Wymiana termostatu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Wymiana termostatu

Post autor: adamo122 » pt lut 11, 2005 17:49

tak jak w temacie chciałem zapytać o wymiane termostatu, a mianowicie mam golfa mk3, silnik 1.4 ABD , jak ktoś mógłby mi doradzić który gumowy przewód odłączyć i jak ustawić ogrzewanie w aucie podczas wymiany, czy ustawić na całkiem ciepło czy całkiem zimne (nie wiem czy nie bede musiał wtedy odpowietrzać układu). Juz ktoś wczesniej doradzał zeby zdjąć ten gruby przewód który idzie od dołu chłodnicy do termostatu, nie wiem tylko czy wtedy zacznie płyn odrazu mocno leciec z tego "rozdzielacza" (w którym jest termostat) i czy z tego przewodu tez mocno chlapnie, poprostu wolałbym być na to przygotowany i chciałbym użyć tego płynu jeszcze raz ponieważ jest dość nowy. Może ma ktoś jakieś przestrogi bądź dobre rady??? z góry dziękuje
Ostatnio zmieniony ndz wrz 16, 2007 20:10 przez adamo122, łącznie zmieniany 1 raz.



Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pan Japuk » pt lut 11, 2005 17:58

Po prostu nie zsuwaj węża energicznie tylko powoli - jak zacznie cieknąć to kontroluj sposób wypływu. Jak ściągniesz szybko węża to możesz nie opanować sytuacji i będziesz miał kąpiel. Ja u siebie nie rozlałem ani kropli. Podczas wymiany obojętnie jak ustawisz grzanie. Po wymianie odpal motor na grzaniu ustawionym na max ciepło. Powodzenia!



Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » pt lut 11, 2005 18:12

a słynie całość płynu? i ile tam go wogule wchodzi , zebym wiedział jaki pojemniczek przygotować , bo moze 5 litrowy nie starczy



Awatar użytkownika
McKozi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw lut 10, 2005 20:21
Lokalizacja: Pyskowice
Kontakt:

Post autor: McKozi » pt lut 11, 2005 20:34

wchodzi okolo 5 litrow ale zostaw sobie troche zapasu a jak poskladasz to poprostu odpal silnik otworz nawiew na max ceple i zagrzej silnik do momentu az sie wlaczy wntylator u nie zapomnij uzupelnic plynu di stanu

powodzenia


Golf II Fire&Ice 1,8 RP

Awatar użytkownika
szorka
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pt wrz 03, 2004 22:42
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Post autor: szorka » pt lut 11, 2005 21:59

Jest w FAQ


www.vwsquad.prv.pl

daniellw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 01, 2004 21:56
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: daniellw » pt kwie 15, 2005 13:23

kupilem nowy termostat, w opakowaniu jest do kompletu conajmniej kilka uszczelek, oringi itp. latwo dojsc przy wymianie w ktore miejsce trzeba je zalozyc? biore sie za wymiane po raz pierwszy.



Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » pt kwie 15, 2005 14:55

daniellw pisze:kupilem nowy termostat, w opakowaniu jest do kompletu conajmniej kilka uszczelek, oringi itp. latwo dojsc przy wymianie w ktore miejsce trzeba je zalozyc? biore sie za wymiane po raz pierwszy.
Uszczelki są do różnych silników. Po prostu wykręć termostat i porównaj starą uszczelkę do nowej i ta która będzie taka sama to załóż.


Volskwagen - Das Auto.

Aldik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr cze 27, 2007 23:13
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Aldik » ndz wrz 16, 2007 19:47

A ja mam prośbę - napiszcie mi jak wsadzić termostat (golf 3 1.4 92r) - wyjołem i nie pamietam jak włożyć ponownie !?!?! Większą stroną do węża czy do silnika !?!?!? POMOCY :D:D



brisk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt sty 09, 2007 17:11
Lokalizacja: Sępopol

Post autor: brisk1 » czw paź 11, 2007 11:21

A w ogole gdzie jest ten termostatt w sielniku 1.4 ABD prosze o dokladna instrukcje. Z gory dziekuje



Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » czw paź 11, 2007 12:53

Nie pamiętam dokłądnie, ale otwóż maskę, chwyc za dolny wąż od chłodnicy i idź do góry, tam gdzie wąż się skończy będzie termostat, odkręcasz 3 śróby i wyjmujesz i wymieniasz na nowy.


Volskwagen - Das Auto.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości