[MK3] Odczepione listwy, Woda na podlodze i rdza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Dawidoff
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 21, 2006 10:52
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[MK3] Odczepione listwy, Woda na podlodze i rdza

Post autor: Dawidoff » ndz sie 13, 2006 18:20

Witam wszystkich

Mam pare pytan
1) Listwy gorne w moim golfie odczepily sie wzdluz szyby i zauwazylem ze nie ma tam wszystkich zaczepow plastikowych a te co sa to nie chca sie trzymac. I teraz wie ktos moze gdzie moge dostac takowe? albo czy da sie to jakos inczaej zamocowac by wygladalo estetycznie

2) zauwazylem ze mam mokra podloge po lewej stronie po deszczu. (generalnie z tylu ale jak jest ulewa to przechodzi pod siedzenie kierowcy) mam szyberdach w ktorym mi sie szyna polamala (jest zamkniety), ale moze tam przeciekac (nie jestem pewny). Czy ta woda moze byc od niego? Dodam , ze bezposrednio nie leci do srodka woda ( fotele sa suche) jedynie podloga - bylem na kanale w podwoziu nie ma zadnej dziury. Juz mi sie powoli nudzi suszenie go po kazdym deszczu :grrr:

3) gdy kupilem samochod to mial on mala skaze poniewaz kobieta, ktora nim jezdzila trzepnela w slupek przy cofaniu i wyglada to tak:
Obrazek
Nie chcialbym by mi ta rdza sie rozeszla dalej. Czy mam to zeszlifowac pozniej zaszpachlowac wyrownac i pomalowac? czy inaczej robic?

Z gory dzieki za porady



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz sie 13, 2006 18:31

i nie będziesz widział ! żeby go włozyc trzeba najprawdopodobniej wyleciał ci węzyk odprowadzajacy wode z szybru najlepiej zrób test na szyber polej wodą i zobaczysz czy od od strony słupka wewnętrznego drzwi tóż prz błotniku masz kanał spustowy wody z szybru jak tamtęfdy poleci woda to przyczny trzeba szukać gdzie indziej jestem pewny ze to jest to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Dodano: Nie Sie 13, 2006 18:33 ]
AD 1- masz te zaczepy (spinki) one siedzą w takim prowadzeniu i prawdopodobnie spadły w dół !

[ Dodano: Nie Sie 13, 2006 18:36 ]
AD3-musisz wyjąć lampę i szlif do gołej blachy- podkład antykor ,szpachla wyprofiluj dobrze na to podkład w sprayu ,lakier może też byc w sprayu jestes w stanie sam to zrobic pomalutku !



Dawidoff
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 21, 2006 10:52
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Dawidoff » ndz sie 13, 2006 21:21

Z listwami sobie poradziilem. Dzieki
Z rdza pobawie sie gdy nie bedzie padalo

Z ta woda to jest tak: wyrzucilem siedzenie kierowcy. podnioslem dywanik i zobaczylem :kac: syf , przemoczone szmaty, jakas folia ktorej po prawej stronie nie ma (poprzedni wlasciciel chyba wlozy ja tam bo nie chcialo mu sie sprawdzac co jest przyczyna tej wody) wywalilem to wszystko do blachy wysuszylem i polozylem pod dywanik suche, nowe szmaty. Sasiad powiedzial mi ze prawdopodobnie mam dziure kolo pedalow i podczas jazdy kola mi wrzucaja wode. Kanaliki odplywowe (przez ktore splywa woda z szyby) sa drozne. Co mam z tym robic?

I jeszcze jedno pytanko bedac w warsztacie gdy mi tlumik odpadl koles powiedzial ze musze kupic jakas siatke do wydechu ale nie znal jej fachowej nazwy. Montowana jest na podwoziu w okolicach pedalow. (przez nia czuje spaliny w kabinie ) Zna moze ktos jej nazwe? Bo chce jutro to kupic i zamontowac.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz sie 13, 2006 23:11

siatkę to może nie ale Matę termiczno wygłuszającą POWODZENIA W DZIAłANIU!



Dawidoff
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 21, 2006 10:52
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Dawidoff » śr sie 16, 2006 19:57

To sie nazywa Łącznik Elastyczny, wyglada jak rura, ktora jest wyplatana jakby z siatki metalowej.

Co do wody to prawdopodobnie jest przez szyberdach bo zakleilem tasma go i bo deszczu mam suchutko. Wezyk nie wylecial bo zdemontowalem tapicerke gorna i wszystko jest na swoim miejscu ( wydaje mi sie ze moze byc zapchany).



truckdriver75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt gru 30, 2005 17:02
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Post autor: truckdriver75 » śr sie 16, 2006 21:22

Dawidoff pisze:To sie nazywa Łącznik Elastyczny
albo tłumik drgań. Po wymianie u siebie zauważyłem, że silnik lepiej pracuje i jest dużo ciszej.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości