem :D pozdro! :pub:



r32golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 10:43
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: r32golf » wt gru 05, 2006 18:35

wlasnie to ja sie podepne pod temat . silnik ABS , strasznie duzo spalanie ? kopci na czarno czyli nie spala wszystkich spalin ? swiece przewody byly wymieniane w marcu (beru , świece ngk v line ) kopulki nie wymienialem ? warto?? aha i jeszcze robilem wtedy termostat / bo byl *#cenzura#* i spalał mi golf z 18 litrów benzyny ( nie zartuje ) bo na dojazd do sylwestra to najwiecej chyba wydalem na paliwo :grin: Φ ./ ,NA gazie pali nawet w miare we wrzesniu jezdzilem sporo po autostradach w 4 osoby na gazie spalanie wychodzilo mi w granicach 14- 15 litrów predkosc - 170 - 180 km/h generalnie spalanie gazu wachalo sie od 9 - 13 litrów w zależnosci od jazdy i gdzie sie zatankuje :rotfl: teraz nie wiem jak jest bo nastapil koniec sezonu i golfem nie smigam , pozatym musze zrobic sprzegło mi mi slizga ...ALE DOBRA DOSYC TYCH OPOWIESC !!! chodzi mi o to ze odpalam go na benzynie 5 sekund chodzi ok ale potem to juz porażka tak jak by nie pracował na wszystkie gary !! dusi sie , kopci na czarno , świece nie pokazują nic !!! wczesniej mialem ten problem na benzynie ze lubialo go przycinac na benzynie ( stwierdzilem i kilak innych osob ze to wtryskiwacz ze sie zapiekł od jazdy na gazie wiec lalem takie preparaty do benzyny i pomogło) ... teraz leje na to kopcenie z rury i nic nie pomaga , czy mogła sie dyszka rozkalibrowac od lania tych dodatków ( głownie STP) GENERALNIE JEST TAK ZE GDY JUZ ZLAPIE TEMPERATURE TO JUZ GO NIE DUSI !!! ALE SMIERDZI BENZYNĄ !! MOJE PODEJRZENIE TO SONDA LAMBDA BĄDZ CZUJNIK TEMPERATURY SIE ZNOWU SPIERDZIELIŁ I MU ZLE POKAZUJE PRZEZ CO KOMPUTER ZLE DOBIERA !!! PLANUJE W TYM TYGODNIU JECHAC NA VAG-A CZY MI TO WYKRYJE !!! PROSZE O JAKIŚ KOMENTARZ DO TEJ SPRAWY ( AHA TAKIE COS JAK FILTR BENZYNY TO MA ZROBIONE 10 TYS KILOMETRÓW BO BYL WYMIENIANY , POMPA PALIWA WYMIENIONA NA PODROBKE JAKIS CZAS TEMU (BRAKŁO BENZYNY I JA ZATARŁEM BO KURDE BUCKI NA SŁOWACJI NA STACJI NIE CHCIELI PRZYJĄC PLN A DAWAŁEM IM PRZEBITKE DRUGIE TYLE , CEWKA ZAPŁONOWA WYMIENIONA W SERWISIE BO TEZ SIE KIEDYS SPALIŁA ) WIEC RACZEJ TAKIE RZECZY WYKLUCZAM !! SILNIK NIE WKRECA SIE NA OBROTY NA BENZYNIE JAK JEST ZIMNY NA GAZIE TEN PROBLEM NIE WYSTEPUJE !!


VAG

Awatar użytkownika
Groszek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:06
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Groszek » wt gru 05, 2006 19:56

To ja mam motorek 1,4 i teraz chłapie mi 10 po sprawdzeniu sondy miernikiem okazała się że jest do bani a zachowanie uszkodzonej sondy to duże spalanie i nierówna praca silnika. Powodem jeszcze mogą byś świece też swoje mogą chłapnąć jak ja miałem z NORAUTO świece 4 elektrodowe to mi palił o 2 litry więcej niż na starych ISKRACH 3 elektrodowych.Na spalanie może mieć wpływ czujnik temperatury no ale to zaledwie ok 0,5 l więcej.



Awatar użytkownika
Witoos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: śr cze 07, 2006 17:08
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: Witoos » wt gru 05, 2006 23:10

Hmmm dziwne to wszystko. Ja mam 1,8ABS w gazie i spala mi duzooo mniej. Rachunej jest prosty, w cyklu mieszanym na 25 litrach przejezdzam 300km. Wychodzi mi 8,3L na setke. Musisz mieć coś nie tak z silnikiem, wybrałbym sie na jakiś przegląd! Pamietam jak jeździłem na benzynie, przy bardzo spokojnej jeździe schodzilem do 7 litrów, az sam sie dziwiłem


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=79550]MÓJ MK3 Zapraszam[/url]
[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=72ec560f30f9f85f][img]http://images39.fotosik.pl/40/72ec560f30f9f85fm.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości