[MK2] Dziwnie dzialajaca nagrzewnica

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
*SzUwAr*
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 23:36
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

[MK2] Dziwnie dzialajaca nagrzewnica

Post autor: *SzUwAr* » wt paź 03, 2006 19:39

Mam duży problem. Nadchodzi zima a w moim MK2 szaleje nagrzewnica. Termostat jest OK. Nie ma wycieków, tu lipa. Na początku grzeje w aucie, po minucie już jest tylko letnie powietrze. Pewnie już odpowiadaliście na takie pytanie, ale jak ktoś może to niech mi poda schemat gdzie mogę znleźć nagrzewnice, bo nie mam pojęcia gdzie ją znaleźć, albo poda mi namiary skąd mogę ściągnąć książkę, w której to będzie. Z góry wielkie DZIĘKI. :smoke:
Ostatnio zmieniony śr paź 04, 2006 19:44 przez *SzUwAr*, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
juby
Forum Master
Forum Master
Posty: 1231
Rejestracja: wt lut 14, 2006 20:43
Lokalizacja: WWL
Kontakt:

Post autor: juby » wt paź 03, 2006 20:10

http://vw2.info/vwforum/nagrzewnica.html
A książke można kupić w sklepie zwanym eMule


Frakcja Proud Member

adams26
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt paź 18, 2005 20:39
Lokalizacja: dzierzoniow
Kontakt:

Post autor: adams26 » wt paź 03, 2006 22:02

mialem podobny problem a nawalil mi jeden z tych trojnikow na przewodzie z plynem; sa tam 2 tkie trojniki jeden aluminiowy drugi czarny (plastik) polaczone sa cienki przewodem ten aluminiowy to jest jakis rodzaj termostatu zamyka doplyw do nagrzewnicy jak sie plyn zabardzo nagrzeje ten zepsuty zamykal sie juz przy 90 stopniach a wymienilem na drugi ze szrotu i wlewalem doniego wzatek i sie nie zamknol (te trojniki sa zaraz obok serwa montowane byly przewaznie w mk2 w mk3 jeszcze tego nie widzialem)



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » wt paź 03, 2006 22:07

Jeżeli jest ten termostat na przewodach do nagrzewnicy o którym pisze adams26, to odrazu możesz go całego wywalić i połaczyc przewody miedzianymi rurkami. Niektóre mk2 miały montowne te termostaty a niektóre nie miały, także zobacz u siebie, jak jest to wywal to, bo czesto to on jet powodem słabego grzania nagrzewnicy.

Nie pisze juz o tym bo mysle że poziom płynu chłodzacego w zbiornioczku sprawdziłes czy jest taki jak trzeba?

Jesli nie masz tego termostatu, albo usuniecie go nie przyniosło rezultatów to chyba czeka cie wymiana nagrzewnicy, zresztą jak więszkość nagrzewnic w golfach które maja ponad 15 lat .



Awatar użytkownika
*SzUwAr*
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 23:36
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

Post autor: *SzUwAr* » wt paź 03, 2006 22:51

Wielkie dzięki za pomoc, jutro od razu zabieram się do roboty. Mam nadzieję że mi się uda. Jeszcze raz wielkie DZIĘKI



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości