ABS - polepszamy hamulce w dwojce

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 728
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

ABS - polepszamy hamulce w dwojce

Post autor: Przemo86 » wt sie 15, 2006 14:39

Witam, przeszukawszy forum znalazlem jeden temat, ktory mnie zaciekawil ale zakonczyl sie na 2 postach, wiec jak dla mnie to zdecydowanie za malo, a jak wiemy hamulce to bezpieczenstwo nie tylko nasze lecz tez innych...

Chcialbym prosic uzytkowników forum o odpowiedzi dotyczace montazu systemu ABS w VW Golf 2...

1) informacje na temat potrzebnych czesci...
2) informacje na temat potrzebnych zmian...
3) informacje na temat montazu
4) jakas fotoporada
5) informacja jak krok po kroku zalozyc ABS
6) uwagi, spostrzezenia...

moje pytanie jest tez takie czy w wersji GL byl montowany seryjnie system ABS, bo nie wiem jak rozumiec opis, czy byl on montowany za doplata a wiazki przewodow byly juz fabrycznie zamontowane...

Pozdro :okej:
Ostatnio zmieniony czw lip 12, 2007 19:52 przez Przemo86, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt sie 15, 2006 14:45

wydaje mi sie ze jest to baaardzo duzy koszt nie jestem pewien czy nie trzeba zmieniac np. przegubow,tarcz hamulcowych przod tyl.a gdzie reszta,ale niech sie wypowiedza inni koledzy



Pikus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: śr sty 25, 2006 17:58
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Post autor: Pikus » wt sie 15, 2006 15:36

No koszt jest bardzo wysoki.
Potrzebna jest Pompa ABS, sterownik, instalacja, 4 czujniki inne zwrotnice,przeguby, z tylu bebny albo tarcze... jest tego dosc sporo.

Sam sie zastanawialem nad zalozeniem ABS do G3 ale jak wszystko policzylem jaki jest koszt, to i na tym sie skonczylo.

Dodaje kilka przykladowych Fotek ABS-u z Golfa 3 a czy taki sam jest w 2 to musi ktos potwierdzic.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wt sie 15, 2006 16:22 przez Pikus, łącznie zmieniany 1 raz.



Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 728
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » wt sie 15, 2006 16:20

Pompa hamulcowa z ABS-em + sterownik - 150 zł
4 czujniki - 4 x 25 zł = 100 zł
przeguby - 240 zł (nikt nie kaze zakladac z Lobro :P )
instalacja - i tu nie wiem, powinna byc juz w samochodzie, zalezy od wersji (poprawcie mnie jak sie myle)
zwrotnice - 200-300 zł
Pikus pisze:tylu bebny albo tarcze...
mam rozumiec, ze moga pozostac bebny czy trzeba wymienic na tarcze ? moim skromnym zdaniem moga pozostac chyba :)

do 1000 zł powinienem sie zmiescic jak myslicie (powyzsze cenny to pierwsze lepsze jakie znalazlem na allemigro ;) )

ostatnio mysle, co by nie kupic lepszej wersji od GL wzwyz, z ABS-em, klima i elektronika zeby potem poprzekladac wszystko a reszte sprzedac, taniej by chyba mnie to wyszlo :D


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

Pikus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: śr sty 25, 2006 17:58
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Post autor: Pikus » wt sie 15, 2006 16:27

PGrzemek pisze:mam rozumiec, ze moga pozostac bebny czy trzeba wymienic na tarcze ? moim skromnym zdaniem moga pozostac chyba :)
Bebny moga zostac, ale musza byc pod ABS gdyz od srodka jest taka koronka z ktorej czujnik czyta.



Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » wt paź 03, 2006 23:08

Wszyscy piszą ale nikt tego jeszcze nie robił.....oprócz mnie :) Więc tak: Miałem tego farta że trafiłem golfika z abs'em tylko bez prawa rejestracji, a że mojego za nic nie zamienię to postanowiłem diabelskim sposobem przełożyć abs :) Potrzeba:
-zwrotnice z czujnikami abs(są inne bo te mają otwory na czujniki)
-sterownik abs montowany w bagażniku
-2 przekaźniki od pompy i sterownika(najlepiej całą wiązkę)
-pompę hamulcową(to jest jedna część:rozdzielacze z zaworkami, sterownik zaworków, pompa elektryczna, popychacz od pedału oraz zbiorniczek płynu)
-czopy z tyłu pod bębny lub tarcze(ja przełożyłem całą belkę bo chciałem mieć tarczówki)
-wiertarkę żeby wywiercić otwory pod kable od czujników)
-kontrolkę w deskę rozdzielczą(zamiast tej od ręcznego wstawia się kontrolkę podzieloną na pół:ręczny/abs)
To jest generalnie wszystko. Półosie są takie same bo pierścienie od absu w tym modelu były montowane w zwrotnicach
kosztów nie powiem bo kupiłem tak jak pisałem całego golfika, ale nowe czujniki są najtaniej po 280 zł a w aso WV po 700 :) - niestety do mk2 nie ma tanich zamienników jak było w mk3 i późniejszych mk, a używanych nikt nie ma bo zazwyczaj pękają przy próbie wyjęcia(szybko się zapiekają i robią się wżery) tak więc nie ma szans ich wymontować bez rozwalenia(chyba że masz ogromnego farta).
Ale same czujniki się nie psują tylko kable do nich doprowadzające sygnał(przerabiałem ten temat w czerwcu:lewa strona i dzisiaj:prawa). Co do montażu to może sklecę jakąś poradę na ten temat z kilkoma fotkami.
Efekt ostateczny:ABS śmiga że aż miło.
P.S. w mk2 był 3 kanałowy ABS czyli lewy przód, prawy przód i tył obydwa koła razem.
Pozdrawiam i chętnie odpowiem na pytania:) zakłądałem też podgrzewanie foteli(do istniejących fotelików, podgrzewanie oryginalne), zmieniłem skrzynię manual na automat , założyłem oryginalny tempomat, elektryczne szyby, regulację wysokości świateł i elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka hehe wiem wiem....mam zwalnoą psychę ale ja naprawdę kocham mk2 :)


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Awatar użytkownika
Ross
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: sob cze 18, 2005 00:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Ross » wt paź 03, 2006 23:56

No to całe mnustwo pracy z założeniem ABS-u. Jak to dobrze że mam ABS seryjnie :]. A tak na marginesie to chyba tylko na zamówienie był dostępny ABS w mkII, czy się mylę?


dawno, dawno temu eMKaDwa
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... 8a#2102978


Części GTI, GT TDI, Cupra, FR

Awatar użytkownika
Trochim
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:22
Lokalizacja: betonów
Kontakt:

Post autor: Trochim » śr paź 04, 2006 14:53

w niektórych modelach był montowany seryjnie, np w każdym syncro wyprodukowanym po bodajze 88 powinien siedzieć ABS


jakiś czas temu w sprzedam był cały komplecik za jakieś 450 zł


Nissan Patrol K160

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr paź 04, 2006 22:23

Alatus pisze: -2 przekaźniki od pompy i sterownika(najlepiej całą wiązkę)
do tego jeszcze dwa bezpieczniki 30A :-), które powinny być w zestawie z wiązką
Alatus pisze: -pompę hamulcową(to jest jedna część:rozdzielacze z zaworkami, sterownik zaworków, pompa elektryczna, popychacz od pedału oraz zbiorniczek płynu)
mam taką pełną pompę z elektroniką, zaworkami jedynie brak zbiorniczka
oddam w dobre ręce za grosze lub za coś w zamian np. za czujnik od ABSu
ale nie taki jak powyżej tylko z kablem bez łączenia przy czujniku ...



Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » ndz paź 08, 2006 10:43

no proszę...jednak coś wiecie, tylko nie chce się wam pisać ;)


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Tomasz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: śr paź 13, 2004 15:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomasz » ndz paź 08, 2006 19:59

ma może ktoś schemat elektryczny ABSu do golfa II jakby ktos mial to poprosze



greg

Post autor: greg » ndz paź 08, 2006 20:07

Tomasz pisze:ma może ktoś schemat elektryczny ABSu do golfa II jakby ktos mial to poprosze
http://volkswagen.msk.ru/brake/abs_golf2_3.zip na postronie 14 masz



Tomasz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: śr paź 13, 2004 15:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomasz » pn paź 09, 2006 07:57

greg pisze:http://volkswagen.msk.ru/brake/abs_golf2_3.zip na postronie 14 masz
wielkie dzieki bardzo mi pomogles :pub:



kozi__jones
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:11
Lokalizacja: skierniewice
Kontakt:

Post autor: kozi__jones » czw lip 12, 2007 18:59

kupiłem mk2 z ABS tylko mam przednią zwrotnice do wymiany (no i błotnik) i za chiny nigdzie nie mogę takowej dostać pomocyyyyyyyyyyy załamany jestem ;( a na telefon to już majątek wydałem , wszystkie szroty chyba już obdzwoniłem



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości